Temat: Turbo 2001 vs 2000 vs 2000F

Kiedyś w moim magnetofonie siedziało pewne "turbo", na pewno jedno z wymienionych w temacie. Mam dylemat ponieważ  rózne osoby w różny sposób oznaczały to samo turbo (to w którym loader na początku pyta się czy włączyć basic (t/n) ?). Po odpaleniu loadera z karta miałem oznaczenie Turbo 2001. Ładowane z taśmy loadery miały napisane Turbo 2000(F). Czy oznaczenie 2001 było wprowadzone sztucznie na potrzeby odróżnienia wersji kart/binarka ładowana np. z taśmy ? O co chozzziii ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Turbo 2001 vs 2000 vs 2000F

Ja ostatnio mam w glowie istny metlik na ten temat. Ktos mnie prosil o znalezienie magnetu z Turbo2000 i okazalo sie ze turbow jak mrowkow :)
Znalezlem za to system Turbo-Rom Plus, o ktorym nigdy wczesniej nie slyszalem, a ktory dziala bez dodatkwego kabelka, bez cartridgea: laduje sie naglowek 3 rekordy w zwyklym trybie, wyswietla przez chwile tytul gry po czym zaczyna ladowac w turbo reszte. Ciekawy jest jeden obiaw w tym magnecie: przewijanie dziala tylko wtedy kiedy aktywny jest przycisk START (znaczy jak Atari zezwoli).
To tak, zeby Cie grzeniu pognebic dodatkowo ;)

Odp: Turbo 2001 vs 2000 vs 2000F

Turbo 2000F w/g mnie najlepsze. Mam na cartridgu... Ładuje się do pamięci pod Rom'em (od $f_cośtam do $fff9) i zabiera trochę pamięci na siódmej stronie (wiadomo po co ;P). Duży plus za pomysł ładowania bezbuforowego -> od razu w konkretne miejsce w pamięci.

pozdrawiam

4

Odp: Turbo 2001 vs 2000 vs 2000F

Mam jakiś magnetofon z jakimś dziwnym turbem. Sądząc po odgłosdach to moze być jakieś 2000. Przewijanie tak samo działa dopiero po sygnale START.Niestety nie udało mi się nic wczytać. Nie ma ani przełącznika ani dodatkowego kabelka. Jakby ktoś był zainteresowany to niech pisze na maila.

5

Odp: Turbo 2001 vs 2000 vs 2000F

Posiadam rózne magnety, w każdej jest ekxtra płytka w magnecie i ......
- Turbo 2000/2001/F  to to samo...
- Turbo Rom ma dodatkowy kabel (1-żyła) owinięty na oryginalny
- Blizzard  - kondensator we wtyczce oraz zmiana ścieżki L na P

i tyle... wiem że (mój przypadek) pod Blizzardem można czytać Turbo 2000 bez problemu, dla wesji "F" musiałem zamontować przełącznik ścieżek głowicy L na P i na odwrót
NaRa

6

Odp: Turbo 2001 vs 2000 vs 2000F

ups... 2000 płytki extra, się rozpędziłem ;)