Temat: Popsiuty klawisz START :(

Hejka,

Poszukuje "nowej" klawiatury do Atarki, bo w mojej starej padł START i OPTION :(... nie wiem czemu...
i chcę ją podmienić. Jak ktoś ma na zbyciu jakąś wolną do oddania lub do odsprzedania, proszę o info
na e-mail: mariusz_zajac@netia.pl, wraz z infem co, jak, i ew. za ile :)

ps. Chyba że ktoś wie, co mogło sie popsuć ?, i jak to naprawić ?

pozdro
ZAJEC

Zajec/sword ;)

2

Odp: Popsiuty klawisz START :(

pewnie wgrywałeś jakąś giercę z taśmy i przy kolejnej nieudanej próbie za mocno je wciśnąłeś :> <joke>

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2006-03-01 11:22:49)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

3

Odp: Popsiuty klawisz START :(

Nie wiem w czym masz problem... Zrób nazajd Marcysiowi i weź od niego te zwłoki po mojej atarce (o ile to ma jeszcze gdzieś) - co jak co, ale klawisze konsoli tam działały. :P

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Popsiuty klawisz START :(

od kiedy Marcyś stał się preziem ;-) firmy http://www.net-link.pl/kontakt.php to już o Atari i Atarimaniakach z grupy niestety chyba zapomniał :( Więc wątpie aby najazdy coś wskurały :P

Zajec/sword ;)

5

Odp: Popsiuty klawisz START :(

Podłącz AKI - klawiatura grzyba posiada tę cenną zaletę, że jak się rozwali, to wywalasz i za psi grosz kupujesz nową, bardzo praktyczne eksploatacyjnie rozwiązanie.

6

Odp: Popsiuty klawisz START :(

Odmawianie współpracy przez klawisze START/SELECT/OPTION (w niektórych przypadkach także RESET) ma dwie przyczyny. Po pierwsze - stopniowe "utlenianie" ścieżek (właściwie należałoby napisać - zasiarczanie) prowadzące do zwiększenia ich rezystancji. Po drugie - niefortunne rozwiązanie układowe polegające na doprowadzeniu prądu zasilającego diodę świecącą ta samą ścieżką masy, która jest wykorzystywana przez w/w klawisze (żaden inny klawisz nie ma styku z masą ). Rozwiązania są także dwa (pomijając wymianę klawiatury lub samej folii): trudniejsze - użycie lakieru przewodzącego do poprawienia ścieżek i łatwiejsze - wymiana diody na super-jasną, połączona z wymianą rezystora ograniczającego prąd diody na płycie komputera. Podłączony jest między + zasilania a styk nr 2 w złączu klawiatury. Można tam spotkać różne wartości tego rezystora. Założenie dobrej diody pozwala na zwiększenie go do 3,3-4,7kohm.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.