Temat: Inicjalizer dyskietek

Kiedyś miałem na Atarce bardzo fajny inicjalizer do dyskietek z grami. Pamiętam, że miał czarne tło; pozwalał nadawać grom dłuuugie nazwy a autorem był chyba Stefan Dorndorf.
Czy ktoś kojarzy o co chodzi i może się podzielić linkiem?

2

Odp: Inicjalizer dyskietek

Chodzi Ci o Bootstrap '85 Initializer ? Z tego co pamiętam autorem tego na pewno nie był S.D.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Inicjalizer dyskietek

Mnie sie kojarzy z "MICRO-DOS II/D"

4

Odp: Inicjalizer dyskietek

Moze Top Initializer? (TopInit)

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

5

Odp: Inicjalizer dyskietek

A znacie jakieś miejsce w sieci skąd moge pobrać wymienione przez Was programy?

6

Odp: Inicjalizer dyskietek

Część jest tutaj:

http://ftp.atari.art.pl/stuff/mirror/ft … 20-%20ATR/

Tak na marginesie to brakuje dobrej strony z użytkami na Atarke. Jest mnóstwo z gierkami.... a z narzędziami pusto.

7

Odp: Inicjalizer dyskietek

Ludziska!!!
Problem jest!!!
Otoz splodzilem jakis czas temu loader, a wlasciwie nowa wersje loadera do plikow z dyskow w formacie Sparty autorstwa Izego Bernaska. Nazywa sie on Micro Sparta DOS no i jest fajny.
Czytajac o tym loaderze (to byl MicroDOS oczywiscie!! ;) ) pomyslalem ze warto by umiescic i rozpowszechnic jego Spartowa wersje w bazie plikow.
Okazuje sie ze nie mam go na dysku!!!
To znaczy mam w postaci skompilowanej i z plikiem opisu na HDD w Atarce, mam tez zrodla na grzybie, ale przygotowalem wczesniej calego ATRa z roznymi wersjami i opisem no i umiescilem go na serwerze szwagra, a on zrobil reorganizacje nie wspominajac mi o tym :) No i wykasowal.
Plik nosil nazwe: SIO2IDE_HS_SPARTA_LOADER.zip i lezal na www.kossinus.com/tom/ ale nie lezy.
Oczywiscie moglbym umiescic to co mam teraz, ale wolalbym ladna wersje z opisami i dodatkowo procedurami szybkiej transmisji i ich zrodlami, a to bylo w tym pliku.
Tak wiec czekam na kogos, kto to sciagnal!!
Wiem ze Draco jest autorem loadera do Sparty, jest tez XDIR, ale MSDOS jest najbardziej uniwersalny i godny szerszego rozpropagowania :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

8

Odp: Inicjalizer dyskietek

http://drac030.krap.pl/SIO2IDE_HS_SPARTA_LOADER.zip

To?

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: Inicjalizer dyskietek

Jasne!!
Dzieki!!!

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

10

Odp: Inicjalizer dyskietek

To w nagrodę opisz go w Atariki.

KMK
? HEX$(6670358)

11

Odp: Inicjalizer dyskietek

Wpisze, tylko potrzebuje jednej informacji.
Czy dziala prawidlowo z KMK, popatrze zaraz do zrodel, ale nie dam sobie nic uciac ze podnienilismy cala procedure SIO (ale chyba nie). Powinno byc tak, ze jak nie rozpozna zadnego znanego mu dopalacza SIO, to stosuje proceduty systemowe, wiec KMK jak najbardziej bedzie chodzil.....
Ale kto to pamieta. A jakby nie dzialalo to moze z Shift zadziala...

Na Emulatorze z wlaczonym szybkim SIO chodzi wiec z kazdym innym tez powinno, na szczescie, bo juz myslalem zesmy za duzo zmienili z Pirxem :)

Ostatnio edytowany przez Pecus (2005-11-02 23:24:02)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

12

Odp: Inicjalizer dyskietek

No chyba już lepiej nie uda mi sie tego opisac :)

Drac0 .... zadowolony ??? :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

13

Odp: Inicjalizer dyskietek

Aha. A czy Micro SpartaDOS współdziała z KMK/JŻ IDE, tego nie wiem, bo nie próbowałem, ale jeśli działa ze zwykłą stacją dysków (bez żadnego turbo) i korzysta z SIOINT, to w zasadzie nie ma powodu, żeby nie działał.

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: Inicjalizer dyskietek

Czy autor posta pytał się o Spartę, czy może o DOS II ??? Gdzie tu długie nazwy.

tomekujazd napisał/a:

Kiedyś miałem na Atarce bardzo fajny inicjalizer do dyskietek z grami. Pamiętam, że miał czarne tło; pozwalał nadawać grom dłuuugie nazwy a autorem był chyba Stefan Dorndorf.
Czy ktoś kojarzy o co chodzi i może się podzielić linkiem?

Jak by co, to jest jeszcze AllBoot....

15

Odp: Inicjalizer dyskietek

Ten z czarnym tlem to Happy Initializer chyba...