1

Temat: EtherNEc

Chciałbym "zsieciować" swoją MegaSTe i wydaje się że to jest najprostsza droga, karta wygląda na prostą w budowie nawet dla osoby mającej niewielkie doświadczenie w lutowaniu, i tanią w wykonaniu (najdroższa jest zdaje się sama płytka)
Czytałem równiez, nawet tu, pochlebne opinie o tym rozwiązaniu.

Dlatego chciałem zapytać czy ktoś może wykonuje tą kartę ? Albo byłby wstanie wykonać dla mnie same płytki drukowane ? (bo z uruchomieniem powinienem dać sobię radę,

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

2

Odp: EtherNEc

Hmm, jakby co ja się piszę na 2 płytki - czyli już 3. Jak znajdzie się więcej osób - będzie taniej. Przypuszczam, że Piguła mógłby nam to zrobić, o ile znalazło by się dość osób - na razie proponuję się dopisywać kto ewentualnie i ile sztuk, wtedy zobaczy się koszty i można działać...

Sikor umarł...

3

Odp: EtherNEc

Dobry pomysł - ja oczywiście jestem chętny, więc również zapraszam do dyskusji i zapisów

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

4

Odp: EtherNEc

Podejrzewam, że też jestem (mogę być?) zainteresowany tematem. Tyle, że nie kupiłem jeszcze swojego pierwszego STka, a z tego wątku nie dokońca wiem, co mnie intersuje i nie potrafię jednoznacznie w tej chwili powiedzieć: chcę to, a nie to, a tego zupełnie nie chcę. ;-)

Czy dobrze sobie wyobrażam, ze to kosztuje koło 100zł?

5

Odp: EtherNEc

Ja nie mam pojęcia ile może kosztować - wiem że była taka propozycja ale mineło pół roku więc nie wiem czy to jest nadal aktualne.
Szukałem jakiejś firmy wykonującej płytki drukowane - niestety wyszło mi min. 150 zł za dwie niezbędne części - może ktoś zna jakieś tańsze firmy ?

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

6

Odp: EtherNEc

Pytanko jak wygląda programowa obsługa na ST-eku tej karty ? Internet via LAN ? Kopiowanie plików ? I czy bez unixów się obędzie ?

7

Odp: EtherNEc

To jest jedno z najlepiej oprogramowanych rozwiązań (ciężko je nazwać kartą bo to zwykły slot ISA). Obsługuje karty kompatybilne z NE2000 (na allegro cena ok 2-5 zł).
Sterowniki napisane są dla trzech stosów TCP/IP (STinG, MagicNet, MintNet) tak że jest z czego wybierać. Oprogramowanie które korzysta z tych stosów radzi sobie (wg tego co czytałem) dobrze - najlepszy dowód że współautor EtherNEc (Lyndon Amsdon) tworząc nową kartę planuje korzystać z tych samych sterowników.

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

8

Odp: EtherNEc

Ok, udało mi się znaleźć kogoś kto taniej zrobi te płytki - cena to 30-40 zł (w zależności od ilości zamówionych) + przesyłka, za komplet dwóch płytek.
Niestety płytka do slotu catridge która jest dwustronna będzie bez metalizacji otworów - trzeba więc będzie samemu sobie je przelutować żeby mieć styk.
Zamówienie będę składał ok 4 maja, realizacja na 10 maja, więc mógłbym je rozesłać w okolicach 12 maja.
Jeżeli są zainteresowani to proszę o potwierdzenie i podanie ile płytek zamawiacie.

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

9

Odp: EtherNEc

G'Kar, a w jakim pliku masz projekt płytki...? Może naprawdę warto jeszcze chwilę poczekać i zrobić ją profesjonalnie?

Sikor umarł...

10

Odp: EtherNEc

Mam oryginalny projekt który jest w GIFie z dorysowanymi osobiście ;) otworami.
Firma w której zamawiam chce to w PDF'ie więc będę drukował poprzez drukarkę PDFową.

Jasne że warto żeby było to zrobione profesjonalniej, ale pytanie ile to potrwa ? Pigula jest zdaje się mocno zajęty, a ja chce zsieciować swoją Megę jak najszybciej (bo nie mam jak na nią przenosić softu - w notebooku nie mam ani stacji dysków, ani portów LPT i RS232).

Moja działalność to tylko propozycja dla wszystkich zainteresowanych, ja nic na tym nie zarobię - najwyżej dzięki zamówieniu większej ilości płytek obniżę cenę własnej

Ostatnio edytowany przez G'Kar (2006-04-26 11:20:19)

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

11

Odp: EtherNEc

Jak masz w GIF-ie, to ciekawy jestem jak będziesz to skalował, aby otrzymać odpowiednie wymiary. Różnica rzędu 2mm może Ci rozwalić port Cartridgea w ST - tymbardziej po przeniesieniu na PDF-a (zależy w czym będziesz przenosił na PDF-a). Nie to, że się czepiam, ale chodzi o to, aby nie rozwalić sobie sprzętu. No nic, ja wsłałem pytanie do Piguły mimo wszystko - zobaczymy, co z tego wyniknie.

Sikor umarł...

12

Odp: EtherNEc

Na razie zrobiłem test - wyskalowałem odpowiednio wydruk, zrzuciłem do PDFa a potem na drukarkę - wydaje się być prawidłowe - ścieżki pokrywają się z odpowiednimi stykami w gnieździe catridge'a - oraz z gniazdem IDE (nie mam ISA żeby sprawdzić)
Będzie dobrze :) - napewno nikomu tego nie wyślę póki nie zmontuje jednej działającej sztuki

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

13

Odp: EtherNEc

No to luzik. Aby dało radę. A spytaj się gościa ile by chciał za 10 sztuk - zawsze możesz zmontować i na allegro wystawić. Dużo jest elementów do wlutowania?

Sikor umarł...

14

Odp: EtherNEc

Elementów jest parę, za to sporo lutów - na obu płytkach jest ok 200 punktów lutowniczych.
Koszt jednostkowy wyniesie ok 30 zł przy 10 sztukach, ok. 40 przy 5. Dokładne ceny będę miał gdy przekaże schematy płytek.

Montować na sprzedaż nie mam zamiaru, potrafię szybciej zarobić te same pieniądze :D, ale jeżeli będą chętni to mogę pośredniczyć w zakupie płytek i służyć radą gdy sam zmontuje pierwszą płytkę.

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

15

Odp: EtherNEc

Z małym opóźnieniem, ale jednak złożyłem zamówienie na płytki.
Realizacja najdalej do przyszłego poniedziałku, potem montuje prototyp i jeżeli wszystko będzie działać to płytki trafią do "sprzedaży".
Cena za komplecik będzie korzystna - 26 zł + przesyłka - mam osiem sztuk do rozdysponowania, decyduje kolejność zgłoszeń ;)
Aha - w grę wchodzi tylko przelew na moje konto - ale to już temat na "po uruchomieniu prototypu".

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

16

Odp: EtherNEc

to ja poprosze o trzy komplety.

Ostatnio edytowany przez sqward (2006-05-16 22:29:44)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

17

Odp: EtherNEc

Hmm, jak jest tylko tyle - jakby co, zostaw mi jedną. Na pewno znajdą się i inni chętni, więc czemu odbierać im możliwość używania...

Sikor umarł...

18

Odp: EtherNEc

Cieszy mnie takie zainteresowanie :) Tzn że Atari jeszcze nie umarło :)
Obecnie został mi tylko jeden komplet do rozdysponowania, ale zawsze mogę zamówić następne.
Chcę jednak podkreślić że dostarczam same płytki, bez metalizacji otworów (więc w dwustronnej trzeba trochę pokombinować), oraz że robię to nonprofit, więc z chęcią pomogę z ewentualnymi problemami, ale tylko w ramach wolnego czasu :)

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

Odp: EtherNEc

To ja biore :)

PS. Ile bys chcial za wersie full-wypas-dzialajaca?

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2006-05-17 17:06:17)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

20

Odp: EtherNEc

Nie ma takiej ceny :D, poważnie, jeżeli idzie o elektronikę to jestem amatorem, hobbystą i nie chce mi się tym zajmować na serio, zresztą jakość mogła by nie być zadowalająca płacącego użytkownika :)
Zamawiam płytki dla większej grupy osób, bo moja wychodzi taniej, no i mam przyjemność z pomocy kolegom atarowcom.

PS. Lista zamówień jest na tą chwilę zamknięta, chyba że ktoś nie potwierdzi zamówień złożonych uprzednio na priv.

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

Odp: EtherNEc

a ja to niby co? MacGyver? ;) Dlatego pytam bo lutownica to ja tylko zimne luty potrafie robić ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

22

Odp: EtherNEc

Dziś dostałem płytki (z małym opóźnieniem)
W weekend montuje pierwszy, testowy egzemplarz, i jeżeli nie będzie problemów płytki będą gotowe do wysłania
Postaram się strzelić też pare fotek, żeby była jakaś instrukcja

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

23

Odp: EtherNEc

git ! czekamy !

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

24

Odp: EtherNEc

(Sz)czekamy niecierpliwie... ;)

Sikor umarł...

25

Odp: EtherNEc

Mam dwie wiadomości:
Pierwsza (była by dobra gdyby nie druga) - zmontowałem prototyp, widać go (główną płytkę) na załączonych zdjęciach:
http://img136.imageshack.us/img136/4484/img00694eo.th.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/43/img00704vq.th.jpg

Druga (ta zła) - dałem całkowicie d.. i nie odwróciłem obrazu płytek (bo nie zrozumiałem instrukcji, która jest dość nie jasna) i mam lustrzany obraz - jednym słowem płytki do wyrzucenia. Obecnie zastanawiam się nad zamówieniem nowych - ale wpierw muszę ochłonąć, i przejść do porządku nad własną ignorancją :(

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB