1

Temat: joystick w gniezdzie a klawiatura szaleje

mam tak od poczatku, jak joy siedzi w gniazdku (tym pod ST) to klawiatura mi wariuje (losowe literki) jak niema go - jest ok. Wyczytalem gdzies ze problem moze lezec w funkcji autofire joya, ale rozwiazania nie znalazlem, a wtykanie za kazdym razem  to mi sie za bardzo nie usmiecha..... ma ktos jakies pomysly?

2

Odp: joystick w gniezdzie a klawiatura szaleje

havoc: tak właśnie się składa, że pewne kombinacje klawiatury pokrywają się z liniami gniazd myszy i joysticka... przy zwykłym, pasywnym joysticku nic nie powinno się dziać... ale jak masz jakiś autofire to może wyzwalać toto jakąś kombinację... najprościej byłoby zrobić przelotkę, która będzie miała przełącznik i będzie separować układ autofire, wtedy po prostu w zależności od potrzeb będziesz uaktywniał joya, lub nie.

3

Odp: joystick w gniezdzie a klawiatura szaleje

Kurcze, jak w C64  8O

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

4

Odp: joystick w gniezdzie a klawiatura szaleje

a czy nie ten sam kafarek odpowiada za c64 i st ? ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: joystick w gniezdzie a klawiatura szaleje

Kurcze, jak w C64  8O

acha pamietam, dalo sie pisac joyem po ekranie :D

6

Odp: joystick w gniezdzie a klawiatura szaleje

xxl: nie ten sam. Scalak odpowiadający za klawiaturę w C64 ma bezpośrednie wpięcie w przestrzeń adresową i na bazie analizy dwóch komórek, które wskazują połączenie na matrycy odczytuje się kombinacje klawiszy. W wypadku Atari ST jest specjalny układ który dekoduje kody klawiszy i szeregowo przesyła dane o naciśniętym klawiszu (bądź myszce/joysticku) do układu ACIA, który de facto służy do komunikacji szeregowej.

Odp: joystick w gniezdzie a klawiatura szaleje

Bardzo mozliwe ze masz wlaczony autofire albo ci sie zwarł na stale fire - jak odpalasz kompa z wlaczonym fire to klawiatura daje wlasnie takie objawy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: joystick w gniezdzie a klawiatura szaleje

zrobilem przedluzacz gniazdka joya tak wiec przynajmniej latwiej mi go podlanczac jak jest mi potrzebny.

9

Odp: joystick w gniezdzie a klawiatura szaleje

havoc: tak właśnie się składa, że pewne kombinacje klawiatury pokrywają się z liniami gniazd myszy i joysticka...

z tego co wiem to pokrywaja sie czysto software'owo a nie sprzetowo.
po prostu mozna sterowac kurosorem myszy przy pomocy kombinacji klawiszy.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org