26

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

od dwoch dni bawie sie emlcem łamigi i rzeczywiscie doszedlem do wniosku jak Jacques - wiekszosc softu automatycznie wykrywa ze w ktorejs tam stacji (kolejnosc obojetna poza pierwszym dyskiem) jest kolejny szukany dysk - pewnie zaleta systemu...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

27

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

No ja pisałem opierając się na moich kontaktach z Amigą. AmigaOS sprawdza na bieżąco, czy w stacji znajduje się dyskietka, natomiast większość gier niedosowych także posiada takie mechanizmy. Także nie ma konieczności nawet by pierwsza dyskietka gry znajdowała się odpowiednio w stacji nr 1 (DF0), 2 w stacji DF1, gdyż jest to automatycznie wykrywane. Choć tak jak pisałem, jedynie drobna część gier niedosowych wymaga "wachlowania", np. w stacji DF0.

EDIT:
A obojętna kolejność tyczy także pierwszej dyskietki gier, którą także można "zabootować" w stacji np. DF3.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2006-02-21 23:12:31)

28

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

Witam:)
Najlepsza metodą na uniknięcie wachlowania dyskietkami, jest instalacja gierek na dysku twardym.
Pomimo, ze wiekszosc gierek nie ma mozliwosci bezposredniej instalacji na HD, mamy do dyspozycji programik WHD_Load, który umożliwia w chwili obecnej instlacje na Hd okolo 2000 tytulów.

W celu instalacji gierek na Hd nalezy oczywiscie podpiac pod emulator wirtualnego twardziela oraz zainstalowac jakis OS. Osobiscie polecam 3.9, bo ma on od razu mozliwosc polaczenia sie z netem - sciaganie gierek jest wtedy o wiele prostsze.

dobrym rozwiazaniem jest tez ustawienie drive speed na turbo _ naprawde przyspiesza wczytywanie adf"ów>