226

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

jak nie jak tak :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

227

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

drac030 napisał/a:
piotrv napisał/a:

włączając w to adresy portów.

Jako posiadacz gołej atarki z magnetofonem (czyli bez rozszerzeń) mógłbyś się powstrzymać od ocen, czy zmiana adresu portów jest ważna, czy nie :P

drac030, no wiesz co? Chyba nie śledzisz na bieżąco mojej kolekcji? :D
gołą Atarkę z magnetofonem to ja miałem w liceum... czyli jakieś 13 lat temu
Ale przyznaje, nic u mnie na $D6 nie siedzi, a przynajmniej nic o czym byłbym poinformowany.

A ile procentowo ludzi ma coś na $D6? Bo ten sprzęt co wymienialiście (sorry, ale juz mi się nie chce przedzierać przez ten tysiąc postów) to chyba nic popularnego?

I'm not so bad, once you get to know me.

228

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

nie mam, wiec pewnie nie nic popularnego... heh - co za podejscie...

piotrv - zajrzyj do atariki, hint: wyszukaj $D600

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

229

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

piotrv, wyjdź proszę z tego topiku.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

230

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Electron zapodaj na email dokumentację w jakimś programie protelopodobnym to sprawdze jak wyceni koszt pcb gotronik.... bo na dniach zamawiam u nich dwa inne projekty... moze wynegocjuje jakaś zniżkę jako stały klient ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

231

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

piotrv napisał/a:

A ile procentowo ludzi ma coś na $D6? Bo ten sprzęt co wymienialiście (sorry, ale juz mi się nie chce przedzierać przez ten tysiąc postów) to chyba nic popularnego?

być moze procentowo niewiele. Na $D6 można spotkać sie z np. BlackBoxem, covoxem, czy czym kolwiek innym - niemalo ludzi to ma - wiec wybacz; ale p*.*, ze to i tak nic popularnego tam nie siedzi - nie jest tak do końca na miejscu.

piotrv; Proponuje zniszczyc wszystkie magnetofony - bo i tak ich nie używasz :)
haha ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

232

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Wystarczy, że na $D6xx mają coś osoby zainteresowane pisaniem pod vbxe.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

233

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

A lokacja na stronie $d0 powyżej $d01f wydaje się być bardzo natywna dla wszelkich "dodatków" graficznych. No chyba, że twórca zakłada, że innych rozszerzeń nikt nie będzie sobie montował - a to byłoby bardzo nietrafione, bowiem biorąc pod uwagę współczesnych atarowców to można ich podzielić na tych, co mają w sprzęt wpakowaną całą masę rozszerzeń, albo na nieproduktywnych kolekcjonerów, których kręcą oryginalne, niezerwane plomby z Pewexu (coś jak amatorzy dziewic po 60-tym roku życia :lol: )

234

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

obrazek:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/nw4 … 5zv00.html

pomidor

235

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

No i pozamiatane.

To jest na mapie kolorów czy sprajt pod spodem?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

236

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

overlay z prostym wzorkiem, inaczej mowiac, tak, to jest sprajt. Mapa kolorow nie dala by efektu zmiany koloru tla co 1 piksel.

pomidor

237

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ej jak to by nie dała, skoro pisałeś, ze działa na blokach 4x8? Nie takie rzeczy ze szwagrem w wojsku :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

238

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Dely sprawdz mozliwosci VIC'a z C64 on ma mape kolorów i jakoś pionowych barów u nich nie widać

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

239

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Oczywiście, że się da. Barów nie widać bo mają 16 kolorów, z czego połowa, bez obrazy, rzygowatych.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

240

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Właśnie próbuję naciągnąć intersila na 5 dodatkowych układów DAC. Jak się uda, to będę miał ich na 9 szt. kart.

Co do mapy kolorów : jakby było to na mapie koloru to każdy kolejny kolor w takich pionowych barach miałby szerokość min. 4 pikseli a tu jest 1 piksel szerokości.

pomidor

241

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

A przeciez pisałeś, ze moze być kwadrat mapy 4x4 pixele.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

242

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

no właśnie 4x4 piksele ... o tym przecież piszę ... :)  Gęściej koloru mapą nie da się zmieniać.

pomidor

243

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ma ktoś jakiegoś fona do Elektrona? Bo szybko potrzebuję info dotyczące wymiarów płytki video borda...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

244

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron - jakby co to pisz mnie do kolejki do tych DAC'ow (albo na gotowca jak bedziesz montowal) - PIERWSZY! zaklepane :)
Kasy malo, ale najwyzej sprzedam Atari 400 ;)

245

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron: jak często można liczyć na uaktualnianie dokumentacji? ;) Bo jeszcze tam dużo brakuje.
To tylko w kwestii obwieszczonego wczesniej "konkursu" na najfajniejsze coś na VBXE, bo póki nie ma doca, to kiepsko.

I możesz zapodać gdzieś źródełko tego programiku co robi poziomą tęczę? Zresztą przydałoby się jakieś repozytorium przykładowych programów.

246

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

laoo - dobrze prawisz...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

247

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

rozwaliło mnie. Ustawiam sie do kolejki po NOSTYM :) - (tyle, że chce tego używać / czyt. użyć praktycznie w trs desktop :) ) ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

248

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Hola hola, XXL był pierwszy ... ;P

KMK
? HEX$(6670358)

249

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ja tam nie musze sie ustawiac... :P ja wygram konkurs :cool:  ;)

250

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Koszt pcb do tej zabawki według wstępnych doniesień to 5zł brutto bez uwzględnienia kosztów przesyłki i kosztów dokumentacji (dla pcb dwustronnej 150zł).

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-03-31 14:38:11)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim