26

Odp: Falcon 030

Sikor napisał/a:

Tak - tylko takie pudełka były do C-Labów (sm mam falcona z takiego pudła), a o ile pamiętam falcony ze stajni Atari były pakowane w białe pudełka.

A skądżeż. Ja mam Atari Falcona (jak go kupowałem, o C-Labach jeszcze w ogóle nie było mowy) i było do niego właśnie takie pudełko, jak na zdjęciu.

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Falcon 030

""As"" , jak mowilem to tylko przypadek !!!
nawet na warunki francuskie cos takiego jest " very rare "
kilka razy znalazlem atari ST , 800 xl itd ... ale falcon to naprawde szczyt
to jest moj drugi falcon FR ( bo klawiatura jest AZERTY ) pierwszego kupilem na jarmarku
od muzyka chyba dalem okolo 35 eur , jeden skonczyl w tower z CT 60 drugi pozostaje w zapasie

""Sikor"" jeszcze nigdy nie widzialem bialego pudelka od Falcona , jakas fotka please

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

28

Odp: Falcon 030

Hmm, czyżby mi się cosik poplątało... Ja swojego C-Laba miałem w szarym, a każde Atari z pudełkiem (z wyjątkiem serii XE) w białym, może stąd to złudzenie... Aż poszukam...

Sikor umarł...

29

Odp: Falcon 030

Ja od 3 lat odwiedzam co tydzien gielde samochodowa, gdzie wbrew nazwie stoi duzo gosci z rzeczami z wystawek z Niemiec. Najfajniejsza sprawa jaka trafilem to sliczny Jag za 25zeta, i kompletna Sega z okularami 3D za 30zl chyba. No i Spectr Adin za 15zl tez kiedys... Ale przestaje chodzic - od kilku miesiecy nie trafilem NIC. A kiedys jak zaczalem pytac jendego sprzedawce czy ma jakies stare gry/komputery, to uslyszalem "Trafiaja sie, ale byl tu taki pan i zostawil telefon zebym dzwonil jak cos sie trafi" No masakra.

Ale fatrycznie, potwierdzam slowa Bitmana - na calym swiecie (no moze nie w Rosji ;) konczy sie okres wykupywania starych gier/komputerow jako "staroci" za grosze. Ludzie sa coraz bardziej swiadomi "zabytkowej" wartosci sprzetu...

Zostaje czatowanie na okazje "Kup teraz" na aukcjach, jak trafi sie jakis amator, ktory nie wie co ma. Ostatnio znajomy kolekcjoner pochwalil mi sie ze kupil tak na Allegro pudelkowego Sama Coupe za 150zl chyba. Na angielskim eBayu (a praktycznie tylko tam nieraz bywaja) nie schodza ponizej 100 funtow i pytaja sie o nie ludzie z calego swiata. A swego czasu okrzyknieto te maszyne najwieksza wtopa w dziejach 8-bitowcow :)

Odp: Falcon 030

no 150 zl to naprawde tanio

ja dalem cos okolo 150 GBP z przesylka

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=2624

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

Odp: Falcon 030

Tak czy inaczej Sam Coupe wtopą byl, dlatego teraz taki rarytas.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

32

Odp: Falcon 030

Taa... zaraz dojdziemy do wniosku, ze najlepszym sposobem na biznes pod koniec lat 80-tych byloby:
1. Wyprodukowac 10.000szt. mocno niestandardowego komputera 8-bitowego.
2. BARDZO podgrzac emocje przez reklame.
3. Sprzedac na pniu 1000szt.
4. 9000szt zachomikowac i wyciagac po roku 2005 po 10szt. na miesiac.

:)))

Odp: Falcon 030

cos w stylu :

http://tiny.pl/qk8k

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

34

Odp: Falcon 030

to fotomontaż czy to rzeczywiście istnieje ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

35

Odp: Falcon 030

Sqward: na przykład tu: http://www.toxic-waste.de/c65/
lub tu: http://www.machine-room.org/computers/71/

Ostatnio edytowany przez Sikor (2005-09-30 14:47:44)

Sikor umarł...

Odp: Falcon 030

istnieje !!! ciekawa strona z prototypami commodore :

http://tiny.pl/qk83

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

37

Odp: Falcon 030

Hej,

vulgar napisał/a:

A tam gadacie, jakby ktos chcial to ja mam falcona w wypasowej konfiguracji z FPU, 16MB, SCREENBLASTER i tak dalej, a poza tym to mam FALCONA w TOWERZE ale za to z DOPALKA CT2B, tak wiec rarytas, poza tym uzbrojony w 32 MB pamieci FAST RAM ktora daje dopiero odczuwalnego kopa, FPU, wszystko tryka na 50Mhz, dla ciekawych wiecej na priva.
a ze nie mam obudowy oryginalnej, no coz jak sie che miec wszystko w kupie a do tego dysk 3,5 cala, CDka i jeszcze karte sieciowa, interfejs klawiery i myszy EIFFEL to lepszy TOWER. Ladny towerek :)

Gdyby ktos reflektowal to pisac.

Vulgar - Ty wiesz co najpierw masz zalatwic a potem sprzedawaj ;) !!


A co do samego tematu. Czasami sledze niemieckie sprzedaze sprzetu (gazeta lokalna, forum Siemensa, Flohmarkt itp.). Zdazaja sie Atari (rozne) i w roznych cenach. Te male (8-bit) to juz raczej rarytas, ale jak jest to jest tez tani. Te nieco wieksze tez nie za czesto ale za to juz drozej.
Falcona widzialem jak do tej pory (3 lata po tej stronie granicy) 2 razy - cena ok. 100Euro (kompletnie gole - zero softu, sprzetu itp.).
Nie mowie oczywiscie o niemieckim Ebayu, bo to inny temat...


Pozdrawiam
Rafal

Pozdrawiam

Rafal Kawecki