Temat: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Cze!
Ostatnimi czasy zgłosiły się do mnie osoby ze stanów celem nabycia paru zabawek, mam w związku prośbę czy ktoś z szanownych forumowiczów może udzielić mi wyczerpującej informacji (jak dla laika) w jaki sposób najwygodniej rozwiązać formę płatności (bo koszty przesyłki lotniczej sprawdzę sobie sam).
Czy należy założyć sobie jakieś szczególne konto w określonym banku?

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Konto może być to co masz, muszą Ci tylko podać pełen numer (tzw. IBAN - potrzebny dla przelewów zagranicznych).

Sikor umarł...

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

i SWIFT!

4

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Koledzy - moi przedmówcy mają rację jak wypłacałem kaskę z betandwinu takie właśnie dane były potrzebne. Dane potrzebne i wystarczające!

Żyję bo Bóg tak chciał.

5

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Czyli rozumiem, że musze klepnąć do banku o pełen numer konta (potrzebny pod kątem przelewów zagranicznych) i wsio...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Sikor: to pigula ma podac IBAN a nie jego 'klienci' chyba ze przez 'musza ci podac' masz na mysli 'bank musi ci podac' :)
Szkoda ze coraz mniej ludzi po polsku tu pisze :)

7

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Dobra już znalazłem, w faq'u zarówno inteligo jak i mbanku jest podany sposób adresowania przelewów z zagranicy... dzięki za pomoc!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Zaraz zaraz, ja mam konto w mBanku (eKonto) i z tego co teraz wyczytalem nie da sie z mBanku przelac pieniadze za granice. Mozna jedynie pobrac pieniadze z innego kraju... A Ty piszesz ze mozna... to juz teraz nic z tego nie wiem...

9

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

WIelKi wA,zzz. zjAda swo'j ogonek ;)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

10

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Vulgar ani z inteligo ani z mbank nie wykonasz takiego przelewu. Mnie chodzi o przelew w drugą stronę ze stanów na moje konto a nie odwrotnie! I taką opcję oba konta posiadają.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

No ja mam konto w CitiBanku i do niedawna przelewy za granice mozliwe byly udajac sie do punktu obslugi klienta (oddzial, placowka...), jestem pewny bo kilka nawet polecalem ;) A aktualnie jest to juz mozliwe via "globalna wioska siec"...

Pigula: nie mam konta w mBanku ani w Inteligentno ale z tego co apmietam to ktos na tym forum juz sie chwalil ze z mBanku mozna bylo juz dawno robic przelewiki via iNTerNEt...

troche odbilismy od tematu ale moze komus sie przyda...

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

ewentualnie : http://www.moneybookers.com/app/?l=PL

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

13

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Moneybookers polecam. Uzywalem juz pare razy. Troche to trwa, ale dochodzi np. z UK do PL. Testowane.

14

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Pigula - sprawdz najpierw ile kosztuje taki przelew z USA do Poland (i jak sprawdzisz to podaj prosze - sam jestem ciekaw). Jak kiedys probowalem z PKO SA wyslac DO USA przelew to wyszlo ze kosztuje on okolo $10 + koszty bankow zagranicznych - nie wiadomo ile ale okolo $20. Wymieklem i skorzystalem z Western Union. To droga opcja ale bardzo szybka i pewna.

Teraz czekam kiedy Paypal bedzie mogl wyplacac kase Polakom. Sam bym posprzedawal troche na eBayu...

15

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Ja co prawda nie mam konta, ale wydawało mi się, że wstarczy się zarejestrować:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c … ration-run
Przy wyborze kraju Polska jest  :unsure:

16

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

5eba - niestety Polacy maja ograniczona funkcjonalnosc - moga tylko wysylac kase. Z tego powodu beznadziejne sa tez proby odzyskania pieniedzy, jesli np towar nie jest zgodny z opisem w aukcji albo zaginal po drodze. Co z tego ze byl ubezpieczony, skoro amerykanin twierdzi ze nie moze mi wyslac kasy bo w aukcji bylo wyraznie napisane ze uzywa tylko Paypala. Kupa.

17

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

Ja kilkukrotnie wysylalem kase ze Stanow na konto w Polsce (PeKaO SA) no i zrezygnowalem z tego typu tranzakcji, bo koszt calosci byl bardzo duzy (czasami dochodzil do $50). Jedno, ze pobierano oplaty w punkcie przyjecia kasy, a drugie, ze bank w Polsce zabieral czesc od tranzakcji jesli konto nie bylo walutowe (nawet pobieral wiecej niz bank w USA !!!)

18

Odp: Potrzebuję garść informacji dotyczącej przelewów z zagranicy

MOnsoft: to ze polski bank zabieral wiecej niz amerykancki to mnie nic a nic nie dziwi! Urzednik to w koncu ktos lepszy a prezesi na grosze nie zwracaja uwagi ;)

nosty: no ale jesli cos licytuje i mu zalezy? no to nie widze problemu w przelewie na konto, zdaje sie ze nawet z PAYPALa da sie to zrobic jesli sie nie myle... anyway, jak do tej pory nie mam problemu z wplatami, jeden gosc nawet z JAPAN mi wyslal kase - PRZEKAZ POCZTOWY - bo jak twierdzil za cholere nie moze zrobic przelewu... co troche mnie dziwilo, ale w odroznieniu od naszych bankow za granica na poczatek czesto dostaje sie jakies mocno okrojone konto, a dopiero pozniej lub za doplata mozna korzystac z rozszerzonych funkcji konta.

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-03-06 21:48:12)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///