Temat: Turbo Blizard (jeszcze raz)

mam pytanie odnosnie turba Blizard a mianowicie :
posiadam turbo blizard i wiadomo że jeden z układów ma oznaczenie "SN74S00N" natomiast jeśli chodzi o drugi układ to nie wiem co to jest gdyż ma poprostu "wytarte" oznacznie .
Czy ktoś moze mi pomóc i odpowiedzieć jakie oznaczenie ma drugi układzik stosowany w tym systemie.  (wiadomo że ma 14 nóżek)
za pomoc z góry dzięki.
Michał

2

Odp: Turbo Blizard (jeszcze raz)

Za mało informacji podałeś.
Może to być drugi 7400 lub 7402, ale może też być 7474 jako rejestr sprzętowy. Gdybym go miał dałoby się to odkodować w/g połączeń. Zazwyczaj osiągam sukcesy na tym polu.

3

Odp: Turbo Blizard (jeszcze raz)

Z tego co pamiętam to był wzmacniacz operacyjny 741 , występował on w dwóch rodzajach obudowy : 8 nóżkowej i 14.

Pozdrowienia dla całej społeczności ATARI :)

4

Odp: Turbo Blizard (jeszcze raz)

A! Chyba żle zrozumiałem pytanie. Sądziłem że chodzi o kartridż. Jeżeli mowa o interfejsie to oczywiście to może być 741. Ale może też być jakiś inny scalaczek bo chodzi o to by był to wzmacniacz.
Np, z polskiej serii UL11... . (tranzystory połączone jako wzmacniacz) albo UL1321 jak dobrze pamiętam, musiałbym poszukać w mojej dokumentacji bo modeli było wiele. Co kto miał to montował.  (mam na myśli piratów, sam "piraciłem")