1

Temat: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

Witam, mam problem - dostałem za darmo Atari Mega ST4 wraz z klawiaturą i dyskiem twardym ProFile 160DC. Niestety nie mam kabli łączących atari mega ST4 z klawiaturą i z tym twardym dyskiem. Czy ktoś może mi poradzić skąd moge taki kabel wziąść, znaleźć schemat takiego kabla, bo nie moge niestety używac tego sprzetu. Kabel od klawiatury ma zakończenia podobne do kabla telefonicznego, a kabel od dysku twardego ma zakonczenia -taki wtyczki plaskie dwu rzedowe z dziurkami na 19 pinów z opisem ACSI (wejście i wyjście) za pomoc serdecznie dziękuje, jeżeli ktos natomiast miałby owe kable do sporzedania na terenie wawy to też reflektuje :)
i właśnie przyjrząłem sie mojemu Atari - ma coś takiego jak  "Digidesign Atari Music Accelerator" i mam do tego "digidesign sound tools" - kabel do tego to plaskie wtyczki DB25 męski z obu stron - mam pytanie czy to ma być zwykłwy kabel mesko-meski DB25?

Ostatnio edytowany przez Guayar (2005-12-22 21:23:12)

2

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

Kabel do klawiatury możesz zrobić sobie sam - kable idą 1:1, 6 żył, wtyczka standardowa 6 Pinowa do dostania w prawie każdym dobrym sklepie z telefonami, RJ ileś (hmm, telefoniczna jest 11, LAN jest 45 - tu nie pamiętam, ale taka sama tylko na 6 pinów). Ewentualnie powinni Ci sami zacisnąć - często w sklepach mają zaciskarkę.
Co do ACSCI - możesz nmieć problem z dostaniem wtyczki DB19, zgłoś się do Paskuda - on kiedyś dorabiał z DB21...

Sikor umarł...

3

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

A czy to DB19 tez jest 1:1?

4

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

Sikor napisał/a:

...Co do ACSCI - możesz nmieć problem z dostaniem wtyczki DB19...

Sikor, ACSCI to jakas odmiana zlacza ACSI?

Ostatnio edytowany przez Cyprian_Konador (2005-12-23 10:58:06)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

Nie, to tylko literówka moja była... ;(
A co do połączeń - nie wiem, czy tam też jest 1:1...

Sikor umarł...

6

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

kabel ACSCI uzywany w drukarkach laserowych byl 1:1

http://www.5oft.pl/

7

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

ACSI = Atari Computer System Interface o ile pamiętam (przydałby się artykuł o tym w Atariki, tak w ogóle).

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

znalazłem opis ACSI - dla zainteresowanych link: http://www.gamesx.com/hwb/co_AtariAcsiDma.html

9

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

drac030: napisz se :P
ale tak na serio to moze ktos od ,,duzych'' atarek by sie za to wzial?

nie tylk pirx, ale i sajkor dosc dlugo mylil ACSI z jakims niewiadomojakim wynalazkiem o mianie ACSCI
i wcale nie wygladalo to na literowke, bo o ile pamienam na forum/atariki/gdzies indziej tez padala ta nazwa...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

To dlatego, ze jest to w pewnym sensie ocrojone SCSI ;)

Sikor umarł...

11

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

bardziej SASI niz SCSI

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

12

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

czy ja wiem?
jak juz to BASI ;) (big atari system interface :D )
w malym atari to zlacze chyba tylko w jednym interface wystepowalo (a i tego nie jestem do konca pewien)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

oczywiscie chodzilo mi o ACSI, przepisalem po prostu z postu wyzej (cos mi nie pasowalo...)

http://www.5oft.pl/

14

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

Napisz se - dobre bo polityczne. Jakbym ja do tej pory wszystkiego, czego mi w Atariki brakuje, "se" nie pisał. :>

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: Kabel klawiatura-Atari Mega ST4, HDD-Atari Mega ST4

Sikor napisał/a:

Nie, to tylko literówka moja była... ;(
A co do połączeń - nie wiem, czy tam też jest 1:1...

Robilem samemu taki kabel, wszystkie polaczenia 1:1. A wtyczki DB19 kupilem w sklepie elektronicznym. Obudowy do nich sa nie za ladne, przewod zaciska sie w nich przez taka plastykowa opaske a nie jak w innych poprzez skrecenie dwoch metalowych blaszek, ale nie jest to najistotniejsza sprawa. Dziala.