51

Odp: Skany książek :-) ???!!!

tchemu ta strona tak sie zooooooooooooolllllllllwiiiiiiiii? o sssoooo choooodzi?

gep/lamers^dial

52

Odp: Skany książek :-) ???!!!

tchemu ta strona tak sie zooooooooooooolllllllllwiiiiiiiii? o sssoooo choooodzi?

Gep. marudzisz jak zawolno niesciagaj jak chcesz szybciej zalatw server szybszy o pojmnosci paru GB ;)
ps. jutro postaram sie wzucic takie male instrukcje do Colossusa i ghostbusters ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

53

Odp: Skany książek :-) ???!!!

nie marudze...no moze troche,ale czesty bandwith jest na servie:(

gep/lamers^dial

54

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Informuję, że poskanowałem te nry Komputera, które miałem. Przywiozę je na Lasta 2oo3 - kto chce może zgłaszać się do Vaska.

Jak sobie dołożę nieco ramu, zacznę skanować Moje Atari.

Pytanie: w jakim formacie najchętniej widzielibyście poskanowane gazety?

55

Odp: Skany książek :-) ???!!!

*.PNG

56

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Akurat w tym miejscu popieram przedmówcę - PNG rox!!!  8)

57

Odp: Skany książek :-) ???!!!

ja jestem za DJVU...to dobry format 'gazetowy"....penga to niezbyt dobry pomysł;chyba że mu sie nazwa formatu z pengwinowym swiatem kojarzy...;)

gep/lamers^dial

58

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Akurat mi djvu nie podchodzi jakos, lipna jakosc i w ogole do dupy :(

A czemu akurat wyskoczyliscie z tym PNG? Ze free albo jak? GIF jest znacznie popularniejszy i w wiekszosci wypadkow (obrazki <256 kolcow ale gazet nie bedziemy ogladac chyba w 16,7 :) ) wystarczy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

59

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Co sądzicie o JPG z niedużą kompresją? U Vaska na płytach prawie wszystko jest w tym formacie - podejrzewam, że tak pozostanie. Ale mogę zostawić wsio sobie w dowolnym formacie i na życzenie udostępnić (pewnie byłyby to tiffy).

Dely - jako fachowiec rzuć kilka wymagań i życzeń! Np. usuwać morę filtrami? (używam do tego rozmycia z pominieiem krawędzi...).

60

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Ze mnie raczej dupa nie fachowiec, ale sadze ze do gazet to JPG mogloby zupelnie wystarczyc. Albo GIF w skali szarosci (zbieznosc nazwisk zupelnie przypadkowa IYKWIM :) :) )

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

61

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Złe wieści: gdzieś posiałem poskanowane Komputery... Obawiam się, że je przez pomyłkę usunąłem... Całkiem po Vaskowemu...

62

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Jeszcze raz ja. Sorry za sianie paniki, znalazłem te Komputery. Ponieważ jednak nie będę na zlocie, dostarczę je Vaskowi później...

63

Odp: Skany książek :-) ???!!!

jak to nie bedziesz na zlocie ? przeciez Ty akurat masz rzut beretem :) a i vaska dalo by sie  namowic na znizke w razie jakichs trudnosci finansowych ?

64

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Ponieważ jednak nie będę na zlocie, dostarczę je Vaskowi później...

Eeee... Był na zlocie - chyba, że to była tylko jego sesja - ale very podobny  :lol:

NAJLEPSZEGO!!!

Dely - to co z tą CZYTELNIĄ?

I Ty zostaniesz big endianem...

65

Odp: Skany książek :-) ???!!!

CZYTELNI chyba niebedzie bo potrzaba by bylo duzo miejsca na serverku a Dely takowej chyba nieposiada....ja na dniach wzucam wszytsko na server ftp://ftp.atari.art.pl  i jezeli ktos cos bedzie mial to niech da znac to tez tam umieszcze ;]
Na AtariArea mozna zrobic najwyzej nazwy jakie sa a przekierowania na ftp...

"wszystko się kiedyś kończy......."

66

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Stryjek - avatar róló - kasety rzondzom :)

67

Odp: Skany książek :-) ???!!!

ja powiem tak do ksiazek najlepszy jest program Fine Reader i format pdf a do czasopism gdzie jest duzo kolorow i burdelu na stronach to góru jest dejavu czy jak on tam sie zwie i tak nalezy kuchnia skanowac ;) hehe
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

68

Odp: Skany książek :-) ???!!!

oto dzis dostalem kilka ksiazek tzn. kupilem czy ktso jest nimi zainteresowany ;) ? lub moze ma juz je zeskanowane bo SOETO to chyba juz jest na stronie PIXELA ale reszta chyba nie .. :
oto one:
1) Mapa Pamięci Atari XL/XE, Dyskowe Systemy Operacyjne Zientara/SOETO/1988
2) Mapa Pamięci Atari Xl/Xe Procedury Wejścia/Wyjścia/SOETO/1988
3) Jan Ruszyc / Asembler 6502/SOETO 254 strony/ 1987
4) Ryszard Tadeusiewicz / Edytory Tekstowe dla Atari/ SOETO/ 180 stron/1988
5) ATARI LOGO - Komputerowe przygody / Ryszard Tadeusiewicz/Piotr Kakiet 1991 r./290 stron
6) Mapa Pamięci Xl/XE Podstawowe Procedury Sytsemu Operacyjnego Zientara /SOETO/ 1988
7) Instrukcja Obsługi Atari 65xe/130xe /M&M/ 130 stron
8) Atari Owners Manual 65 XE - 130 stron
9) Programowanie w języku Pascal na mikrokomputerze ATARI (Naczelna Organizacja Techniczna OŚRODEK DOSKONALENIA KADR TECHNICZNYCH Rady Stołecznej FORUM ATARI) 1987 rok / Bogdan Celer/ coś koło 240 stron
10) PRACA ZBIOROWA POD RED.W.MIGUTA / BASIC ATARI (Język Programowania i obsługa mikrokomputerów ATari)/ KRAKÓW 1985 / 216 stron
11) MIKROKOMPUTER (programowanie w języku BASIC) Bohdan Frelak, Andrzej LEwandowski/ SIGMA/ 130 stron
12) ATARI BASIC / ATARI 800 XL / 63 strony
13) ATARI MANUAL / ATARI 800 XL/ 65 stron

"wszystko się kiedyś kończy......."

69

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Atari Basic Miguta ja mam (skanowane przez Tkacza). W tiffach i DOC. Jest też w zestawie Atari Forever. Niestety, trzeba by w DOCu poprawić błędy... (Poza tym w tej książce i bez tego jest sporo błędów, zwłaszcza w listingach). Jak chcesz, to Ci prześlę.

70

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Jurgi wzucaj wszystkoTU:  z gory thx ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

71

Odp: Skany książek :-) ???!!!

R. Tadeusiewicz jest teraz rektorem AGH... Ale jaja...

72

Odp: Skany książek :-) ???!!!

No to bierz autograf!!!

73

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Moge Ci odbić ze starego indeksu :)

74

Odp: Skany książek :-) ???!!!

zapytam podchwytliwie: masz jeden podpis, czy dwa, albo nawet trzy?..

75

Odp: Skany książek :-) ???!!!

To zalezy w ktorym indeksie;)
:P