Temat: emulacja na TT

Mam pytanie jaki emulek małego Atari  polecalibyście mi na Atari TT z 20MB RAM (4+16) bo taki mam i chcę ustawić go na działce bo w domu mi się wala a tam dzieci pobawiłyby się. Jest tam jakiś twardy - uruchamiane na emulku byłyby przede wszystkim gry. Opiszcie czy jest też w trybie emulacji sposób na podłączenie joysticka tak jak to możliwe pod PC przez port LPT. Wszelkie linki pogłębiające moją wiedzę mile widziane.

Żyję bo Bóg tak chciał.

2

Odp: emulacja na TT

Na Atari ST był w swoim czasie XFromer - nie wiem tylko, czy zadziała na TT. Napewno o niebo wierniejszym w stosunku do oryginału pozostaje opensourceowy Atari 800, ale obawiam się, że TT jest za wolna, ZTCW tutaj dopiero Falcon z CT60 zdaje się stanowić sensowne minimum.

3

Odp: emulacja na TT

W Atari Magazynie byl art KMK na temat XFormera. Mozna poprobowac, ale obawiam sie, ze MacGyver ma racje.

Odp: emulacja na TT

Xformer napewno nie zadziala (uzywa samomodyfikujacego sie kodu, co jest niedopuszczalne na 030).
Mozesz sprobowac EmuXL, ale to emulator niestety niedokonczony. Na Atari800 nie ma co liczyc na TT.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: emulacja na TT

Atari800 (oczywiście bez win) chodzi na TT-ce, ale cholernie wolno.

Sikor umarł...