1

Temat: OBRAZ z MAŁEGO ATARI

Witam,

Wczoraj zakupiłem kolejna Atarynkę :) jestem wielce zadowolony ponieważ działa :P!!!! Ale po podłączeniu (po niskiej) do komputera przez karte TV obraz nie 3yma synchronizacji. Srawia wrażenie nie dostrojonego, ale przecież po niskiej niczego się nie stroi!!!! Kabel od niskiej kupiłem w markecie .... Po wysokiej na TV jest ok! Więc czy to PC tak zakłuca ??? czy kabel jest tak cienki jak sik pająka ???? co może być tego przyczyną ???


PS: może ma ktos na zbyciu kasety do atari oraz jakieś joye ????

Pozdrawiam
Piter

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

2

Odp: OBRAZ z MAŁEGO ATARI

jesli chodzi o kasety to mozesz sobie sam na nie nagrac soft, wiecej na: http://cas-archive.atari.pl/
chociaz lepiej zrob sobie sio2pc, wieksza wygoda i dostep do wiekszosci softu z atarki

3

Odp: OBRAZ z MAŁEGO ATARI

czyli dzięki sio2pc z mojego pcta mogę wszystko wczystywac do atarynki ??? jak to sie odbywa ? widzi dysk jako stacje czy jak ?

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

4

Odp: OBRAZ z MAŁEGO ATARI

uzywasz odpowiedniego oprogramowanie na pc np. ape, ktore emuluje stacje dyskietek do atari do ktorej wrzucasz  ich obrazy. ape emuluje do 8 stacji. mozna takze podpiac sobie jakis folder co masz na dysku pc.

Ostatnio edytowany przez elkabato (2005-09-28 12:16:02)

5

Odp: OBRAZ z MAŁEGO ATARI

zlezy jaki soft po stronie pieca zastosujesz :)
jak APE, sio2linux, lub sio2bsd to masz dostep do 8-tu stacji dyskow
pod ktore podpinasz dowolne .atr-y

no i mozesz kozystac z transmisji turbo stosowanych w niektorych stacjach dyskow ;)

a juz calkiem teoretycznie to mozesz dopisac sterownik urzadzenia na atarke (+ modyfikacja
sio2linux/sio2bsd) dajacego bezposredni dostep do plikow (z pominieciem .atr-a) z blaszaka...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: OBRAZ z MAŁEGO ATARI

jellonek: a po co? Pod ape podpinasz partycję/katalog grzyba i masz bez modyfikacji.

Sikor umarł...

7

Odp: OBRAZ z MAŁEGO ATARI

nie moge się zalogować na stronkę strykera :( próbowałem wiele razy ... nic w wolnej chwili poszukam instrukcji jak nagrać sobie taką kasetke na próbę ...

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

8

Odp: OBRAZ z MAŁEGO ATARI

sikor: ups... nie wiedzialem, ale przydala by sie tez taka mozliwosc pod jakies ludzkie systemy operwcyjne...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: OBRAZ z MAŁEGO ATARI

Fintik: kup sobie SIO2PC na Allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65452000 Dostaniesz kolorowego manuala po polsku w którym dowiesz się jak co i dlaczego :)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2005-09-28 17:53:41)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: OBRAZ z MAŁEGO ATARI

gRzEnIu: reklama dzwignia handlu :)

11

Odp: OBRAZ z MAŁEGO ATARI

Więc czy komus z Was zdarzyło się, że przy podłaczeniu atarynki przez kartę TV do PC były zakłucenia ???

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D