51

Odp: Sprzedam/zamienię wypasionego palmtopa Dell AXIM X50V na Falcona

Sikor napisał/a:

Hmm, nie wiem, ile to dziś kosztuje - paskud.rsi.pl o ile się nie mylę, jak się mylę - niech ktoś mnie poprawi. Co do sprasowania ceny: nawet jak będzie wiadomo to co, myślisz że gostek zechce podnieść znacząco cenę...? To niech naprawi RAM, a zawsze można powiedzieć, że rozbebeszyłeś na chwilę swojego falcona na testy i koledze ramu nie dasz i już. A może ma już rozszeżenie na SIMie i - jak czasem się zdarza - po prostu niestyk i już...

O cenę pytałem tylko tak z ciekawości.

Co do ceny to chodzi mi nie tyle o to że gość zechce podnieść znacząco cenę, co że gdy nie za bardzo wiadomo co to jest to można go jeszcze przyciskać aby znacznie ją sprasował.

Jeśli niestyk to ja sam bym sobie poradził, ale cóż zobaczymy co z tego wyniknie...

macgyver napisał/a:

Tdc: to tak jak opisałem, uruchamia się, pojawia się znaczek Atari, po czym następuje restart... i znowu znaczek Atari... sekunda... restart... znaczek Atari... sekunda... restart ... i tak w nieskończonej pętli. Napewno to nie pamięć ROM, nie RAM, nie flop, nie HDD, nie FPU.

Ok rozumiem, choć miałem nadzieję że chociaż czasami chodzi... bo wtedy mógłbym coś sprawdzić, zobaczyć co działa a co nie itp. mogłoby mnie to wtedy naprowadzić. Ale i tak ok! Dzięki za Falcona ! :)

macgyver napisał/a:

Aha, jakbyś chciał tego Falcona to zapraszam na majówkę do Opalenicy - jak będziesz jechał to daj znać, ja nic za niego nie chcę, jak naprawisz, będziesz miał, jak nie naprawisz, też nie będziesz stratny

Dzięki !:)

Nie wiedziałem nic o majówce w Opalenicy ale jest to bardzo interesująca propozycja ! Właściwie teraz zupełnie nie mam czasu i zakładałem że się nigdzie w tym roku nie ruszam, ale ta propozycja z chwili na chwilę wydaje mi się coraz bardziej interesująca...

Jednak jeszcze się zastanowię ? a dam znać jak już coś będę wiedział :)

Niestety Bzyk nie chce jechać, znalazł jakieś napalone laski i wycina sobie z nimi gdzieś w świat :( Szkoda bo gdyby jechał to mógłbym powiedzieć że jadę na 100% ! (dotychczas na atarowych partach Bzyk pełnił rolę kierowcy i organizatora przelotu). Może jeszcze ktoś chce mnie ze sobą zabrać ??

Fajnie ! Dzięki ? bardzo się cieszę z tego Falcona ! :) Jak na razie nie planuję jego naprawy, ale jak będę miał chwilę to zapewne się tym zajmę. Jedno jest pewne na pewno nie będę stratny ? dzięki ! :)

pjwstk napisał/a:

Czesc....jestem studentem pjwstk . Bardzo lubie moja uczelnie, bo w bufecie sa smaczne zapiekanki !

pozdrawiam

MM: A bana chcesz na deser???

hmmm... ktoś tu chce zabrać głos w imieniu uczelni ??
:-P

Fajnego grzyba ( :-> ) masz w dłoni :)

do adminów: myślę że On zapewne będzie bardziej chciał banana niż bana na ten deser :-)

Adam Klobukowski napisał/a:

To bedzei chyba rekord jesli chodzi o dlugosci postów na tym forum ;)

Jeśli chodzi o mnie to się dopiero rozkręcam :-D
Powaga ! Lata temu na innych forumach wypisywało się znacznie więcej ! :) a powiem że byli tam jeszcze więksi pisarze ! :)


Dely: i co Ty na to ?? :)
Wcześniej (na innym forum) tak duże wypowiedzi dzieliliśmy na kilka postów, ale tu bałem się Ciebie :) że znów przyodziejesz ponurą maskę admina i będziesz zasłaniał się tarczą regulaminu w którym tylko ostatni punkt ma sens :-)
Masz dla mnie jakąś radę na przyszłość ? :)

Ostatnio edytowany przez Tdc (2006-04-25 02:28:32)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

52

Odp: Sprzedam/zamienię wypasionego palmtopa Dell AXIM X50V na Falcona

Sorry za offtopic, ale ten już na dobre tu kwitnie.

Tdc: ładnie piszesz, może czas na jakieś demo... ;) Na Numena nie liczę, ale takiego Bash!'a to lewą ręką powinieneś (jeśli nie - 5000+ PLN w błoto - no ale jak ktoś ma tyle to czemu nie). :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

Odp: Sprzedam/zamienię wypasionego palmtopa Dell AXIM X50V na Falcona

Tdc napisał/a:
Sikor napisał/a:

Hmm, nie wiem, ile to dziś kosztuje - paskud.rsi.pl o ile się nie mylę, jak się mylę - niech ktoś mnie poprawi. Co do sprasowania ceny: nawet jak będzie wiadomo to co, myślisz że gostek zechce podnieść znacząco cenę...? To niech naprawi RAM, a zawsze można powiedzieć, że rozbebeszyłeś na chwilę swojego falcona na testy i koledze ramu nie dasz i już. A może ma już rozszeżenie na SIMie i - jak czasem się zdarza - po prostu niestyk i już...

O cenę pytałem tylko tak z ciekawości.

Co do ceny to chodzi mi nie tyle o to że gość zechce podnieść znacząco cenę, co że gdy nie za bardzo wiadomo co to jest to można go jeszcze przyciskać aby znacznie ją sprasował.

Paskud jest ogolnie bardzo w porzadku, ale jego rozszezenia na dzien dzisiejszy bym nie polecal, z jednego powodu: przy przyspieszaniu szyny Falcona paskudna karta niestety nie wyrabia. Za niewiele wiecej mozesz kupic karte od takiego jednego czecha (Vulgar o nim pisał w swoim periodyku ;)). Gosciu jest bardzo w porzadku i nawet wyslal mi karte przed tym jak ja mu wyslalem pieniadze. Kosztuja 40euro, ale moim zdaniem sa tego warte: http://www.volny.cz/boban07/RAM_kartice/

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

54

Odp: Sprzedam/zamienię wypasionego palmtopa Dell AXIM X50V na Falcona

TDC, po co Ci Bzyk kierowca, skoro z Wawy ludzie jada na majowke pociagiem??? Wracaja pewnie tez...

55

Odp: Sprzedam/zamienię wypasionego palmtopa Dell AXIM X50V na Falcona

Tdc napisał/a:
laoo/ng napisał/a:

informatyka za szybko sie rozwija zeby miec pewnosc, ze za piec lat to wciaz bedzie aktualne: pixelshader napewno nie

... tu już się z Tobą zupełnie nie zgadzam. Nie dam sobie uciąć ręki, ale niby dlaczego ta technika ma się skończyć ??

Troche naprostuje :)
w 2001 roku jakie mielismy pixelshadery? 1.1, gdzie mieliśmy 5 instrukcji na krzyż i nawet nie było dzielenia
w 2005 roku jakie mielismy pixelshadery? 3.0, gdzie możemy wykonać do 65536 instrukcji i są już pętle i podprogramy
A co sie szykuje? unifikacja VS i PS, reusing buforow i inne czary mary.
Czym one sie roznia? prawie wszystkim!

Chodzilo mi tylko o uczenie pixelshaderow na I roku, gdzie po 5 latach zdobyta wiedza bedzie przestarzała, za to na ostatnich latach na kursie powiedzmy "zaawansowanej grafiki komputerowej" jak najbardziej. A na temacie sie raczej znam, bo z GPGPU staram sie być na bierząco.

Co do matematyki, to absolwenci studiów technicznych po traumach ze zbyt trudnymi (umownie mówiąc) "całkami" nie wyobrażają sobie, że matematyka może być inna i to przydatna. Np informatyk powinien wiedzieć, że jak odejmie dwie bardzo bliskie liczby zmiennoprzecinkowe, to będzie miał kaszane, a nie wynik. Powinien wiedzieć, które algorytmy są szybsze, a które wolniejsze i że te wolniejsze dla małych danych niekiedy są szybsze oraz to, że jak pracodawca każe mu wyznaczyć droge komiwojażera dla tysięcy miast, to ma puknąć się w głowe ;)
O takim przygotowaniu matematycznym mówie, a obliczenia na kilkanascie godzin zabawy, to powinny być dla chętnych do tego hardkorowców, których marzeniem jest pisanie niszowych programów dla architektów mostów.

Aha. I żebyście nie myśleli, że jestem zwolennikiem produkowania na uczelniach cyborgów rozwalających informatyczne zawody w programowaniu, to uważam, że na takiej uczelni jak zrobi się już z niego cyborga, to trzeba mu wlać do głowy sporą dawkę informatycznej socjologii w postaci porządnego kursu inżynierii oprogramowania, żeby potrafił układać swoje algorytmy w naprawde duże klocki. Wydaje mi się jednak, że na polskich uczelniach (na mojej szczególnie ;)) jest z tym bardzo kiepsko. A jak jest z inżynierią na PJWSTK?



A algorytmy ewolucyjne i tak wg mnie są fajne, bo takie symulowane wyżarzania jest takie... bezduszne :D

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2006-04-25 15:37:35)

56

Odp: Sprzedam/zamienię wypasionego palmtopa Dell AXIM X50V na Falcona

Nie zgodzę się z częścią dotyczącą "przestarzałej" wiedzy - co to niby gość
umiera na te 5 lat i konserwuje tylko to co go uczą ? Nie jest w stanie śledzić
zmian i np. na trzecim roku się dowiedzieć o jakichś nowych rozwiązaniach
w temacie, który np. był na roku pierwszym ? To biedak strasznie musi być
przytłoczony nauką :). A całkiem na serio to takie "przestarzałe" rzeczy
bardzo ułatwiają dalsze pojęcie tych nowszych, bo już coś wie w temacie,
więc nigdy za dużo :P.

---==<<Sc0rpi0>>==---

57

Odp: Sprzedam/zamienię wypasionego palmtopa Dell AXIM X50V na Falcona

macgyver napisał/a:

Aha, jakbyś chciał tego Falcona to zapraszam na majówkę do Opalenicy - jak będziesz jechał to daj znać, ja nic za niego nie chcę, jak naprawisz, będziesz miał, jak nie naprawisz, też nie będziesz stratny ;)

Jadę ! Nie mam za bardzo czasu i pewnie urwę się wcześniej ale tak bardzo chcę pojechać, że jednak się zdecydowałem ! :) Dlatego czekam na Twego Falcona :)
Poza tym sam Vasco mnie namawiał więc nie mogłem się wykręcić :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

58

Odp: Sprzedam/zamienię wypasionego palmtopa Dell AXIM X50V na Falcona

Life is brutal and full of zasadzkas... ;) Witamy Tomku!!!

Sikor umarł...