Temat: Kmk+xegs

Witam
pisze bo mam problem z moja atarka. jest to xegs z 1mb ram, sdx, arc, aki........i kmk pasia. eprom 2*32 kb (basic*2+XL OS, basic*2+qmeg).

po podlaczeniu IDEa do a0-a15 i d0-d7
oraz
o2 - antic 29
mpd - mmu 14
extsel - fred 3
RW - Antic 14

komp sobie normalnie startuje, nie czeka na wcisniecie shiftu a kmkdiag nie widzi IDEa.

i teraz moje pytanie najwazniejsze : czy aby zalozyc idea do xegs nalzey zmienic eproma na inaczej zaprogramowany ? czy tez źle popodlaczalem ?? w zwyklej 65xe zadzialalo od razu,a ze schematu wynika (IHMO) ze oprocz adresow i danych dodatkowo 4 sygnaly nalezy szukac na plycie (gnd oraz 5V sa tez podlaczone)..


Jesli ma ktos jakies sugestie ...moze sie wypowie



ps. xegs jest moj i nie jest na spzredaz - tak gwoli scislosci.


UPDATE: chyba widze blad - mmu xegsa na pinie 14 nie ma sygnalu MPD....to gdzie jest ???

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-12 21:59:45)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: Kmk+xegs

Radzę analizę schematów XEGSa. MMU nie posiada sygnału MPD (i nigdzie go w tym kompie nie ma), a pin 3 Freddiego jest podpięty na stałe do +5V.

3

Odp: Kmk+xegs

Pasiu to w mojej XEGS nazwał: "pin_mmu" :D - działa wyśmienicie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Kmk+xegs

+ nagrywara dvd r , czy już działa?

5

Odp: Kmk+xegs

mam dla was zla nowine: juz trwaja pertraktacje urlopowe na quasta i JA TAM BEDE !!!

chocby po to, aby podziekowac PASIOWI za *.jeda do nowego mmu -- ALP mmu ????


pozdro all, jutro napisze co z tego wyszlo i podrzuce rozpiske jak podlaczyc KMK wenwatrz kompika :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey