676

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Sprawdzę, czy uda się zrobić przejście RGB -> Component w samym VBXE ... Wtedy byłby np. rdzeń Component i rdzeń RGB lub przełącznik programowy RGB <-> Component

Sprawdziłem właśnie - szkoda zasobów VBXE, nie jest to takie proste ...

Ostatnio edytowany przez electron (2008-09-11 11:38:34)

pomidor

677

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

szkoda - component jest praktycznie wszedzie dostepny - rgb, juz nie koniecznie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

678

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

największą wadą VBXE jest ... mała dostępność monitorów z wejściem RGB, do niedawna taki posiadałem (Philips 8833-II) ale wysiadł w nim transformator, monitory typu Philips 8833-II, Commodore 1084 mają już swoje lata i  będzie ich wymierać coraz więcej aż wyginą całkowicie, bo czym je zastąpić, czasy Amigi przeminęły, nie ma teraz popytu na RGB, nowych monitorów z takim wejściem produkować nie będą

Ostatnio edytowany przez tebe (2008-09-11 23:23:55)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

679

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Racja, ja mam też 8833-II (korzystam z composite dla JIL, RGB czasem A1200) i też już siada niestety, obraz zniekształcony, smugi, itp. Ale o ile jest kłopot z tunerami zewnętrznymi (do VGA) mającymi RGB, o tyle namierzyłem monitory LCD-TV Samsunga (myślę o 22" lub 24", ale jest też 20" zdaje się), które mają wejście Composite, S-Video oraz EURO-SCART - a tam przecież jest RGB!

Oczywiście to już jakiś wydatek, ale taki monitor może już służyć i do Atari i do Amigi i do PC :)

Np. TAKI

Jest też u Samsunga jakiś model monitora LCD 19", ale 4:3 z takimi samymi wejściami, jakby ktoś nie lubił panoramy :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2008-09-11 18:51:44)

680

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

No tak, ale wydać 800zł na LCD to nie to samo, co kupic CRT za grosze (1zł - 200zł) plus konverter vga za 150zł i mieć obraz proporcjonalny z interlace Atari.

IMHO te wyjścia EURO napewno są niepełne, tzn: bez pinów RGB. Myle się ?

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-09-11 19:11:28)

681

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Hmmm... Telewizor LCD Samsunga ma, bo mam przez EURO (po RGB) podłączoną Amigę i działa :) A czy te mniejsze... EURO-SCART to zawsze jest jakiś standard, którego wydaje mi się, że muszą się trzymać, bo podniósłby się rwetes, w końcu ludzie podłączają różne urządzenia ;) Poza tym skoro osobno jest composite i S-Video, to dawaliby EURO jako sztuka dla sztuki, żeby tylko była inna wtyczka? Nie wydaje mi sie ;)

Inną rzeczą jest sprawa interlace, fakt. W przypadku Amigi hulam sobie na AmigaOS w 640x512x256 i telewizor LCD świetnie robi za flicker-fixer :) Ale w przypadku atarowych graficzek chciałoby się, by to wyglądało jak w oryginale. Jak jest na tych monitorach LCD-TV - nie wiem ;)
Cała idea takiego monitora podoba mi się, ze względu na miejsce na biurku. Bo mam pudło 17" do PC (CRT) i jeszcze Philipsa 8833-II 14" do Atari. A tak jedno płaskie pudełko i sprawa załatwiona!

682

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Wg instrukcji samsunga złącze EURO ma RGB, cytuje:

Podłączanie do złącza EXT (RGB) - Dotyczy tylko urządzenia audio-wideo wyposażonego w
złącze Scart.
Połącz złącze EXT (RGB) monitora z złączem Scart odtwarzacza DVD. Jeśli jest włączone zasilanie,
wystarczy połączyć urządzenie DVD z monitorem, aby móc oglądać materiał DVD.

Samsung sorki ;)
Byłbyś fajny monitorek do JIL, gdybyś był z 10x tańszy.

Szukając datasheet porównałem ceny Samsunga: http://www.ceneo.pl/759956

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-09-11 21:09:24)

683

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

10x tan\ńszy ? Chciałbyś zapłacić 74 złote ?? ;-)

pomidor

684

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Chcieć to bym chciał, ale obawiam się że Pan w sklepie znacząco po głowie się by popukał ;)

A co powiecie o takim LG 700B Sygnał wejścia Video RGB Analog / 0.7Vp-p. / 75 ohms

Wiem, jest drogi, ale ma interlace by Atari :)  http://www.ceneo.pl/87825

EDIT:
Jakoś nie widzę tego złącza

http://photos01.allegro.pl/photos/400x300/426/48/73/426487376_2

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-09-12 23:00:02)

685

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

No ale częstotliwość pozioma od 30Khz więc z palem ma niewiele wspólnego...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

686

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Te dane "0.7Vp-p. / 75 ohms" są identyczne jak w monitorach Commody. Fakt, pisze o 30kHz dla vga, tylko czy to dotyczy także wejścia Video?

Choć może masz racje - RGB jest w złączu VGA connector (DE-15/HD-15) http://en.wikipedia.org/wiki/VGA_connector "Video signal RGB video signal plus option H and V sync "

Nasze (ja i TeBe) poszukiwania za idealnym monitorem=  0:3  :(

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-09-12 23:19:12)

687

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

wlasnie odebralem swoja kopie vbxe :-)
widzieliscie palete kolorow? ktos mowil ze czerwony jest slaby ? hehe

http://atari.pl/DSC00083.JPG

i takie pytanie, tester pamieci w romie sprawdza dodatkowa pamiec atari 130?

http://atari.pl/DSC00082.JPG

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

688

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

To jest czerwień? To jakiś amarant.

KMK
? HEX$(6670358)

689

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

drac030: nie rob z siebie baby - nie mow ze az tyle kolorow rozrozniasz, by jakies "armaty" tam widziec...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

690

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Te kolory, które są standardowo to podrasowana paleta laoo.act z emulatora.

W rdzeniach powyżej podstawowego można ustalać składowe RGB samemu ... Wtedy jest czerwień.

XXL - prześlę Ci nowszy rdzeń ...

pomidor

691

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron napisał/a:

XXL - prześlę Ci nowszy rdzeń ...

jell: :P

KMK
? HEX$(6670358)

692

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

@ electron - napisz mi co to jest RGB control? Do czego to wczepić w EURO SCART? VBXE polutowałem tak jak w opisie, oprócz wyciągnięcia 9 nóżki CD4050. Jak zatrybiłem z tego opisu, nie potrzebuję sygnału CSYNC (narazie) do eurozłącza. Uruchomiłem Flasch utility na małym Atari i zainstalowałem pozytywnie (tak podał program) emulacje GTIA+RAMBO 320. Ale self-test widzi standard 64KB, grafika dalej jest zrypana w GR.9 (mam wadliwego GTIA). Co mam zrobić? Coś ma (jakiś plik startować) z DOSa? Jak odłączę sygnał  CVBS obraz jest czarny, a przecież są przylutowane trzy składowe RGB. W Atari ST jak kiedyś podłączyłem RGB i masę, coś tam było widać bez synchronizacji, a tu lipa. HELP!

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

693

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

A, i uruchamiając przykładowy programik BT.COM następuje zwiecha kompa...

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

694

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

RGB Control -  pin 16 gniazda SCART. Przełącza TV z trybu Composite w tryb RGB. Oczywiście pod warunkiem, że TV ma gniazdo euro RGB a nie euro S-VIDEO (bo są 2 rodzaje).

BT.COM się nie wiesza, tylko wykonuje się w pętli wyświetlając scrolla w trybie 80 - kolumn ale skoro nie widzisz obrazu RGB z vbxe to może Ci się wydawać że wisi ....

pomidor

695

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Mam jakieś kichowate złącze, ale sprawdzę na innym TV. Dzięki...

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

696

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Mam jeszcze jedno złącze w TV i teraz działa jak należy. Pamięć self-test wykrył jak w 130XE. Mój fabrycznie uszkodzony GTIA zdrów jak ryba. Tylko ten scroll nie działa. Jak odpalę BT.COM to miga napis w DOSie to raz na żółto i biało. Doczytałem FX i też nic. Co może być przyczyną? Wszystko inne działa fajowo (kolory, wyraźny obraz, emulacja GTIA, większy RAM).

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

697

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Napisz po kolei jak wgrałeś rdzeń FX

pomidor

698

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Najpierw wczytałem fc6 a następnie wczytałem do B1: GTIA320. W tym momencie wszystko extra zadziałało. Następnie do B2: FX.
A ma być odwrotnie?

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

699

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Albo może ty opisz, jak to wszystko zacząć instalować...

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

700

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

FC6 - OK

czy BootBank masz ustawiony na B2 ?

pomidor