Temat: Slight SID

Mam kilka pytań. Czy projekt Slight SID ma szansę doczekać końca realizacji? Pytam bo zaglądam tu już sporo czasu i niewiele się zmieniło przez ten czas. Jeśli ktoś wie jakie są postępy lub kiedy można będzie zabrać się za budowę układu na bazie pierwowzoru to niech napisze. Ponadto mało jest na forum dyskusji o tym więc chciałbym aby ktoś oświecił mnie czy to układ który wyprze covoxa, czy będzie w jakiejś płaszczyźnie wspólpracował? Jak będzie też wyglądała współpraca układu z jednym bądź dwoma pokeyami? Ogólnie jeśli ktoś wie coś ciekawego o tym projekcie to naprawdę można napisać!

Żyję bo Bóg tak chciał.

2

Odp: Slight SID

mirus ja juz sebana od .. czasu non stop ......on ma mnie juz chyba znow dosc bo sie znowu przestal odzywac ;]  jakies 3 tyg. temu napisal ze maja mu przyslac juz 2 ? 3 ? wersje plytek bo poprzednie zawieraly bledy i to juz ma byc wersja komplit :) tylko trza przylutowac odpowiednie elementy i podeslac do Swietego aby przerobil swoj plajer sidów ;)
udalo mi sie wyciagnac kilka pdf'ow jakby to kogo interesowalo :)
link tu: http://www.laresistance.pl/slight_sid/

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Slight SID

mirus - a co ma wspólnego pokey/sid z COVOX'em - w sensie wyparcia czegoś przez coś - można by powiedzieć; co jest lepsze w polu: samochód osobowy, czy traktor do jazdy miejskiej ?? :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Slight SID

Dopinam się do PINa :) Chyba nie myślisz że Covox i SID to jest to samo. Na SIDzie raczej MODki nie wypadną najlepiej - rożnica jak granie MODków poprzez YM albo  przetworniki na STE. Chodziło o podpięcie SIDa do atarca i grania komodziarskich kawałków (chyba o to chodzi), ewentualnie "wsparcie" Pokeya nowymi brzmieniami (ciekawe jakby to razem brzmiało - osobiście nie jestem jednak zwolennikiem SIDowych brzmień, jakoś mi nie podchodzą).

5

Odp: Slight SID

Poniekąd Święty pisząc playera do SID-ów zrekompensował brak sprzętowego SID-a. W sumie jak ktoś chce, to niech sobie SID-a montuje, jednak ja uważam, że to ma status ciekawostki a nie jakiegoś trendu, który należy określić mianem standardu.

6

Odp: Slight SID

Co się dzieje ze Świetym ? Żadnych rilizów z jego strony :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: Slight SID

Święty chyba kończy robić kontroler wtrysku do poloneza na 65c816.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

8

Odp: Slight SID

macgyver napisał/a:

Poniekąd Święty pisząc playera do SID-ów zrekompensował brak sprzętowego SID-a. W sumie jak ktoś chce, to niech sobie SID-a montuje, jednak ja uważam, że to ma status ciekawostki a nie jakiegoś trendu, który należy określić mianem standardu.

No. A na dopałce Pasia będize mógł powstać Nowy Wspaniały SID-Player, bo czasu CPU do zagospodarowania będzie kilka razy więcej.

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: Slight SID

Sun: jakbyś zgadł bo mam na razie małe problemy ale jeździ - gubi pozycjonowanie wału powyżej 4000 obrotów , niestety nie jest to wina programowa - może coś jest nie tak z układem kształtującym impulsy , może z czujnikiem , może z ekranowaniem (nba razie wszystko może - ściągłem oscylogramy z wejścia IRQ i pojawiają się czasem po 2-3 impulsy zamiast jednego.)


Tak po za tym teraz niestety nie mam czasu.

Ostatnio edytowany przez swiety (2005-12-20 11:13:05)

10

Odp: Slight SID

swiety napisał/a:

Tak po za tym teraz niestety nie mam czasu.

Tego to raczej nikt nie ma :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: Slight SID

Ale na przerbienie playera na sprzętowego sida to znajdę spokojnie.

12

Odp: Slight SID

i nagle okaże się, że w atarce znajdziecie: pokey, covox, oraz sid. Proponuje jeszcze A/D Converter (Mirage software) :) -

... ee - no może i z tym sidem przesada - ale; jeśli moge sobie zrobić coś, co posłuży mi jako /CHIPTUNE CENTER/ - to czemu nie. Trzeba by jeszcze AY założyć :) hehe

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info