1

Temat: Ldw 2000

Właśnie kupiłem stację LDW 2000 z Toms Multi Drive i 800XL z Toms 256XE i chyba 2xaudio. Sprzęt trafił do mnie z LK Avalon. Zaraz stację rozebrałem i... wcisnąłem w gniazdo moduł tomsa (latał sobie), dolutowałem przewód do fotodiody i skleiłem krzywkę zamka. Po gruntownym czyszczeniu i smarowaniu odpaliłem stację bez podłączania do atarki i wkładania dyskietki. Pokręci i po chwili wyśiwetla się mrugający minus a za nim literka E (-E). O co z tym chodzi? Nigdy nie mialem stacji i się gubię...
Da się nagrac pliki atr na dużej stacji w grzybie i potem używać to w atari?

ex. 65XE i CA12 z T2000; A CDTV; A 1200 HDD
jest: 800XL LDW2000 Toms z avalonu, 65XE, 130XE, 3x C64 magnet i stacja, A 1200 HDD

2

Odp: Ldw 2000

O ile dobrze pameitam, to ten "-" to jest zwiazany z funkcja bufforowania sciezek (wprowadza je sie rozszerzenie Toms Multi).

Jesli sie myle to prosze mnie poprawic.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2005-10-11 03:32:02)

3

Odp: Ldw 2000

To normalny objaw przy TOMSie Multi. "E" wskazuje gęstość dyskietki (jest również domyślnie ustawianą gęstością). Aby przełączyć się na numer ścieżki, wciśnij przycisk "track". Aby wyłączyć buforowanie (przydatne przy niepewnie czytających się dyskietkach) wciśnij przycisk DRIVE trzymając wciśnięty TRACK. Zresztą - pokombinuj sobie, ale pilnuj, żeby świecił się wskaźnik PROTECT (no, chyba że akurat na dyskietce coś zapisujesz). Tyle na razie, więcej wkrótce w Atariki.

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Ldw 2000

Tomaj - nawet mnie nie wkurzaj ;) Kupiles ta zabytkowa stacje z tomsem + atari za 120zl zdaje sie, tylko dlatego ze pierwszy raz mi sniper nie zadzialal z powodu klopotow z siecia. No ale moje ryzyko - moja strata...

5

Odp: Ldw 2000

No i dobrze! Bys tylko chcial wszystko wykupic. Zostaw cos dla innych :P

6

Odp: Ldw 2000

nosty napisał/a:

Tomaj - nawet mnie nie wkurzaj ;) Kupiles ta zabytkowa stacje z tomsem + atari za 120zl zdaje sie, tylko dlatego ze pierwszy raz mi sniper nie zadzialal z powodu klopotow z siecia. No ale moje ryzyko - moja strata...

Przypadkiem to nie Ty przysłałeś mi majla po zakończeniu że chcesz ją odkupić? :)
Kilka miesięcy poluje na stacje i w końcu się udało, a bardzo mi zależało na tym co było robione do atari nie przez tomsa. Jeszcze i tak upoluje jakąś inną, bo ta jedna za jakichś czas może już nie działać. Mam tylko problem.. nie robią gumowych szaf, już się nie mieszczę :D

ex. 65XE i CA12 z T2000; A CDTV; A 1200 HDD
jest: 800XL LDW2000 Toms z avalonu, 65XE, 130XE, 3x C64 magnet i stacja, A 1200 HDD

7

Odp: Ldw 2000

Nie to nie ja pisalem ;)
Inna sprawa, ze mialem male wyrzuty moralne - poki co ja nie wykorzystalbym mozliwosci stacji z Tomsem. Ja glownie laduje sobie gierki ze stacji. Jak cos probuje pisac to na emu. Stacja z tomsem jest dla atari heavy user - developer moim zdaniem. Zal zeby sie u mnie sprzet kurzyl w kolekcji...

8

Odp: Ldw 2000

nosty: ty to byś chciał zaraz wszystko :D

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

9

Odp: Ldw 2000

No przeca pisze, ze wlasnie nie wszystko ;) Poza tym przerobiona stacja (o ohydnym chlupniczym wygladzie zreszta) ma dla kolekcjonera wartosc niewielka w porownaniu z taka np pudelkowa nigdy nie otwierana Atari 815 :D
A dla usera wprost przeciwnie...

10

Odp: Ldw 2000

nosty: pamietam jak zdenerwowales sie po tym jak sprzed nosa drapnalem ci boxowa ca2001 + a800xe box :) a musze ci powiedziec ze to prawdziwe kolekcjonerskie rarytasy (biorac pod uwage ich stan i wyglad) :P ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: Ldw 2000

Wróciłem z Poznania z 10 dyskietkami Verbatima, a na nich jakieś tytuły których nie znam... sprawdziłem są z atari. Stan wręcz doskonały. Upatrzyłem to sobie na allegro. To dzisiaj późnym "wieczorem" przejdę do testów stacji.

ex. 65XE i CA12 z T2000; A CDTV; A 1200 HDD
jest: 800XL LDW2000 Toms z avalonu, 65XE, 130XE, 3x C64 magnet i stacja, A 1200 HDD

12

Odp: Ldw 2000

zateeruj i wrzuc na siec, te dyski znaczy.

13

Odp: Ldw 2000

grzeniu: czego dobijasz lezacego? ;)
a co do dobijania - dodals moze nieco ramu do tego boxowanego modelu a800xe? :D

btw. atari nie jest do kolekcjonowania TYLKO DO UZYWANIA!!
nosty - przezuc sie na znaczki ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Ldw 2000

No bo ja sie za bardzo na ebayu skupiam a na allegro zagladam sporadycznie raz dziennie ;)
Kolekcje mam mala, ale pare rarytasow by sie znalazlo, jak np nowa tabliczka graficzna albo Atari 830 w wersji pudelkowej... Ostatnio bardziej niz na hardware poluje na software. CA2001 nie mam do tej pory, ale jako sprzet z firmy innej niz Atari nie jest to dla mnie priorytet.
Wiesz jellonek, do uzywania to sa karty telefoniczne i znaczki pocztowe, a popatrz - niektorzy zbieraja. Nigdy nie moglem zrozumiec takich kolekcjonerow ;)