26

Odp: Ethernet dla Xl'ki ?!?

Jellonek:Proponuję zwrócić uwagę na słówko and we wcześniejszym cytacie, ewentualnie poduczenie się angielskiego (choć i z polskim u Ciebie nietęgo, chłopie). To contiki działa tam w trybie offline, a screenshoty są z emulca ;(
Aha, "polskiej klawiaturki" u ciebie niet? ;)

jellonek napisał/a:

skoros sikorku taki mundry to czemu miast psiuczyc na tym forum i wymadrzac sie wink
nie wezmiesz zrodel contiki i nie zaczniesz ich debugowac w atarakowym srodowisku?

Chociażby dlatego, że źródełka są na PC (pod CC65), a tego nie znam... Ja wziąłem się za kilka innych rzeczy, o których wiele osób wie, a nie tylko miele ozorem, jak poniektórzy.  Piszesz: oprogramować/zaprogramować, o.k., podeślij nam jakieś SWOJE produkcje na atari... Pokaż, że potrafisz? A może się mylę...?
Co do softu, który możesz debugować i Twej wcześniejszej wypowiedzi - masz źródła contiki - jak sam napisałeś - więc zdebuguj (to znaczy - znajdź błędy i popraw)...? Nie? Nie masz czasu...? A może zapału...? Ja niestety nie potrafię, bo za słabo znam C, o specyfice CC65 nie wspominając... (niestety to nie jest ANSI C).
Więc czekamy, no chyba że nadal wolisz sobie tylko nabijać statsy. Aha, pokaż nam swoje programy na Atari xl/xe, skoro z Ciebie taki Master...

Sikor umarł...

27

Odp: Ethernet dla Xl'ki ?!?

oj sikorku, sikorku ;)
rzeczywiscie ni pisanie po polsku ni po anglacku nie jest moja domena ale jesli przejrzysz ta stronke nieco dokladniej to zauwazysz ze screenshoty tak przez ciebie pientnowane znalazly sie tam tylko po to aby
pokazac jak to mniej wiecej wyglada (a to ze na emulcu robione: PROSCIEJ WYKONAC taki screenshot)

co do twoich zaslug - chej - ja niczemu nie przecze (wiem co zrobiles), tylko po cholere probujesz pietnowac mnie?

co do debugowania - do tego trzeba miec jakies srodowisko - pewnie nie rozumiesz, wiec wytlumacze: pc,
sio2pc, atarak + monitor do niego...

i do kuny nedzy - kto, kiedy i gdzie klamal ze ja niby jakis master jestem? staty? leja mnie... kiedys
mialem zerowane, w przyszlosci byc moze nie raz jeszcze bede mial i co z tego?

po to sie tu odzywam (na tym forum) by komus pomoc, naprowadzic na rozwiazania, wskazac
kierunki, lub cos sprostowac - roolezowanie to nie moja domena (alkohol - tak :D )

a teraz male pytanko: naprowadziles kogos zainteresowanego czytaniem tego watku na jakies
kierunki rozwiazania pytania z tematu? zaproponowales moze pomoc w poszukiwaniach
materialow (ooo - wlasnie proponuje to co w poscie wczesniej - dostarczenie dokumentacji ;) )?
czy moze tylko krytykowales moje wypowiedzi?
(choc krytyka jest cholernie potrzebna - czasem buduje :D )

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

28

Odp: Ethernet dla Xl'ki ?!?

jellonek> ja tego projektowal/debugowal projektu NIE BEDE. (acz soft i chetnie moge - debugowac)

to bierz i chetnie kontiki debuguj :)


jellonek> tak latwo jest komentowac, nie zagladajac do tego co sie komentuje....

jeszcze gorzej samemu komentowac i nie wiedziec co sie napisalo wczesniej :)


jellonek> nie dziwcie sie ze glupoty pisze. za dlugo juz trzezwy jestem...

stanowczo za dlugo. ale luz, napijesz sie i bedzie lepiej.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

29

Odp: Ethernet dla Xl'ki ?!?

xxl: postaraj sie czytac ze zrozumieniem ;)
chodzilo mi  o

co do debugowania - do tego trzeba miec jakies srodowisko - pewnie nie rozumiesz, wiec wytlumacze: pc,
sio2pc, atarak + monitor do niego...

choc miast monitora, karta tv by wystarczyla :D

to jak? oferujesz jakas darowizne?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

30

Odp: Ethernet dla Xl'ki ?!?

jellonek: pytanko: jeśli masz źródła w cc65, to po kiego ***x ci sio2pc i atari...?
Co do cytowanego wcześniej linku: nie chodzi o to, że na emulcu, a o to, że działa.
Chcesz linków...? Proszę: http://www.atarixle.de/boss/htmview3.htm - przegladarka www na atarcię, niestety także tylko do trybu off-line...
Pozdrawiam.

Sikor umarł...

31

Odp: Ethernet dla Xl'ki ?!?

czy wspomniana przez ciebie przegladarka dziala pod systemem majacym stos tcp/ip?
btw. mylisz pojecia: przegladarka www, to nie to samo co wyswietlacz html-a (chyba
ze masz na mysli przegladarke trybu offline www :D, ale tu juz nieco dluzsza nazwa)

po co mi real atari do debugowania?

# Current Status:
# Compiling: Contiki, UIP, CS8900A driver, Telnet, Email, Web Browser.
# The Telnet only version works under SpartaDOS.
# Pings work, but many packets dropped.
# Telnet works, but looses connection.
# Dropped packets do seem to be attributed to Antic stealing cycles. If Antic is turned off, then pings are answered within 14ms with no packet loss (could be useful for a Web Server). If Antic is turned on (Display on), then pings are occasionally answered within 20-35ms with approximately 75% loss.

glownie chodzi o ostatni p. zrodla same nie wystarcza - czasem trzeba potestowac coby zobaczyc ,,naocznie''

a po co sio2pc? dla wygody tego testowania ;)

btw. sikor: czy ty w koncu wniesiesz cos do tej dyskusji procz marudzienia ze nie dziala/ze skrinszot z emulca/ze nie ma na allegro/ze jestem ci masterem ;) - nie marudz - postaraj sie wskazac co MOZNA zrobic miast tego czego sie jeszcze nie udalo...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2005-09-28 11:55:12)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

32

Odp: Ethernet dla Xl'ki ?!?

jellonek: a co? nie masz 20 zl na atari i 5zl na sio2pc ? odejmiesz sobie od ust 1 flaszke i bedziesz mial no ale jesli to zbyt wielkie poswiecenie ;-) to jasne! dam Ci atari i sio2pc :-)

to bedzie moj wklad w uruchomienie contiki na atari :-)

jesli jestes gotowy poprzec czynem to co mowisz podaj adres :-)

ps. jest na forum dzial fabryka - mam nadzieje wkrotce po tym bedzie tam progres raport :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

33

Odp: Ethernet dla Xl'ki ?!?

xxl: adresu poszukaj w bazie...
ok. czekam na real atari + karta tv
sio2pc sam se zrobie :D

wspominalem ze nie bede projektowal plytki, ale skoro juz dostane sprzet - jakos sie musze odwdzieczyc ;)

co do informacji o dziale fabryka: czy ja wygladam na kogos kto na tym forum jest od tygodnia?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

34

Odp: Ethernet dla Xl'ki ?!?

moze jeszcze karton wyborowej bo o suchym pysku nie podolasz? powiedzialem atari i sio2pc, nie chcesz sio2pc to nie ;-) wez od mamy telewizor, kabel do tv tez Ci dam :-)

> czy ja wygladam na kogos kto na tym forum jest od tygodnia?

nie, jeszcze nie, taki co siedzi juz tydzien wyszumial sie i zaczyna myslec co pisze.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.