26

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Draco030: z jednej strony tak a z drugiej nie. Jak to sie mowi " co nie jest zabronine jest dozwolone", czyli o ile nie jest napisane ze nie mozna robic na sprzedaz, o tyle mozna tak robic.
Tyle ze to jest kwestia prawna, a nie moralna, a tu chyba bardziej rozbija sie o ta kwestie. Czyz nie prawda ???

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2005-11-10 08:43:50)

27

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

drac030: opanuj emocje i miast przypierniczac sie do nic nie znaczacych czesci cudej wypowiedzi, uzyj jakichs argumentow... jak do tad za malo tresci, za duzo komentarzy w stylu ,,zalezy mu tylko na wlasnym portfelu''

co do intencji Pasia - dobrymi intencjami pieklo wybrukowane. puki nie zabezpieczysz wlasnych wartosci intelektualnych - tracisz. niestety, udostepniajac informacje na hardware.atari8.info najwyrazniej nie pomyslal o takiej sytuacji jaka ma teraz miejsce. co wiecej - pare tygodni temu juz byla na ten temat dyskusja w innym topicu i do tej pory nic sie w wyPasionej stolowce nie zmienilo w tej kwestji. wniosek sam sie nasuwa: albo Pasiu tak naprawde wcale sie nie przejmuje dzialalnoscia w stylu alpinisty (czyli twoje rozumienie intencji jest nie na miejscu), lub (po wczesniejszych ekscesach) Pasiu doszedl do wniosku ze lepiej udostepnic ta wiedze potomnym bez jakichkolwiek warunkow (cos w stylu licencji BSD - a nawet dalej)...

miejmy jednak nadzieje ze (jesli kiedykolwiek zostanie udostepnione) rozszerzenie F7 bedzie juz mialo jakis opis, co mozna, czego nie i jak sie zachowywac gdy chce sie wykonac toto na wlasna reke. samo udostepnienie pozwolilo by na poszerzenie (poza folske) jego horyzontow uzycia (w koncu mamy nadzieje ze bedzie ono nowym standardem ;) ), ale wszystko w rekach ,,stworcy''. jego praca - jego wola. moze sie tu wypowie?

nie ma co tu domniemywac, interpretowac, czy probowac rozumiec intencje puki SAM ZAINTERESOWANY nie okresli wlasnego stanowiska! jak narazie to w tej sprawie zabral juz glos, ale jak sam napisal - nie przewidzial takiej sytuacji i mimo tego strasznie sie nie piekli (wspomina jedynie co wypadaloby zrobic, a nie co nalezy).

jeszcze jedno: drac030 - wskaz mi jakis argument na poparcie twojej tezy o tym ze alpinista krocie zarabia na ludziach, z ktorymi handluje na allegro? (moze nie ubrales tego w dokladnie te slowa, ale twoja wypowiedz ma dokladnie taki charakter i wcale nie chodzi mi tu o bronienie kogokolwiek ;) ).

Ostatnio edytowany przez jellonek (2005-11-10 09:26:20)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

28

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

no jak w debacie politycznej.... nie ma to jak uczepic sie slowka. PEACE atarowce PEACE!!!

29

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

flower power ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

30

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

koniec z tymi wywodami, wszystko się kończy oprócz Mody Na Sukces :)

130XE 1MB, QmeG, sTeREo, SiO2IDE, SIO2PC, XC12

31

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

jellonek napisał/a:

nie ma co tu domniemywac, interpretowac, czy probowac rozumiec intencje puki SAM ZAINTERESOWANY nie okresli wlasnego stanowiska! jak narazie to w tej sprawie zabral juzglos, ale jak sam napisal - nie przewidzial takiej sytuacji i mimo tego strasznie sie nie piekli (wspomina jedynie co wypadaloby zrobic, a nie co nalezy).

To właśnie stanowisko między innymi miłem na myśli. A może kolega Jellonek też się dopatruje treści między wierszami, zamiast po prostu przeczytać i zrozumieć dosłownie, jak napisano? To i nie dziwne, że widzisz "mało treści", bo między wierszami jej wcale nie ma.

jeszcze jedno: drac030 - wskaz mi jakis argument na poparcie twojej tezy o tym ze alpinista krocie zarabia na ludziach, z ktorymi handluje na allegro? (moze nie ubrales tego w dokladnie te slowa, ale twoja wypowiedz ma dokladnie taki charakter i wcale nie chodzi mi tu o bronienie kogokolwiek ;) ).

No, to jak, ubrałem w słowa, czy nie? Bo jeśli nie "ubrałem", to może ta "teza" jest twoim czczym domysłem? Czy ja mogę odpowiadać za czyjeś czcze domysły?

Pewnie do takiej interpretacji skłania cię użyte przeze mnie wyrażenie "robi kaskę". Czy "kaska" (= niewielkie pieniążki) to krocie? A z drugiej strony, czy wzmianka o tym była może nieuzasadniona? Nie pokrywa się to z rzeczywistością? Kolega Alp prowadzi działalność charytatywną? Jak tak, to zwracam honor i wycofuję.

Weź przyjmij do wiadomości - i kolega Alp też - że aspekt finansowy tej sprawy mnie kompletnie nie interesuje i jakby nie ma o nim nawet mowy, poza tym, że kolega Alp wierzy święcie, iż mu się zazdrości - czego? Sam nie wiem. Może tych "zamówień do grudnia" (w połowie listopada).

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-11-10 18:02:56)

KMK
? HEX$(6670358)

32

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

sarxzim, sorx, ale przyznam ze zle odbralem twoje slowa - sadzilem ze ubrales powoyzsze slowa w mniemanie w stylu......xxxx.....xxxx.... (za bardzom napitym cobym to mogl opisac...)

krotko piszac: masz racje: ,,teza'' jest moim czczym kretynskim domyslem (na trzezwo sie bym nie przyznal :D)
faktem pozostaje ze ,,kaska'' to nie ,,krocie'' - kuna, ale w obecnym stanie nie moge dojsc, dla czego moglo ci chozic o domniemane krocie... pewnie mi sie cos przywizialo, w twoich wypowieziach... (wybacz, niecom pijanym...)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

33

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Tak tak jeszcze w kwestii Sparty i MyIDE. A jednak jest wersja specjalna sparty ktora chodzi z MyIDE.
http://www.mr-atari.com/hardware-3rd.htm

34

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Ta, SpartaDOS 3.3 (a nie SpartaDOS X) "ciężko poprzerabiany" właśnie. A więc - żadne "jednak" :P

KMK
? HEX$(6670358)

35

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Ja tak tylko gwoli ciekawosci, nie wnikalem, no ale... namiastka Sparty jest ;)

36

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Namiastka kontrolera IDE też :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

37

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

drac030: ty jak cos powiesz :D
sprata dos to nie sparta, bo nie sparta dos x ;)

chociaz trzeba przyznac ze wyraznie napisales o co ci chodzi:

drac030 napisał/a:

To w ogóle nie działa z żadną wersją SpartaDOS-u, o ile się go (DOS-u) ciężko nie poprzerabia.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

38

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

dely napisał/a:

Namiastka kontrolera IDE też :)

tak jak na tym jest forum namiastka admina, dajacego bany za cytat, a piszacego inwektywy pod adresem userow. zenada

Ostatnio edytowany przez alp (2005-11-15 16:18:49)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

39

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

hmmm... bedziesz zakladal kolejne konto?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

40

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

jellonek napisał/a:

hmmm... bedziesz zakladal kolejne konto?

nie. testuje ile mozna. juz wiem ze mozna kazdemu powiedziec "CH***" bez zadnych konsekwencji.

MM: Punkt #8 regulaminu. Zapraszam za tydzień ;) A co do konsekwencji to mozesz mi np. obić maskę - adres w B.A.Z.A.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

41

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Witam Wszystkich !
Obserwuję ten wątek od dłuższego czasu i coraz lepiej się bawię !!!  Przypomina mi to czasy kiedy młodzi ludzie dzielili się na tych, którzy słuchają Europe i na tych którzy słuchają Modern Talking. Tutaj dzielicie się na tych, którzy wiedzą ile czasu kosztuje zklecenie jakiegoś układziku do Atarki i tych nie widać na forum oraz na tych którzy nie mają zielonego pojęcia o czym piszą, szukając jedynie okazji aby komuś naubliżać, zbluzgać i ośmieszyć przed całym forum.  Wdzięczny cel jaki obraliście - Alp alias Lotharek - jest to facet, który moim zdaniem nie zasługuje na to co o nim wypisujecie (po tym poscie pewnie zmieni się cel Waszych ataków). No i co że zarabia na tym co robi z atarkami. Kłuje Was w oczy że Jemu się to udaje a Wam nie. Nie chodzi Wam o kaskę a o co? (typowi Polacy...) Może Lotharek powinien Wam odpalać od kazdej sprzedanej sztuki jakiś procencik? Pewnie wtedy byłoby więcej takich zdjęć jak przytoczone wyżej.

Dziwię się tylko Alp, że daje się wmanewrować w tak debilne potyczki słowne na tym forum, ale chyba nerwy mu puszczają, w końcu ile można znosić czytanie takich bredni. Nawiasem mówiąc zapomnieliście czego dotyczył ten post ale widać w tym temacie tak naprawdę nie macie wiele do powiedzenia.

pozdrawiam

Zaczynamy od nowa...Atari 260XE TOMS + CA2001 TOMS, Atari 65XE, 1040STe+SM124+...........Commodore 64C

42

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Obserwuję ten wątek od dłuższego czasu i coraz lepiej się bawię !!!  Przypomina mi to czasy kiedy młodzi ludzie dzielili się na tych, którzy słuchają Europe

Ja wolałem Europe :)

Tutaj dzielicie się na tych, którzy wiedzą ile czasu kosztuje zklecenie jakiegoś układziku do Atarki i tych nie widać na forum

Wiemy raczej wszyscy i wynagradzamy ich sowicie. Wiemy równiez ile czasu kosztuje WYMYŚLENIE takie układziku, tych równiez wynagradzamy naszym szacunkiem, a nie pijawkowatym sposobem zycia.

Wdzięczny cel jaki obraliście - Alp alias Lotharek - jest to facet, który moim zdaniem nie zasługuje na to co o nim wypisujecie

Ja akurat mam odmienne zdanie na ten temat. I mam do tego pełne prawo.

Kłuje Was w oczy że Jemu się to udaje a Wam nie.

Doskonale udaje mu się zerować na czyjejś pracy, jawnie oszukiwać ludzi na allegro jeśli chodzi o opisy "własnych" atarek.

po tym poscie pewnie zmieni się cel Waszych ataków

Eeeee tam, najwyzej "załatwimy" Ci greetzy w następnym demie :)

Ostatnio edytowany przez dely (2005-11-15 17:07:15)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

43

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

MM: Punkt #8 regulaminu. Zapraszam za tydzień...

no poprostu rotfl

po tym poscie pewnie zmieni się cel Waszych ataków

na kazdego przyjdzie pora, bedzie i na jella, bedzie i na sikora ;)

Wiemy równiez ile czasu kosztuje WYMYŚLENIE takie układziku, tych równiez wynagradzamy naszym szacunkiem, a nie pijawkowatym sposobem zycia.

tudziez popijawkowym :P

Eeeee tam, najwyzej "załatwimy" Ci greetzy w następnym demie

jeszcze poczuje sie dowartosciowany, jak ja po róló 6 ;)

btw. final countdown żondzi :D

Ostatnio edytowany przez jellonek (2005-11-15 17:30:14)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

44

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Wiemy równiez ile czasu kosztuje WYMYŚLENIE takie układziku, tych równiez wynagradzamy naszym szacunkiem, a nie pijawkowatym sposobem zycia.

tudziez popijawkowym :P

Ciekawe czy Ty "obrońco uciemiężonych" masz legalnego Windowsa, Offica itp?

Zaczynamy od nowa...Atari 260XE TOMS + CA2001 TOMS, Atari 65XE, 1040STe+SM124+...........Commodore 64C

45

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

mam legalnego windowsa (z xorg, oraz z msdn-a) jak i legalnego officea (openoffice.org)

nie cen drugiego swoja miara...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

46

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Dely - mam prośbe wprowadź trochę cenzury w niektórych postach w tym topicu (dotyczy to całego wątku) ewentualnie zamknij ten topic bo jak czytam niektóre wypowiedzi to jest mi normalnie wstyd...
Nie jest to za ładna wizytówka strony którą zawsze uważałem za główny site w tym kraju dotyczący softu/hardware'u Atari.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-11-15 23:04:28)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

47

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

jellonek napisał/a:

drac030: ty jak cos powiesz :D
sprata dos to nie sparta, bo nie sparta dos x ;)

Cóż, niestety tak właśnie myślę - ponieważ sam zacząłem od wersji 4.2, więc SpartaDOS 3.2, oraz jego odmiany (w tym 3.3), to jest dla mnie namiastka SpartaDOS-u. Zresztą Sparta X w bebechach nie wygląda tak, jakby była wersją rozwojową v.3.x, raczej jest napisana kompletnie od podstaw. Ale może mi się tylko tak wydaje.

chociaz trzeba przyznac ze wyraznie napisales o co ci chodzi:

drac030 napisał/a:

To w ogóle nie działa z żadną wersją SpartaDOS-u, o ile się go (DOS-u) ciężko nie poprzerabia.

Ja przeważnie staram się pisać bardzo wyraźnie :P :)

KMK
? HEX$(6670358)

48

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

Zgadzam sie z Pigułą. Niedobrze mi sie zrobilo jak przeczytalem ten watek :(

49

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

btw. tak zachwalany (ochy, achy na tfulinerze) Atari 800 Laptop w cudownie slicznej obudowie opiera sie jako o interface ide wlasnie o MyIDE :D

fajnie sie rozmarzyc: nowo zaprojektowana plyta glowna (mniejsza) + F7 + Pasiu/KMK/JZ + stereo + sparta + arc + sio2pc na pokladzie.
do tego wyswietlacz 8' np. dolaczany do psx (200zl w media) + w c*** akumulatorow...
zabawy by pewnie tez sporo bylo z dorobieniem klawiatury...

miast wbudowanych glosnikow wystarczylo by mi wyjscie minijack ;) i przezylbym bez covoxa ;)

oj takie malutkie marzenie ...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

50

Odp: Dlaczego gnębicie MYIDE

nosty napisał/a:

Zgadzam sie z Pigułą. Niedobrze mi sie zrobilo jak przeczytalem ten watek :(

mi rowniez.
slabe sa te przepychanki...

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org