1

Temat: Myide

Witam ! dzisiaj - po okolo 30 minutach roboty - poszlo mi myide i dziala miodzio. Czy komus sie to udalo zrobic z forum ??

koszt czesci - ok 10 zl z plytka uniwers.

zdjecia tutaj :
http://www.piekary.net/~lotharek/aa/DSC01594.JPG
http://www.piekary.net/~lotharek/aa/DSC01592.JPG

testing mode on....

2

Odp: Myide

no mi sie udalo, i nawet dzialalo.... choc portaktowalem to wylaczenia jako ciekawostke zoologiczna.... potem wpadlo kmk a plytka z myide juz chyba dawno poszla na straty

3

Odp: Myide

just new http://www.atarimax.com/myide/documentation/

1Mbit Flashrom + myide interface  8)

4

Odp: Myide

Na takiego flash'a to bym sie pisał... gdyby tylko nie ta zaporowa cena...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: Myide

szkoda, że MyIDE ma taki obciosany soft - jak od topora. :P - choć układ mimo_wszystko ma dwie zalety; jest tani, no i sam transfer jest dość szykbi.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Myide

te z atarimax'a wygladaja jakby ladniej  :P  ale cena rzeczywiscie zaporowa
pin: od topora prosze sie odkleic, bo jak wiadomo topor szkodzi drewnianym stworkom  :twisted:

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

7

Odp: Myide

a ja bym se zrobił - o tak dla sportu! :D

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: Myide

lotharek: te MyIDE też wystawisz na allegro ? ;)

9

Odp: Myide

No ja tesh (choć w mom wydaniu brzmi to dosć niaprawdopodobnie =^___^= ) Tylko jedno pytanie... ten soft do MyIDE to on jest na jakimś układzie EPROM czy jak... bo ja nigdy nie miałem z czymś takim jeszcze do czynienia, a mam na taki interface chrapkę ;-) czy poprostu wgrywamy go na twardziela? I czym niby robimy na nim partycje? Może ktoś mi wogóle objaśnić co tam jest jeszcze do roboty żeby to działało poza zlootowaniem tego co na płytce?

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

10

Odp: Myide

lotharek: te MyIDE też wystawisz na allegro ? ;)

zlosnik. jasne ze tak. caly komp idzie. caly czas rownolegle robie sobie moja 6500 xe :-) ale o tym zaniedlugo :-)

11

Odp: Myide

Ja robilem podejscie pod MyIDE jakies 2 lata temu, dwa razy no i nici z tego byly. Nie chcialo to pracowac stabilnie :(

12

Odp: Myide

Ja z NTP też walczyłem prawie 3 dni - przy tym wynalazku - ale i tak nam nie ruszyło. Może dlatego, że za mało browarów przy tym było ?? :P

[ Dodano: Sro Maj 18, 2005 12:16 pm ]

6500 xe

- chętnie kupie :D - jeśli ma to mieć na pokładzie 3,5" FDD od Atari ST - bo nazwa coś niecoś by mi sugerowała taki skład.

Z drugiej strony - i dobrze, że ktoś coś robi i sprzedaje. Przynajmniej można to kupić - a to niekiedy też stanowi niejaki problem, z racji na to, że Pasiu obecnie nie dopala kompów (za sprawą prac nad turbo '816)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Myide

Nie to zebym chcial reklamowac, ale tym razem Lotharek dal czadu:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51541183

A jeszcze niedawno biadolil ze nie wie co to anoda a co katoda ;)
Cena imho przystepna. Szkoda ze nie mam kasy bo bym sie chyba skusil. Ostatnio spada u mnie ilosc wolnego miejsca na sprzet i wolnego czasu na budowe. Taki kombain to fajna sprawa.

Lotharek, a nie wlezie do srodka cos jeszcze? Spec np. ;)

14

Odp: Myide

eeee tam czadu....ucze sie... :-)

poza tym : MYIDE jest szybsze od sio2ide na oko z 3 razy...tak z wstepnych testow

i co najfajniejsze - dziala z samsungime 120gb ...na razie..

15

Odp: Myide

MYIDE jest szybsze od sio2ide na oko z 3 razy

nie porownuj sio2ide do kmk lub myide ;] bo to dwie inne bajki ;-)
ja wole sio2ide bo mozna se wlaczac stare produkcje i wieksza ilosc gier ;] ale jak mialbym juz kupic to i tak wybral bym "made in poland" czyli KMK ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: Myide

z cylku lamerskie pytanie: Co właściwie za różnica (oprócz budowy) między MyIde, Sio2ide a KMK skoro wszyscy "napalają się" żeby mieć SIO2IDE w atarce ? może mi ktos tak zrozumiale wytłumaczyć ?

17

Odp: Myide

Co właściwie za różnica

na sio2ide odpalisz 95% softu tyle ze bedzie on chodzil jak stacja z turbo
na kmk nie odpalisz bootowalnych atrow ... no i jest on zajebiscie szybki ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

18

Odp: Myide

Co właściwie za różnica (oprócz budowy) między MyIde, Sio2ide a KMK

Najprościej mówiąc MyIde i KMK są równoległymi interface dysku działającymi z atarką jako dysk twardy.
SIO2IDE działa szeregowo (poprzez szeregowe SIO) emulujac stacje dysków w oparciu o nagrywane na dysku pliki atr.
Efektem jest różnica w szybkości ale i kompatybilności, programów "całodyskowych" nie odpali się na ogół na MyIDE (KMK) a zadziała z dużym prawdopodobieństwem na SIO2IDE

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

19

Odp: Myide

zgadzan sie..ale STRYJE pali bardzo fajne eepromki z myide rom i wsio rabotajet.
tle ze trzba atr na image kopiowac
i pamietac te nr...

ale jest tanio i szybko - szcgfilnie fajnie jak sie ma 10 atro po 16 mb ze softem to jest cool

20

Odp: Myide

na kmk nie odpalisz bootowalnych atrow

i tutaj się kolega myli i to bardzo :P

Oczywiście nie chodzi o to, że KMK łapie pliki .atr jako dyski, ale wystarczy na partycję skopiować sektorowo zawartość .atr-a (tudzież innego formatu image-a dyskowego), ustawić aliasa tymczasowego na tę partycję, wykonać procedurę boot na ciepło i odpala nam .atr :P

Na KMK IDE w zasadzie można zapomnieć tylko o sofcie, który wykorzystuje własne procedury SIO.

21

Odp: Myide

tylko ze w sytuacji gry/dema wielodyskowego w tym przypadku nie uda sie przeswapowac na druga strone bez restartu.
fdisk moglby rowniez obslugiwac wiecej partycji, zwlaszcza przy wiekszych dyskach.
poza tym, bez sparty lub stacji dyskow bedzie kiszka z dostepem do fdiska i z powrotem bootowania na wlasciwa partycje. kiedys gdzies chwilowo wsiakla mi sparta, sio2pc lezalo zepsute a ja moglem sobie ogladac total daze'a w koleczko ;)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

22

Odp: Myide

Total Daze z twardziela Ci ruszył ???? jakim cudem... przecież tam jest SIO na IRQ, czyli to ruszy tylko z urządzenia szeregowego !

Btw. jak użytkownicy SIO2IDE radzą sobie "przekładaniem dyskietek" ?

A co do FDISK-a - niebawem ma podobno wyjść nowy i lepszy FDISK2 ;)

23

Odp: Myide

ak użytkownicy SIO2IDE radzą sobie "przekładaniem dyskietek" ?

qmeg 4.04 + jego freezer + pewna komenda ale z jednym demkiem nie dalo rady (byl o tym kiedys temat ;D )

"wszystko się kiedyś kończy......."

24

Odp: Myide

mac: tak mi sie wydaje. bylo to bardzo dawno temu i choc skleroza nie ta sama co dzis, to nie przypominam sobie innego incydentu z total daze.
najwyzej kiedys powtorze wszystko jak tedy i zdam relacje :>

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

25

Odp: Myide

Dodam jeszcze, ze z BIOSem w wersji 1.8 dla KMK/JZ IDE, kompatybilnosc z ATRami z sektorami 128 bajtow (SD/ED) jest jeszcze wieksza.