Temat: Problem z emulatorem WinUAE

Witam!!!

Piszę ten post w tym dzile ponieważ mam problem z WinUAE emulatorem do amigi (amiga a atari to chyba nie to samo ).

Wszystko skonfigurowałem w emulatorze ale kiedy chce odpalić gierke pojaiwa mi się obrazek:  Ręki trzymającej dyskietke z napisem "Amiga" nie wiem co jest nie tak. Znalazłem parę instrukcji w necie ale nie pomogło.

B.proszę o pomoc. Z góry THX i pozdraiwam.

2

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

skoro cie sie pojawia lapa z pyskietk znaczy ze emulacja stanela na probie odczyty z pliku adf (obraz dyskeitki w popularnym amigowym formacie). zapodaj adfa do stacji df0: i ciesz sie ze wszystko tak pieknie dziala

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

zapraszam tu: http://www.emulacja.net/ ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

Widocznie:

- nie masz podczepionego obrazu dysku/dyskietki
- masz podczepiony obraz ale t adyskietka/dysk nie jest bootowalny, stad widac ciagle raczke.

napisz cos wiecej, to bedzie mozna odpowiedziec wiecej xD.

5

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

rom z gierkom mam na dysku.

Jestem z tego zielony może mi ktoś wytłumaczyć  jak mam: "zapodaj adfa do stacji df0:". Użytkownik Alp dał mi taką wskazówkę ale nie wiem co to jest ten dysk dF0.

Ps. NIe wyskakują mi żane komunikaty o błędzie tylko ta łapa z dyskietką.

6

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

rom z gierka?
gierki, jesli juz, masz w postaci obrazow dyskietek - wspomnianych przez alpiniste .adf-ow
w interfejsie emulatora masz mozliwosc "podpiecia" takich obrazow dyskietek pod emulowane
stacje dyskow (ktorych oznaczenia w amidze to df0: - df3: - w wersji linuksowej dostepne
na pierwszej zakladce opisanej jako "Floppy disks")

jesli wyskakuje ci "łapa z dyskietką" to oznacza ze masz dobrze skonfigurowany "rom" czyli tzw. kickstart.
prosi on ciebie o podanie do stacji dyskow dyskietki - co zrobisz w opisany wyzej sposob.

czytelniej chyba nie potrafie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

THX gierka załapała. Ale mam problem ze sterowaniem próbowałem wszystkie przyciski na klawiaturce i na myszce ale emulator na nie nie reaguje tzn. nie moge sie poruszyc itp. Jeszcze jedno czy nie da się zapisać ustawień w emulatorze. Bo co go włącze to musze ustawiać wszystko od nowa: dźwięk, pliki Kick13 itp.

8

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

w orginalnym uae (pod unixami) jest taka mozliwosc - pewnie i w wersji windowsowej tez - poszukaj...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

Jest, zakladka Configurations.

10

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

Kurcze wszystko działa dźwięk, gierki się odpalają ale mam problem ze sterowaniem.  Emulator nie reaguje jak przyciskam coś na klawiaturce. Kobinowałem na różne sposoby ale dalej nie moge poruszac sie w grach. Czasmi wyskakuje mi taki komunikat jak wchodze w  zakładke wejścia i zakładka porty gier- " "Port szeregowy wybrany w konfiguracji jest niedostępny w tym komputerze"



pROSZĘ POMÓŻCIE MI

Ostatnio edytowany przez marcin2213 (2006-02-20 20:39:44)

11

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

Polecam przemyśleć to:

mazi napisał/a:

Jest, zakladka Configurations.

Sikor umarł...

12

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

btw. właśnie ukazała się nowa wersyja WinUAE, tj. 1.2.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

wlasnie? tzn. kiedy? no to mam fart - bo wlasnie ta wersje zainstalowalem ;)
north&south - róló
tak jak i oilimperium ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

przecierz mówie że szukałem po różnych konfiguracjach. Weszłem w zakładke Configuration, ale to nic nie pomogło. Jak wchodze w  zakładke wejścia i zakładka porty gier- " "Port szeregowy wybrany w konfiguracji jest niedostępny w tym komputerze". Może w tym włąsnie tkwi mój problem.


Help Me Pliz

15

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

Pytales o zapis ustawien emulatora i wlasnie po to jest owa zakladka Configurations. Mam starsze wersje WinUae i u mnie sterowanie wlacza sie nastepujaco: w sekcji Amiga Mouse Port 1 i zaznaczasz Keyboard Layout "B". Wtedy sterowanie masz pod kursorami oraz prawym ctrl.

16

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

marcin2213 napisał/a:

Weszłem w zakładke Configuration

Co zrobiłeś? ;)

Wiem, wiem, może się czepiam, ale dlaczego gramatyka i ortografia miałyby być mniej ważne od tzw. "netykiety". :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2006-02-21 18:13:44)

17

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

hmm... w GIRKACH MUSZKA MI CHODZI ALE NIE CHCE MI CHODZIC STEROWNIAE NA KLAWIATURCE. WIECIE MOZE OD CZEGO???

18

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

NIE MAMY ZIELONEGO POJĘCIA. ZIELONY TEŻ CHYBA NIE MA. MI TEŻ SIĘ CAPSLOCK ZACIĄŁ.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

MAM JESZCZE JEDNO PYTANKO CZY DA SIĘ JAKOŚ POŁĄCZYĆ ROM SKŁADOJĄCY SIĘ Z KILKU PLIKÓW W JEDEN. jEST TO TROCHĘ UCIĄŻLIWE POJAWIANIE CO CHWILKĘ W GRZE KOMUNIKATU, KTÓRY PROSI O NASTĘPNĄ DYSKITKE Z GRĄ.


z GÓRY THX

20

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

błuahahahaha

gosciu jest nieprzecietny :D

"ROM SKLADAJACY SIE Z KILKU PLIKOW... KOMUNIKAT, KTORY PROSI O NASTEPNA DYSKIETKE"

takich idiotow powinno sie kastrowac - coby geny glupoty nie przenosily sie dalej...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

ROMÓW SIĘ ŁĄCZY W RUMÓŃSKICH SZPITALAH.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

marcin2213 napisał/a:

Mam pytanko czy da sie jakoś...

Wszystko się da! Niestety jeżeli chciałbyś zrobić obraz gry jako jeden plik a sama gra jest np. na 2-3 dyskietkach, to zadanie to może być niestety bardzo trudne. Większość jest w różny sposób zabezpieczana i tego typu rzeczy są w stanie zrobić jedynie dobrzy koderzy. Zwykłym userom pozostaje tylko cierpliwe wachlowanie dyskietkami (obrazami).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

23

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

A co tu wachlować. UAE udostępnia 4 wirtualne napędy DF0-DF3 i jedyne co leń musi zrobić to poumieszczać w nich obrazy dyskietek (większość oprogramowania wykorzystuje więcej niż 1 napęd Amigi, jedynie część gier "niedosowych" może sprawiać problemy i wykorzystywać jedynie DF0).

BTW. Właśnie sobie emuluję Maca na prawdziwej Amidze, suuuuupeł :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2006-02-21 20:10:58)

24

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

thx za pomoc. Dużo mi pomogliście. Jeszcze pare dni temu byłem całkiem zielony z tego emulatorka. Dziś już gikri umiem odpalac :P, ale musze jescze pogłówkować nad sterowaniem. Na muszce moge sterowac ale jakos na klawiaturce nie :(((

25

Odp: Problem z emulatorem WinUAE

Jacques napisał/a:

jedyne co leń musi zrobić to poumieszczać w nich obrazy dyskietek (większość oprogramowania wykorzystuje więcej niż 1 napęd Amigi

Czy umieszcznie poszczególnych obrazów pod różnymi numerami stacji zapewni brak komunikatu o zmianie dyskietki nie wiem, pisząc odpowiedź bazowałem na emulatorach Atari... Alemiga mnie nie interesuje...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim