1

Temat: Szukam TOSa 3.06

Jak w temacie, szukam odpowiednich plików do zaprogramowania na epromie, wersji angielskiej lub amerykańskiej (niewielkie różnice), koniecznie 3.06. Ma ktoś może odpowiednie pliki? (4x128KB, w jednym pliku BIN mam, ale nie umiem odpowiednio podzielić).

Sikor umarł...

2

Odp: Szukam TOSa 3.06

Jesli 4 x 128 KB to raczej nie moze byc inaczej niz ABABABABAB....CDCDCDCDCD gdzie A, B, C, D to bajty z opowiednich EPROMow. Program do podzialu mozna napisac w 2 minuty.

3

Odp: Szukam TOSa 3.06

jak masz dostep do jakiegos linuksa, bsd, uniksa (pewnie mint tez potrafi) uzyj polecenia dd

man dd wyjasnij ci jak podzielic...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: Szukam TOSa 3.06

albo napisz to w TB pod atari 8 :) - tylko twardysk by Ci się nadał :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Szukam TOSa 3.06

W tym problem,. że TT-ka ma problem z ST Ramem... Prawie go nie widzi, nie testuje i nie mam za bardzo jak sprawdzić, co dalej. Na razie udało mi się uruchomić VME (już ponownie widzi kartę), ale z ramem mam pierepałki. Chcę sprawdzić, czy mi się TOS nie skaszanił, a wolę nie wyciągać z drugiej TT-ki, tam zresztą mam 3.05 niemiecki, a wolę po angielsku. W przyszłym tygodniu chce się zaopatrzyć w epromy i jazda. Jak pójdzie, to loozik, jak nie - trza będzie jeszcze z RAMem powalczyć ;(

Sikor umarł...

6

Odp: Szukam TOSa 3.06

bori napisał/a:

Jesli 4 x 128 KB to raczej nie moze byc inaczej niz ABABABABAB....CDCDCDCDCD gdzie A, B, C, D to bajty z opowiednich EPROMow

to by sie zgadzalo, bo TT ma 64 bitowa organizacje danych

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

7

Odp: Szukam TOSa 3.06

Ja napisałem cosik takiego w Pascalu na heblu (pod DOS). Nazywa się to DZIELTOS Mogę ci źródełko podsunąć bo trzeba będzie modyfikować - używałem go do ST (tam wystarczy podzielić na 2 a w TT na cztery - kwestia modyfikacji)

Ale żeby TTka miała 64-bitową organizację danych to pierwsze słyszę. 4 x 8 to chyba = 32.

8

Odp: Szukam TOSa 3.06

Jak podeśleś źródełka to będę Ci dźwięczny ;)

Sikor umarł...

9

Odp: Szukam TOSa 3.06

Sukkor_benoth napisał/a:

Ale żeby TTka miała 64-bitową organizację danych to pierwsze słyszę. 4 x 8 to chyba = 32.

na pewno ST-RAM w TT ma taka organizacje. Z tego powodu adresowanie ekranu musi byc zaokraglane do granicy 8go bajtu. Problem ten tez widoczny jest przy sprzetowym poziomym skrollu (w trybie STGHIGH nie jest on mozliwy).

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

10

Odp: Szukam TOSa 3.06

Ok Sikor. Masz to na mailu.

A co do organizacji pamięci to radzę policzyć ile kostek RAM jest na płycie w TT. Nijak nie zapełnią 64-bitów. Po za tym jaki ma sens stosowanie organizacji 64-bitowej w systemie ewidentnie 32-bitowym.

11

Odp: Szukam TOSa 3.06

O.K. - dzięki. W tygodniu zaopatrzę się w epromy i będę walczył.

Sikor umarł...

12

Odp: Szukam TOSa 3.06

Sukkor_benoth napisał/a:

Ok Sikor. Masz to na mailu.

A co do organizacji pamięci to radzę policzyć ile kostek RAM jest na płycie w TT. Nijak nie zapełnią 64-bitów. Po za tym jaki ma sens stosowanie organizacji 64-bitowej w systemie ewidentnie 32-bitowym.

moze zeby podniesc wydajnosc? pixel takt w trybie TT-HIGH jest ogromny - ma 95MHZ! a TT ma zaledwie 16MHz szyne. Wiec 64bity maja sens.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

13

Odp: Szukam TOSa 3.06

Co do ilości i rodzaju kostek na płycie w TT-ce: http://atariki.krap.pl/index.php/CA400313 - to rozszerzenie pamięci to jest praktycznie zdublowanie pamięci z płyty, takie same kości, taki sam MCU. Dochodzi w sumie jakiś kondensator. Jak wróci Miker to może uda nam się dorobić zdjęcie, to dołącze do Atariki - z komórki zdjątka wychodzą fatalnie...

Sikor umarł...

14

Odp: Szukam TOSa 3.06

Jakby co to mam pliki do zaprogramowania TOS-a 3.06, więc gdyby coś... Sam niedawno zmieniłem TOS w TT-ce na angielskiego (3.06).

Było miło :) Do widzenia.

15

Odp: Szukam TOSa 3.06

Jak masz przetestowane - podeślij na maila, proszę. Aha, przydałoby się takie pliczki (w ZIPach) wrzucić do bazy w sumie - ku potomności...

Sikor umarł...

16

Odp: Szukam TOSa 3.06

wystarczy opisac podeslac a wrzuce na Pigwe...
pozdro.

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: Szukam TOSa 3.06

OK prześlę. Są sprawdzone bo właśnie używam TOS-a z tych plików.

Było miło :) Do widzenia.

18

Odp: Szukam TOSa 3.06

stryker: a gdzie na pigwie leza te pliczki?

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///