476

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ijaija

477

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

"I ja i ja" znaczy, że chcesz dwie sztuki? ;)

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

To dla porządku potwierdzę, że ja też chce. Dwie sztuki.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

479

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Jedna sztuka.

I Ty zostaniesz big endianem...

480

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

No dobra - widzę, że chętni będą - może najlepiej zrobimy tak- najpierw będzie pierwsza seria - ta, na którą są już płytki. Jak pisałem wcześniej - w styczniu dopiero zacznę myśleć o kupowaniu elementów.

pomidor

481

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Założę się, że Mathy van Nisselroy też chce, tylko ktoś mu musi powiedzieć, że to już. :)

PS. Jeśli nie wie, to mogę się poświęcić i dać znać na AtariAge, że subskrypcje są w toku. Tylko niech electron wymyśli jakąś cenę dla nich (koszty, fatyga, shipping).

Ostatnio edytowany przez drac030 (2007-12-27 22:36:55)

KMK
? HEX$(6670358)

482

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Na stronie domowej projektu nie widzę projektu płytki drukowanej z przebiegiem ścieżek (jest tylko z "punktami lutowniczymi" w wersji 1.0), prześledziłem 13/20 stron topicu więc przepraszam, że lamentuje bo może był link gdzieś w pozostałych 7/20 :) Jeśli nie było to czy jest gdzieś ona udostępniona?

Pozdrawiam
Maciej

483

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ja mam już komplet elementów, ale jeszcze nie zmontowałem urządzenia. Może w ten weekend...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

484

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

drac030 nic tam nie pisz, bo ja nie mam mocy przerobowych - na razie wystarczy mi to, co będzie do zrobienia ... Poza tym dla nich to robienie "do szafy" :)

Jak pisałem wcześniej koszt urządzenia bez montażu w kompie to ok. 300 zł (oczywiście w tym są PCB, części i montaż SMD płytki). Osoby, które płaciły za PCB odejmują od tej kwoty kwotę już zapłaconą ... Wpłaty co i jak powiem w styczniu, bo jeszcze sam nie wiem, jak to zorganizować...

Jer: check mail :) najnowsza dokumentacja, cobyś nie zrobił czegoś źle...

scalak: przecież są gerbery .... poza tym, strona wymaga update'u a to dla mnie trudne ;-) I lepiej nie robić 1.0.

pomidor

485

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron napisał/a:

lepiej nie robić 1.0.

Bo wyjdzie przystanek autobusowy :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

486

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Coś mi - jak zwykle poniewczasie - przyszło go głowy. Otóż, jak rozumiem, mapa kolorów VBXE może mieć rozdzielczość 40- lub 80-kolumnową (kwadraty 8x8 lub 4x4 piksele). Wobec tego nie będzie możliwości ładnego pokolorowania trybu pseudo-tekstowego 64x24, tzn. z rozdzielczością co 5 pikseli (czyli co znak).

Dałoby się dorobić jeszcze taki tryb mapy kolorów (tj. kwadrat 5x8 pikseli, podział na 64 kolumny), czy raczej mogiła?

Ostatnio edytowany przez drac030 (2007-12-28 16:50:16)

KMK
? HEX$(6670358)

487

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

I tak muszę przepisać główny rdzeń na nowo (w chwili obecnej na vbxe 1.1 jest tylko emulacja GTIA) więc zobaczymy. Wszystko zależy od tego, ile się zmieści do FPGA.

W pionie nie ma takiego ograniczenia bo można co linię zacząć nowy obszar mapy kolorów z własnym scrollingiem, adresem etc ... ale w poziomie jakieś ograniczenie być musi :)

Ostatnio edytowany przez electron (2007-12-28 17:50:01)

pomidor

488

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

a od kiedy to znaki na XE/XL mają 5 pixli szerokości

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

489

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Np. od wtedy: http://atariki.krap.pl/index.php/Grafik … o-gtia.png

KMK
? HEX$(6670358)

490

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

tak tak, to dziwne ..... ;P

edit: drac030 : wtryniłeś mi się o parę sekund wcześniej :)

Ostatnio edytowany przez electron (2007-12-28 18:51:54)

pomidor

491

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron napisał/a:

Jako paletę do emulacji VBXE będzie używało (po kilku różnych próbach) palety laoo.act.
Laoo, zgadzasz się ??

laoo.act jest jak najbardziej do dyspozycji! Po to się nad nią napracowałem, żeby ktoś jej użył :)
Aby uzyskać jak najlepszy efekt proponowałbym, abyś porównał (np tym), czy jasność z tej palety jest taka sama, jak z oryginalnego GTIA, bo w tej kwestii musiałem zaufać kalibracji mojej karty TV w komputerze i wydaje mi się, że paleta może być trochę za ciemna. Jeśli masz możliwość odpalić ten efekt na tym samym monitorze z prawdziwego GTIA i z emulacji, to można być wtedy pewnym.

492

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

bliter dla pamieci dodatkowej na vbxe - juz tylko dla tego warto miec vbxe...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

493

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

to ja dołączam się do koncertu życzeń i proszę o obsługę czcionek True Type, nie powinno być z tym problemu

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

494

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Uspokójcie się, co ? XXL : pisałem, że na razie nie ma mowy o blitterze + ext. ram... (na razie nie ma blittera bo nie przeniosłem go jeszcze do rdzenia GTIA emu). Ale zrobię to.

Najważniejsze (z dzisiaj): zwalczyłem straszne zło w rozszerzeniu RAM na VBXE, przez które nie działał dobrze NUMEN ani inne dema intensywnie "bankujące" (SHEOL). Było ciężko znaleźć błąd  ... ale się udało :)

pomidor

495

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

tebe napisał/a:

to ja dołączam się do koncertu życzeń i proszę o obsługę czcionek True Type, nie powinno być z tym problemu

TTF-y możesz sobie renderować programowo, jeśli jest to do czegoś potrzebne. A mój postulat przynajmniej ma jakiś sens :P

KMK
? HEX$(6670358)

496

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Paleta laoo.act będzie dopalona tzn. jaśniejsza i bardziej nasycona.

Ale to w emu GTIA ... w pełnym rdzeniu VBXE paletę można zmieniać.

Edit: Z tymi kolorami to jest taki problem, że ciężko dobrać sobie paletę (ACT) na PC a później przenieść na VBXE - okazuje się, że na monitorze (CM8833-II) już wygląda to inaczej niż na PC - inne nasycenie kolorów inna jasność - monitory PC są znacznie bardziej liniowe i symetryczne dla wszystkich składowych.

Ale w sumie tak można dobierać i bawić się w nieskończoność - a nie o to chodzi - dobrałem paletę tak, że jestem w miarę zadowolony i na tym chyba koniec.

W nadchodzącym tygodniu założę specjalne konto do dobrowolnych wpłat na części.

Dotyczy osób, które mają u mnie płytki (Xxl, Tebe, Śniegowy, Miker, Sikor, Zenon):

Jeżeli ktoś chce mieć to zamontowane w kompie to wpłata = (300 - cena płytki + 50 + koszt paczki z kompem) zł i najpierw poproszę o zdjęcie wnętrza kompa.

Jeżeli tylko zmontowane vbxe (samodzielny montaż w kompie) to wpłata = 300 - cena płytki.



Dotyczy osób, które są tylko chętne, a nie mają płytek:

mogę zrobić jeszcze max. 10-12 egzemplarzy poza tymi powyżej bo tyle mam układów Intersil HI1178 (DAC)
Oczywiście nie jest to tragedia, bo można zdobyć więcej ( ktoś ma lub ktoś zamawiał - Jer ? Piguła ? ). Po skończeniu się układów Intersila VBXE będzie przeprojektowane na wersję z układem DAC firmy Analog Devices, który to układ można kupić od producenta w małych ilościach.

Dodatkowe osoby, które są 100% (!) zainteresowane poproszę o maile. Tylko kolejność maili zdecyduje o tym dla kogo starczy układów. Zgłoszenie "chęci" w tym wątku nie jest przeze mnie brane pod uwagę.

Acha... jak pisałem wcześniej musi być chętnych na 10 szt. żeby zamawiać płytki ...

Cena 300 + 50 + koszt paczki - z montażem (pamiętać o zdjęciu wnętrza kompa).
300 bez montażu.

W tej chwili wyślę zapytanie do dystrybutora ALTERY o aktualną cenę układów. Nie powinna ona się zmienić (zwłaszcza, że dolar kiepsko stoi) ale lepiej zapytać. Gdy dostanę odpowiedź rozpoczniemy zbiórkę.


Zasada generalna: części zamawiam po otrzymaniu pieniążków od wszystkich chętnych.
Może trochę ostro, ale to wszystko to cholernie droga impreza.

Ostatnio edytowany przez electron (2008-01-06 14:58:49)

pomidor

497

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

OK. Mam już cenę FPGA. Niestety jest wyższa niż ostatnio (rok temu) o jakieś 15%. I czas oczekiwania 4 tygodnie.

Ceny "na dzisiaj":

bez montażu 315;
z montażem 365 + przesyłka kompa.

Panowie teraz szybko, Ci którzy mają płytki dostaną ode mnie maile z pytaniem o dalszy ich los. Pozostali proszę pisać do mnie.

pomidor

498

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

W TME widzę 1 (jedną) EP1K50. Spieszcie się!

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

499

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Kupuję w innej firmie ... Ale jak ktoś chce sam montować to TME najlepiej bo tam gdzie ja kupuję min. zamówienie to chyba 500 zł... To, że jest w TME 1 szt. to chyba i tak zasługa, że ktoś już to kupił do VBXE :-)

Ostatnio edytowany przez electron (2008-01-07 15:22:24)

pomidor

500

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron napisał/a:

Pozostali proszę pisać do mnie.

Dostałeś ode mnie maila? Wysyłałem wczoraj.

KMK
? HEX$(6670358)