126

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Ja mam CO61763-107 (1.8A) i ciagnie Atarke z 1MB RAM, Stereo, Qmegiem, Sparta, KMK i starym dyskiem od laptopa.

127

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Cześć, a używa ktoś zasilacza od Atari ST? Bo widziałem kilka razy na Allegro. Ile on ma Amper?

1088XEL i inne XL, XE, ST.

128

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Chyba nikt nie używa - ale od St'ka będzie w sam raz..... i do tego ma dodatkowo +12V.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

129

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

chyba moje posty są naprawde niewidoczne :|

zasilacz od A600 ma 3.0A dla +5V i 600mA dla +12V - używam go ja i jak na Quascie zauważyłem Pasiu ma taki sam - u mnie ciągnie A800XE 65c816 + 1MB SIMM; ROM Changer (Pasiu); stereo, 3xPIA ; 1xVIA; ARC; CMOS RTC (Philips); wew. IDE KMK + BIOS Changer (by Pasiu); wew. SIO2PC; RAM CART; SDX ... no i oczywiście HDD + napęd ATAPI (DVD LG'ka) [...] i pewnie wystarczy na jeszcze sporo ...

Ostatnio edytowany przez Casper (2006-01-05 23:58:19)

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

130

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

pozwolicie Panowie ze sie dopisze do tego tematu, zeby nowego nie zaczynac.


co oznacza wynik kmkdiaga?? (na obrazku ponizej).


http://www.piekary.net/~lotharek/stuff/DSC03020.JPG



Czy efektem tego jest brak mozliwosci sformatowania czegokolwiek:cf, hdd....totalna zima..jak juz sie uda to po 5-6`tym listowaniem zawartosci dysku komp zalicza 20 sekundowy zwis).

ps. czyzby pierwsze kmk/idea wymagajace strojenia ??
ps2. zasilka z pieca

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-15 18:49:21)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

131

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Oznacza, że ROM nie daje stabilnych odczytów.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-04-15 19:43:19)

KMK
? HEX$(6670358)

132

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

a moglbys rozwinac ta mysl - majac na uwadze odpowiedz gdzie szukac przyczyny ??

- kostka rom ?
- kostka ram ?
- podlaczenie - przewody max 10cm

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

133

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Apropos zasilacza - mogę komuś oddać za piwo oryginalny zasilacz od Falcona - daje +5V i +12V pewnie do kilku amperów ciągnie - osobiście Falcona i Atarkę z zasilaczy piecowych zasilam ;)

134

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

alp: RAM jest dobry, na ekranie masz napisane, że test "PASSED".

"Bank #0 integrity" to test na stabilność odczytów z ROM-u. Błąd oznacza, że odczyty z ROM-u nie zawsze dają takie same wartości, a numerek hex obok, jaki tam się wyświetlił, to adres, pod jakim wykryto różnicę.

W ROM-ie jest w zasadzie sam kod, więc jeśli przy odczycie pojawiają się jakieś zakłócenia, to ja się wcale nie dziwię, że komputer się zawiesza.

PS. Ja nie wiem, jaka jest przyczyna - program podaje po prostu, co nie działa orawidłowo, a przyczyn, dlaczego to nie działa prawidłowo, może być pewnie tyle, co punktów lutowniczych między ROM-em interfejsu a procesorem.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-04-15 20:47:29)

KMK
? HEX$(6670358)

135

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

no dobra...czyli przyczyna moze lezec w polaczeniu- za dlugich przewodach. Piguł - od ktorego interfej kupilem - mowil mi pzrez telefon ze sie tak dzieje przy walnietej sramce..stad moje watpliwosci...skroce kable.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

136

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Alp - zapodaj mi na mejla oznaczenie epromu ktory zapodales do tego interfejsu, oraz samej kosci 6116 (ps. paczka doszła sorry ale od 2 dni walcze z hardwarem pod Linuxem i nie miałem czasu odpisać)...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

137

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

tak wiec kable skrocone i dalej to samo...

ale mialem przed chwila olsnienie :

otoz pare dni wstecz montowalem dla Piguły inne kmk/idea i mialem watpliowosci co do pracy ww, bo kmk diag pokazywal tylko 1 bank.jako ze mialem pod reka 2 interfejsy, to bawilem sie w wymiane gali i epromow. i na tym epromie co mam teraz u siebie pokazywaly sie te same bledy. tak wiec wykluczam montaz, pamiec sram (po tym co draco powiedzial ) i...zostal sam eprom. Pigula - moglbys podeslac innego eproma z galem (zeby byl 2 banki i nie bylo w nim bledow??)
moj programator poszedl pa pa...
pozdrawiam

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

138

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Tak podeślę ci kostkę 64KB sprawdzoną (we wtorek wyśle... bo jutro będę robił kolejne kmk tym razem pod XL to będę miał na czym sprawdzić...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

139

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Pigula - na podmianke podeslij mi plis gala i sram`ke. odesle ci te co mam :-)


ps. sprawdzales zawartosc ? odezwij sie na priva

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

140

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

komu przesłać kasę z góry na montaż tego cuda na Quaście???

-Pigulasty podejmiesz się? oczwiście + browar "sapport"

141

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Alp sprawdzałem.. musze niestety zalatwić jeszcze gale do ext ramu.... aby uruchomic wszystkie Atarki...

- As przeciez idea ja caly czas robie...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

142

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

macgyver napisał/a:

...mogę komuś oddać za piwo oryginalny zasilacz od Falcona - daje +5V i +12V pewnie do kilku amperów ciągnie

ja, ja chce, ja, ja, jaja ja chce ;) - odbiór na quast party - albo majówka - jak mi się uda.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

143

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

No to do zobaczenia na majówce ;)

144

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

As tylko nie mów mi że chcesz wewnętrzne IDEa?

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

145

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

a co zlego we wewn IDEA ?? wiecej roboty ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

146

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Tak Pigulasty.... wewnętrzeneKMK (!!) + jakiś CF 512mb ... ( tak aby nic nie wystawało z Atarki )

Lotharek  kiedyś coś tam pisał o czymś takim na allegro .. ( przy aukcji xe game systems )

Może ktoś przejmie wodzę elektronika scenowego od Pasia ?

Ostatnio edytowany przez AS... (2006-04-18 17:54:06)

147

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

alp napisał/a:

a co zlego we wewn IDEA ?? wiecej roboty ?

roboty jest o niebo wiecej..... 
a po drugie As ma już rozbudowaną Atarkę... i wątpie aby się to do środka zmiesciło...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

148

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

AS... napisał/a:

Może ktoś przejmie wodzę elektronika scenowego od Pasia ?

Że tak z głupa zapytam: A PO CO I DLACZEGO?

Ostatnio edytowany przez epi (2006-04-18 22:30:30)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

149

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

ja powiem tylko, ze od Pasia nikt nic nie przejmnie - mimo ze chlopina zapracowana. Nie ma drugiego z taka wiedza. ot co.
co do xegsa - ze standartowym mmu nie dziala kmk/idea. tzreba zrobic inneo. Za zgoda Pasia moge poslac plik dla gala 16v8, bo cos takowego  istnieje. (dzieki Pasiu)


co do kmk w srodku atari to trzeba laczyc
- 16 polaczen a0-a15
- 8 polaczen do-d7
- mpd
- rw
- 02
- extsel
- reset
- 5V
-gnd

czyli raptem 31 polaczen (jezeli ktos chetny moge zrobic lopatologiczne HOWTO)

do tego pstryczek kmk on/of....i robi sie roboty na ok. 3 h - zeby to mialo rece i nogi. ww sygnaly mozna znalez w wielu miejscach atarki i ich podlaczenie wewn. kompa nie koliduje z innymi dopalkami. Ja mam po kolei :sdx, arc, aki, covox, stereo, sio2ide, kmk, sio2pc, reset.... tak wiec na wszytsko jest miejsce ale......czas, czas..

co do ulozenia kmk/idea w xe fajne wydaje sie miejsce nad modulatorem - klawiatura po zalozeniu opiera sie o gniazdo eproma i sramu. Robilem tak Pigulastemu i moze sam Pigula rzuci jakim zdjeciem. w xegsie jest wiecej /niby/ miejsca ale jak sie ma juz doplaona atarke to trzeba sie naglowkowac zeby wszystko zmiescic.


ps. jak ktos chce miec zrobiona atarke, to juz na allegro nie kupi - przynajmniej nie od mnie.....

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-18 22:41:19)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

150

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Zrób howto i wrzuć na Atariki, a zawartość Gala podeślij na email - dorzucę do dokumentacji..

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim