Temat: Atari800Win z atari800 2.0.1

Cześć,

Spróbowałem połączyć jedno z drugim i okazało się, że Fox dotrzymał słowa (dzięki wielkie) i dopasował atari800 do PLus-a. Teraz wystarczy tylko zaciągnąć najnowsze źródła, wstawić do PLus-a i skomplikować.
Niestety nie wszystko działa. Na początek widzę, że nie zapamiętuje pomiędzy uruchomieniami podłączonych dysków i coś się dziwnego dzieje z dźwiękiem (ale nie jestem w stanie w pełni uchwycić co, coś dziwnego).
Jak by ktoś chciał pomóc mi w szukaniu, to tutaj jest zawsze ostatni build:
http://www.torun.mm.pl/~m_l/Atari800Win.exe

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

2

Odp: Atari800Win z atari800 2.0.1

Co do Atari800 2.0.1, mikey miał jakieś przejścia z BRK, a u mnie, jak robiłem screenshoty do Atariki, się pod SpartaDOS X działy niespotykane cuda-wianki. Różnie więc jest chyba.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-02-18 02:03:36)

KMK
? HEX$(6670358)

3

Odp: Atari800Win z atari800 2.0.1

drac030 - mozesz rozwinac temat? zglosiles to na liste dyskusyjna?

co do brk - chyba sie wyjasnilo ze nie wlaczyl podczac konfigurowania opcji odpowiednich (teraz z difołlta wylaczonych)
a co do cudów i wianeczków - mozesz jakos wylewniej opisac?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: Atari800Win z atari800 2.0.1

Mogę napisać tyle, że podczas owej "sesji snapszotowej" SDX 4.20 działało mi wyjątkowo niestabilnie, w kółko jakieś zawisy, jakieś bezsensowne komunikaty o błędach (np. wciskasz w command.com klawisz RETURN, a on na to "User break abort") itp. SpartaDOS 3.2d natomiast działał normalnie, nie sypały się też programy, więc to może być coś specyficznego dla SDX (bankowanie karta albo RAM-u albo bógwico).

Config.sys mam po emulcem taki: use banked / device sparta 16 16 / device sio / device clock. W konfiguracji emulatora mam wybrane 130XE.

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: Atari800Win z atari800 2.0.1

Odpaliłem na nim "World of Wonders" - działa, ale nie gra sampli/softsyntha...

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Atari800Win z atari800 2.0.1

Że nie gra sampli, to łatwo zauważyć. Ale jest jeszcze coś. Muzyka jest jakby inna (fałszuje?). Może jaki muzyk by popróbował posłuchać i ocenić co dokładnie tam nie gra?

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

7

Odp: Atari800Win z atari800 2.0.1

a moze zaczniecie uzywac prawdziwego atari , he :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: Atari800Win z atari800 2.0.1

Tę uwagę odrzucamy jako niezorganizowaną.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

9

Odp: Atari800Win z atari800 2.0.1

tebe jak zawsze w formie ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: Atari800Win z atari800 2.0.1

Fakt - z dźwiękiem się dzieje coś dziwnego - zapuściłem sobie Getrisa i na muzyczce Dexa m.in. jak zaczynają grać wyższe tony, to się robi troszkę out-of-tune - coś AY-grekiem podjeżdża ;) (w ASMA jest to utwór Memory.sap w katalogu Pucinski_Rafal - dla porównania), za to chyba bas 16+ bit gra praktycznie jak na real sprzęcie.

I Ty zostaniesz big endianem...