1

Temat: turbo 2000f do atari xc12

Hej!!!
Miałem atari 65xe od małego z magnetofonem typu xc12 z turbo 2000f, ale magnetofon się popsuł. Niedawno kupiłem nowy tyle, że bez turbo. Chciałbym, aby ktoś mi podał link strony na której znajduje się schemat przeróbki na turbo 2000f. Lub o jaką kolwiek pomoc. Albo mi przesłał na e-maila opis.

Ostatnio edytowany przez gucio (2006-01-22 14:15:45)

2

Odp: turbo 2000f do atari xc12

napisz do Zenon'a/Dial jest na tym forum ;] napewno za drobną oplata ci takowe wmontuje :)
pozdro.
Stryker

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: turbo 2000f do atari xc12

KSO Turbo 2000:
  http://www.dereatari.republika.pl/atarisch/turbo.zip

Turbo Blizzard
  http://www.serious-dial.atari.pl/Serious/S13/A18.html

Co do Turbo 2000F to takiego nie znalazłem, ale być może był w którymś Bajtku. Ktoś napisał, że to najlepsze turbo na XL/XE, więc warto może dalej pogrzebać.

I'm not so bad, once you get to know me.

4

Odp: turbo 2000f do atari xc12

Przeróbka do 2000F to przełącznik, kondensatorek i rezystorek. To nawet nie tyle jest interface co obejście filtra magnetofonu :) Rozmontuj zepsuty magnetofon, zobacz gdzie są te trzy kabelki przylutowane i przenieś do nowego. Prosta sprawa :)

5

Odp: turbo 2000f do atari xc12

Robiłem tak, ale niedziałało. Były tylko te duże paski a tych małych nie było.

Odp: turbo 2000f do atari xc12

Ja pisałem, że to najlepsze turbo na Atarke... ...wim bo mom!

Edit: Filtr: C:10uF R: trza dobrać doświadczalnie, u mnie połączenie równiległe 27K i 22 K
no i trzeba pamiętać o jeszcze jednym rezystorze na płytce...

Ostatnio edytowany przez zielony/waxsoft/bc (2006-01-24 12:27:14)

7

Odp: turbo 2000f do atari xc12

Po rozkręceniu starego magnetofonu obejrzałem płytke. Gdy rozkręciłem ten nowy zobaczyłem, że płytki się trochę różnią. To znaczy stara ma trochę więcej części, ale wyglądają na wlutowane fabrycznie. Sprawdziłem numery płytek i są takie same. Czy były jakieś dwie wersje magnetofonu XC12?

Odp: turbo 2000f do atari xc12

hehe... właśnie! Jaką masz tę płytkę? Też mam XC12.

9

Odp: turbo 2000f do atari xc12

Były conajmniej 3 wersje magnetofonów XC12: 2 robione przez Atari (chiny i tajwan) oraz jedna przez Californię Access (te później przemianowano na XCA12, a następnie na CA12). Różniły się detalami i starannością wykonania.

Sikor umarł...