76

Odp: Bajtek

Dzięki maw za wszystkie skany! Numer już pełny ;)

77

Odp: Bajtek

no, choć jeden zadowolony i bez narzekania, że "krzywo wsadzone" - Scalak, polecam się na przyszłość ;)

Co do "krzywowsadzania" - w XnView jest opcja prostowania, która "przegina" w drugą stronę, za to program pozwala na obrót nawet o 1/10 stopnia. Przy czym wychodzi na jaw niedokładność (niedowładność ?) ówczesnych drukarni - w stosunku do krawędzi strony odchylenia "krzywizny" wynoszą od 0.3 do 0.6 stopnia.

Zauważyłem także schodzenie się długich krzywych (na stronach z ogłoszeniami) dochodzące na długości strony do 50px przy skanie 300dpi, czyli ~0.4 cm w rozmiarze oryginalnym. Zakładam, że to błąd mojego skanera, choć możliwe, że i maszyna drukarska "ściągała" na jedną stronę (choćby z powodu grubości papieru - rozstawu rolek). Co do drugiej sugestii - to chyba nie drukowali tego na maszynie taśmowej... choć kto wie ?

___
Press play on tape...

78

Odp: Bajtek

Dokładnie MaW - nie ma jak XnView. Najpierw przekręcałem ze smothem, ale po pewnym czasie (kilkudziesięciu numerach) zaczął mnie denerwować i teraz obracam bez niego. Wolę delikatne "schodki pixelowe" niż ten dymek ;)

PS: rzadko narzekam :P

79

Odp: Bajtek

Ja do przekręcania używam GIMPa 2.2 i dość fajnie to wygląda. Jak jest jakiś lekki skos to zostawiam to (niech wygłąda jak orginał), jak jest mocno gibnięte (żle ułożone w skanerze) to tak.

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

80

Odp: Bajtek

Zauważyłem sporo Bajtków na allegro. Może ktoś skorzysta.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2008-03-28 13:34:00)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

81

Odp: Bajtek

Dzieki! I to wczesne numery.
Ja sie pisze, jesli jakis wiekszy milosnik czasopism (Dely?) sie nie zadeklaruje. Wtedy ustapie pola.

82

Odp: Bajtek

Ja pasuję, te chyba już mam :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

83

Odp: Bajtek

przyznam, że nie mam rocznika '85 i pierwszego numeru z '86 - no ale czy warto ? historia Atari w Bajtku to dopiero późniejsze lata...

___
Press play on tape...

84

Odp: Bajtek

I znów poszukuję dobrego Samarytanina, który pomoże skompletować następujący numer:
Bajtek 1/89 - potrzeba skan środkowej kartki tj. str 15, 16, 17, 18. Może być na skanerze A4 to sobie już posklejam.

Czy ktoś się znajdzie?

85

Odp: Bajtek

Będzie z tym trudno, bo to chyba był kalendarz...

___
Press play on tape...

86

Odp: Bajtek

Sprawdziłem swój egzemplarz tego Bajtka 1/89 i też nie mam tych stron :o choć mam go od nowości jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi :/

ATARI 800xl, CA-2001, XCA12 mnóstwo kaset i dyskietek :)

87

Odp: Bajtek

Pewnie baba w kiosku się nie bała i ... zabrała :-)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.