Temat: WAV na NSF

Ma ktoś namiary na jakiś konwerter sampli WAV, żeby móc je wykorzystać w Neotrackerze (WAV na NSF)?

2

Odp: WAV na NSF

na PC: ftp://ftp.pigwa.net/upload/covox-msx/WAV2NSF.COM

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

3

Odp: WAV na NSF

o - a myslalem, ze program uruchamiali:

* autor - epij
* grupowy tester - pin

:):):):)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: WAV na NSF

Mnie też nieoczekiwanie zmniejszyła się odległość między szczęką a podłogą. :]
Ale popatrz co za człowiek: komponować chce! I krakowiak! :]
Szacuken!

Nie pamiętam dokładnie, jak radzi sobie z zapętlonymi samplami. Ciągle za wygodniejsze uważam wrzucenie 63 sampli do jednego MODa, którego można skonwertować bezpośrednio w Neo (CTRL+R) i "wypakowanie" ich do NSFów.

Ostatnio edytowany przez epi (2006-03-09 23:39:29)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

5

Odp: WAV na NSF

Dzięki za namiary na programik. Może i komponować na atari to człowiek chce, ale średnio jak na razie mu to wychodzi:)

Co do używania Neotrackera - ponieważ zdarzało mi się samplować na PC brzmienia z pokeya, pomyślałem sobie że zrobię teraz mniej więcej odwrotnie - tzn. posłucham sobie jak brzmią dźwięki z pc (sample wzięte np. z wtyczek VST) grane przez atari. Neotrk wydaje się być jak najbardziej odpowiedni do takiej zabawy. Stąd moje pytanie o konwersję sampli.

Co do wygody - jeśli masz sporo sampli *.wav to rzeczywiście sposób "przez wrzucenie ich do MODa" jest najlepszy. Jeśli natomiast na beżąco kombinujesz coś z jednym samplem pod jakimś edytorem audio na pc i chcesz odsłuchiwać jak to wpływa na jego brzmienie w Neotrackerze, wygodniej moim zdaniem użyć WAV2NSF.

Neotracker wydaje mi się być świetnym programem. "Wydaje mi się" bo dopiero niedawno go odpaliłem i jak na razie nie widzę dla siebie żadnych przeciwskazań co do jego stosowania:), więc dlaczego jest tak mało popularny (jak sugerujecie)?

6

Odp: WAV na NSF

jest jeszcze cos takiego jak Pro Tracker na XE/XL sluzacy do tworzenia MOD'ow http://madteam.atari8.info/index.php?prod=uzytki

dostep do sampli jak w plikach MOD, nie trzeba nic konwercic, a jesli juz chce sie konwercic to w instrukcji jest podany format zapisu pliku z samplem akceptowany przez PT

Ostatnio edytowany przez tebe (2006-03-10 19:08:49)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: WAV na NSF

MadTeam (R) ProTracker (TM) 1.5 posiada również rewelacyjny system wspomagania jakości brzmień, oparty na najnowocześniejszych algorytmach konstrukcji tablicy głośności, będący owocem wieloletnich prac najwybitniejszych matematyków z czołowych światowych uniwersytetów.
Został w nim również zaimplementowany nowoczesny system ułatwień dostępu, charakteryzujący się niespotykaną dotąd prostotą i intuicyjnością interfejsu użytkownika, z naciskiem na wygodę stosowania najczęściej używanych kombinacji klawiszy.
Wyróżniającą program MadTeam (R) ProTracker (TM) 1.5 cechą jest również wyjątkowa przejrzystość okien edycyjnych, zapewniona przez ograniczenie ilości niepotrzebnych efektów, takich jak portamento.
Do niekwestionowanych zalet programu MadTeam (R) ProTracker (TM) 1.5 należy jednak przede wszystkim absolutnie bezkonfliktowa współpraca ze wszystkimi popularnymi systemami turbo w stacjach dysków, obsługa nowoczesnych systemów plików dla dużych dysków twardych, a ponadto doskonała obsługa rozszerzeń pamięci operacyjnej, w tym wykrywanie każdej ilości pamięci oraz wyjątkowa elastyczność w konfiguracji używanych banków.
Popularności zdobytej przez MadTeam (R) ProTracker (TM) 1.5 dowodzą niezliczone moduły Mateoosa oraz fakt, iż format zapisu sampli stosowany przez MadTeam (R) ProTracker (TM) 1.5 został również zaimplementowany w programach konkurencyjnych, takich jak wykorzystywany przez znikomą liczbę niszowych twórców NeoTracker.

Już dziś odwiedź najbliższego dystrybutora MadTeam (R) lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszej infolinii.

MadTeam (R) - Przyszłość To Dziś!


--------------

Teraz uważam, że tworzenie nowych formatów w NeoTrackerze było krokiem co najmniej chybionym, jeśli nie idiotycznym. Cóż, każdy miał kiedyś szesnaście lat (z wyjątkiem oczywiście Meśki i Grzybsona :]). W następnych wersjach planuję powrót do MODa a format NEO miałby raczej zastosowanie w innym celu, który póki co pozostaje tajemnicą (poliszynela, ale mniejsza o to).
Powodem braku popularności może być ogólna posucha, jeśli chodzi o liczbę aktywnych muzyków, w dodatku niekoniecznie posiadających odpowiedni sprzęt (choć  minimum to Atari 130XE bez przeróbek, prawdziwe muzykowanie zaczyna się w tym przypadku na 320kB/Covox i dobrze jest mieć szybką pamięć masową), przyzwyczajenie do dobrze opanowanych i najczęściej używanych programów oraz brzmień syntetycznych POKEYa, jak również akcje dywersyjne prowadzone regularnie przez YerzmYeYa z HOOY-PROGRAMu w obronie czystości rasowej Atari przed obcymi naleciałościami w postaci ośmiobitowych przetworników.

TeBe: no offence; szacun za całą robotę - gdyby mi się chciało tak jak Tobie, MadTeam pewnie zostałby dawno zgnieciony ;> a przynajmniej NeoTrackera mógłby odpalić nie tylko Draco, ale nawet sam CharlieChaplin. ;)
Ale głos wewnętrzny nie pozwolił mi nie napisać o przyczynach powstania NeoTrackera, wśród których pierwszą i najważniejszą jest to - że w programie MadTeam (R) ProTracker (TM) 1.5 nie podobało mi się nic oprócz fontów. Pozdro! :)

Ostatnio edytowany przez epi (2006-03-11 01:57:52)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

8

Odp: WAV na NSF

Ale wazelina - krakusy

MM: Proszę pisać na temat.

Żyję bo Bóg tak chciał.

9

Odp: WAV na NSF

Epi: Rozumiem, że wersja 2.x będzie miała te same ficzery co ostatnia dostępna + pracę na formacie MOD (odczyt/zapis). Aha - no i z tą wybieraczką banków trzaby coś poprawić, bo u mnie chodzi - ale tylko na tym atrze, który ustawiałem konsultując się z Tobą via GyGy... :]

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: WAV na NSF

miker: instalator ma tę cechę charakterystyczną, że prawie na pewno działa ze świeżo bootowaną spartą x i prawie na pewno działa ze świeżo bootowanym mydosem. w innych warunkach go nie testowałem. niemniej fakt, że miejsce gdzie ma tablicę z bankami nie jest przy uruchomieniu zerowane (chociaż wydawało mi się że to robiłem ;)) - no... świadczy nie najlepiej. :]
Skoro przyznałeś się, że Ci chodzi, to możesz napisać jakiegoś muzaxa [bez pinokia!] to wtedy pogadamy o wybieraczce. ;]
co do ficzerów to nie chcę się tutaj rozpisywać o czymś, czego faktycznie nie ma (i nawet nie wiem czy można napisać: jeszcze nie ma), ale współpraca z "ludzkimi" formatami jak MOD czy WAV (zobaczymy jak będzie z eksportem modka do wava ;)) to raczej jeden z priorytetów.
tylko żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

a tutaj taki mały bonus:
ftp://ftp.pigwa.net/upload/covox-msx/n2w11k.exe

jak ktoś będzie miał czas to może zastanowić się, do czego służy. dodam tylko, że mp3ki w katalogu ftp://ftp.pigwa.net/upload/covox-msx/ były nagrywane z Atari. :]

Ostatnio edytowany przez epi (2006-03-11 10:51:21)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

11

Odp: WAV na NSF

Epi wpadł w słowotok :)

p.s.
robote odwalał Profi

Ostatnio edytowany przez tebe (2006-03-11 14:35:39)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: WAV na NSF

ja sie tam nie dziwie - ProTRK byl napisany kiedy - w 1997 ?? - wiec nie dziwi fakt, ze Neo pozbawione jest wielu bledow poprzednika. Z powrotem do moda - jestem za. przynajmniej bez problemu mozna bedzie przenosic moduly spod Neo na grzyba - jesli bedzie taka potrzeba oczywiscie :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: WAV na NSF

tebe: wiem kto pisał protrackera, ale nie umniejsza to wcale ilości twojej roboty gdzie indziej.
tylko przyznaj sie gdzies skad masz pomysl na wiecej niz dwie instrukcje w jednej linii w madsie. ;]

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

14

Odp: WAV na NSF

epi napisał/a:

tylko przyznaj sie gdzies skad masz pomysl na wiecej niz dwie instrukcje w jednej linii w madsie. ;]

OGŁASZAM WSZEM I WOBEC, POMYSŁ NA TO ZACZĘRPNĄŁEM Z INSTRUKCJI DO HCA (Hard Code Assembler) Epi 'iego

inne usprawnienia zasugerowali Eru, Konop, Laoo, "Delphi", C64

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

15

Odp: WAV na NSF

Epi: możesz wyjawić do czego służy n2w11k.exe?

16

Odp: WAV na NSF

Neo2Wav - przynajmniej tak "w środku" napis głosi :D

Epi: no ładny trojan! ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

17

Odp: WAV na NSF

No właśnie, wszystko wskazuje na to że jest to NEO2WAV. Niestety nie udało mi się żadnego *.NEO skonwercić za pomocą tego programiku. Komuś się udało?

18

Odp: WAV na NSF

mnie się udało. nawet na wszelki wypadek sprawdzałem przed zuploadowaniem.
jako parametr podajesz nazwę pliku źródłowego (neo), bez gwiazdek itp.
no i oczywiście jest to aplikacja konsolowa win32.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

19

Odp: WAV na NSF

Tak, programik rzeczywiście działa jak burza, zwracam honor Epi :)

20

Odp: WAV na NSF

jest też wersja 44k, której ze zrozumiałych względów nigdy nie zobaczycie. :]

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: WAV na NSF

Hmm,
@Epi: What did you write about me (Charlie Chaplin) in post #7 ???

Besides, tried to convert some *.WAV into *.NSF to use them with Neo-Tracker. when I converted 8Bit Waves, the conversion worked, but the *.NSF sounds played back much too fast. So I tried 16Bit Waves, but err well, the *.NSF sounds sounded quite strange...

So, what kind of Waves do I need to convert - 8bit or 16Bit ?!? And how can I play them back properly with Neo-tracker ?!? In most sample players there is an option for speed setting (ranging from 0 to 255 where 54 or 55 is the proper setting for old 2Bit samples). Is there a speed setting (or something similar) in Neo-Tracker to playback (converted WAV-samples) with the correct speed or what am I doing wrong ?!?

Last not least, now I have some ~54 disks full of NEO sounds in my collection. So there are lots of playable Neo sounds. Any chance to get a player program for NEO sounds that is *only* a NEO-player (not a tracker and editor and converter at the same time, only a player) ?!? I guess this player would be much shorter than the whole Neo-tracker program (maybe one could code it similar in function to Madteam`s Inertia: a) select Pokey or Covox, b) detect XRAM automatically, c) display dir of *.NEO sounds, d) choose, load and play a NEO sound e) quit to DOS or coldstart)... just an idea...    greetings and thanks - Andreas Magenheimer.

22

Odp: WAV na NSF

I wrote: "TeBe: no offence; respect for all your work - if I had that lot of willingness as you have, MadTeam would be crushed ;>  At least not only Draco, but even Charlie Chaplin himself would be able to launch NeoTracker. wink"

The speed of playing back the samples depends on the key that you press, and the current octave. C-3 (key 'Q' when oct='2-3') plays samples with adequate speed when they were recorded at ~16kHz. If you are not sure about the frequency of WAV samples, try different note keys to find adequate playback speed.
Of course, the samples should be 8-bit.

Currently I'm having my final exams, so I would think about player and next versions of tracker only in June or July, but before I do the player, I'd like to improve the quality of played sound. There are some ideas, but a lot of time is needed to implement, optimize and test them. ;)

-----

Nie bijcie za angielski, nie mam wygórowanych ambicji ani mniemania o swoich zdolnościach w tym kierunku. A wymagania maturalne są znacznie poniżej tego, co zaprezentowałem... powyżej. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

Odp: WAV na NSF

EPI:

>W następnych wersjach planuję powrót do MODa a format NEO miałby raczej zastosowanie w innym celu, który póki co pozostaje tajemnicą (poliszynela, ale mniejsza o to).
-------------
Drogę tę uważam za słuszną, a co do formatu NEO to niezmiennie proponuję zaimplementowanie engine'u SoftSyntha i robienie chipów/syntetyków, on i tak był jakoś tam oparty o sample (krótkie [bardzo krótkie <niezwykle wręcz zajebiście krótkie>]).

>akcje dywersyjne prowadzone regularnie przez YerzmYeYa z HOOY-PROGRAMu w obronie czystości rasowej Atari przed obcymi naleciałościami w postaci ośmiobitowych przetworników.
---------------
Mogą sobie byc przetworniki :) ale rzecz MUSI chodzić też na POKEYu. I to jednym. :)

Pa pa.
Y

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.