Temat: sio2ide-soft

Prosze znawców przedmiotu o pomoc, jaki soft powinienem zainstalować na HDD i jakie "kroki" poczynić aby odpalić ATR-a spod sio2ide. Obecnie mam zainstalowanego MyDosa-a i plik FD44.com oraz ok 30 atr-ów.
Za pomoc z góry dziękuje
                                         RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: sio2ide-soft

Proponuje najpierw przejsc na Sparta DOS - najlepiej SDX, ale na poczatek moze byc ladowany z dysku.
Potem zrobic pare partycji (doslownie parę) na gry w postaci plikow DOS i jakos je sobie uporzadkowac po folderach. Oczywiscie pisze o partycjach 16MB. Do tego MSDOS (Micro Sparta DOS) w wersji 3.0 jako loader.
Jedna partycje mozna przeznaczyc na systemowo-uzytkowa.
W zasadzie mi sprawe zalatwia SDX i proste narzedzia takie jak wspomniany wczesniej loader czy swietny SIO2IDE Disk Dzokey ;) , pozwalajacy na szybkie bootowanie z dowolnego ATRa na HDD (ten "loader" najlepiej miec podlaczony pod D9: i w potrzebie odpalac kompa z wcisnietym guziczkiem remapujacym ten dysk.
Poza tym dadatkowe narzedzia Sparty, dobre skonfigurowanie systemu, zrobienie sobie plikow wsadowych uruchamiajacych najprzydatniejsze aplikacje, a do kopiowania AC oczywiscie oraz wspomniany ostatnio FlashBack.

Tak naprawde najwazniejsze jest przygotowanie srodowiska pod Sparta dla swoich potrzeb i przyzwyczajen - reszta przychodzi potem sama.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

Odp: sio2ide-soft

Dzięki za pomoc, powoli wraca mi wiara w człowieka.
RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: sio2ide-soft

A... MSDOS jest walsnie tu :) Poczytaj sobie doca, warto wiedziec jak toto dziala. Nie potrzebuje do pracy zadnej Sparty, ale sam dysk musi byc w tym formacie. A mozna go takze uruchamiac spod SDX (wylaczy modul i zaladuje gre), w przypadku Sparty dyskowej nie pamietam jak jest z MEMLO.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

Odp: sio2ide-soft

Nie napisałem chyba najważniejszego, mam zamontowanego Qmega 4.04 .

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

6

Odp: sio2ide-soft

To akurat nie ma wiekszego znaczenia :) SIO2IDE jest wiadziane i tak zawsze jak napedy dyskow. Mapowanie ATRow robisz z poziomu Disc Dzokeja, Fdiskiem lub S2I.COM (pod sparta), tak wiec QMEG usprawnia prace tak samo jak usprawnial bez SIO2IDE. Jedyny "problem" mozesz miec ze Sparta X, nie inicjuje sie ona z Qmegiem 4.04, ale jak dla mnie to zaleta, bo malenkie narzedzie (INITDOS.COM o ile dobrze zapamietalem nazwe) zainstalowane przez BOOT na partycji startowej wlacza SDX, a przy okazni nie trzeba jej wylaczac bootujac z partycji na ktorych nie chcemy dzialac pod Sparta.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: sio2ide-soft

Jedyna różnica pod QMegiem 4.04 jest taka, że Disc Dżokej ;) może zamontować ATRa pod inny napęd niż D1: i zbootować się z niego (np. z D2:). W efekcie ATR na D1: pozostaje bez zmian (czyli np. mamy tam dalej system), można wrócić do niego klawiszem shift-1 z menu QMega. Odpada więc przełączanie D1:<->D9:, czego np. nie da się zrobić w SIO2IDE 3.x.

Odp: sio2ide-soft

Serdeczne dzięki za pomoc.Pozdrawiam
                                          RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.