26

Odp: SIO2CF ?

Zapostowalem to jak grzenia jeszcze na tym forumie nie bylo :D

No nie przesadzaj  :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

27

Odp: SIO2CF ?

Sugeruje zobaczyc na ta aukcje  : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39715505 cena bardzo przystepna , wymiary niewielkie tyle ze niestety niewymienne tak jak zwykly modul CF .
Co do samego watku glownego - mam CF64MB kumpel z pracy ma adapter IDE<>CF  pozycze w przyszlym tygodniu podepne do mojego SIO2IDE ,obadam jak to dziala i opowiem o  uzyskanych efektach .

Pzdr

28

Odp: SIO2CF ?

Dobry ten modulik flashdyska :)
Chyba nabede, po tym jak SIO2IDE dostalo obsluge slave na jednym kablu myslalem wlasnie zeby dodac taka pamiec (co prawda o CF myslalem bardziej), a tu nawet wygodnie sie wepnie pomiedzy i prawie miejsca nie zajmie!!!

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

29

Odp: SIO2CF ?

e, zalecam to - tanie i wyglada super: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39188931

--
= krap.pl =

30

Odp: SIO2CF ?

No tanie - nabylem wiec i czekam na przesylke :)
Musze jakis ladny otworek w Atari zrobic - bom esteta i lubie jak wyglada jak fabryczny :)
Moze nad gnazdem SIO i PS2, obok przelacznika D1/D9 sie zmiesci ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

31

Odp: SIO2CF ?

hehe, niezly lans. :) ale atarka ladniutka, w rzeczy samej.
troche za wysoko to PS2, moze nie wygladac zbyt dobrze. juz lepiej daj na boku, z prawej strony, jak stacja w ST'ku - tam bedzie ladnie.

--
= krap.pl =

32

Odp: SIO2CF ?

A co :)
Wolalbym w dolnej czesci obudowy to jednak montowac, wiec chyba postaram sie ladnie zmiescic z tylu. AKI to byla pierwsza dziura, nie myslalem wtedy nad rozmieszczeniem reszty ;)
A jako ciekawostke moge powiedziec, ze w srodku jest oryginalna blacha ekranujaca i jakos wszystko bez upychania sie miesci, a to zlacze ladnie by sie do niej chyba mocowalo.

W ogole to znowu na allegro nie udalo mi sie w dobrej cenie STowskiej stacji zewnetrznej kupic :( ... a mi potrzebna jest tylko obudowa i zasilacz, bo chcialbym zrobic jeszcze jedno zewnetrzne SIO2IDE (niektorzy mieli okazje to widziec, moze jakies fotki sie zachowaly) i tam bylby w srodku dysk 3,5" i moze z przodu zlacze CF wlasnie, oczywiscie gniazdo SIO z tylu (czyli pelna przelotowosc). Fajnie bo bylby to takze zewnetrzny dysk USB do PC (powolny, ale jaki design!!) :) :) .

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

33

Odp: SIO2CF ?

Panowie nie jest tak różowo jak mi się wydawało .
Albo wyprowadzenia CF minimalnie się różnia od tych w dysku albo mi 800 padła .
Założyłem adapter z kartą SanDisc 64MB ,  do tego SIO2IDE v 1.6 wszystko działające w 800XL
CF Dał sie spartycjonowac nagrałem system itd .
Komp startuje idealnie bez żadnych problemów na karcie CF . Jest jednak jedno zasadnicze ale . Poza plikiem fdisk.com nie udało mi się niczego innego poprawnie odpalic .Albo nastepuje zwis systemu albo , coś fruwa po ekranie .
Grzebałem z tym w nocy więc nie sprawdziłem wszystkich opcji , nie wiem czy komp padł czy kontroler głupieje czy jeszcze co innego się dzieje .
Dzis dalsza część testów zrobię na innym sprzęcie .
Uwagi mile widziane :)

pzdr

34

Odp: SIO2CF ?

nie wiem, jak tam z SIO2IDE, ale z KMK hula jak trzeba. moze cos ci jednak padlo?

--
= krap.pl =

35

Odp: SIO2CF ?

Jest OK !!
musze przeprosic maszynke bo to operator byl do bani a nie sprzet.
Blad polegal na tym ze pozwalalem systemowi samoczynnie wstawac bez nacisniecia przy starcie Option .Tak mnie ucieszyl fakt ze nie potrzeba specjalnych zabiegow na rozpedzenie dysku itp ze zapomnialem o takim szczegoliku .Wszystko jest OK programy normalnie sie laduja .
W zasadzie chyba to zamyka temat .
MOZNA Z POWODZENIEM STOSOWAC PAMIECI CF ZAMIAST TWARDZIELA .

pzdr

[ Dodano: Pią Sty 21, 2005 11:02 pm ]
Dostalem dzisiaj pamiec flash od razu z wyjsciem IDE ( pisalem o tym kilka postow wczesniej ) Fajny maly modul , dobrze sie miesci w obudowie odpada problem sztywnej tasmy sygnalowej ktora wystepuje przy zwyklym dysku . Jest jedno ale niestety uklad jest zasilany napieciem 5V i 12V wiec trzeba stosowac zasilacz z PeCeta zamiast oryginalnego .To juz mi sie mniej spodobalo .Chyba zeby zrobic dysk zewnetrzny wtedy cala zabawka jest wielkosci paczki papierosow .
Ale sa to juz sprawy czysto kosmetyczne .

pzdr

36

Odp: SIO2CF ?

Uuuu. To mocna porazka z tym zasilaniem!! Jednak mam pytanie: po co 12V? Przeciez przejsciowka CF->IDE ma chyba tylko 5V.

[ Dodano: Pią Sty 21, 2005 10:33 pm ]
Po przyjrzeniu sie zdjeciu na tej aukcji: wydaje mi sie, ze ta pamiec jest zasilana tylko 5V. Od modulu do wtyczki molex ida dwa kable, a wiec masa i jakies zasilanie. Skad wiec wniosek, ze wymaga to dwoch zasilan? Po prostu ktos zamontowal wtyczke zgodna z zasilaczem grzybowym zeby bylo latwo podlaczyc. Ja w swojej Atarce tez mam taka wtyke wewnatrz w celu zgodnosci z grzybowymi przejsciowkami 2,5"->3,5" do dysku.

37

Odp: SIO2CF ?

nie mam bladego pojecia po co w takim module 12V skoro do zwyklego CF z przejsciowka wystarcza 5V.
Kupilem w ciemno bo sadzilem ze bedzie to identycznie zasilane .
Z modulu sa wyprowadzone 3 przewody bialy 12V ,czarny masa i czerwony 5V.Przy wtyku molex bialy kabel laczy sie z zoltym reszta jest bez zmian .Wtyczki sa oznaczone jako master i slave .
Na poczatku dalem tylko 5V z oryginalnego zasilacza ale modul SIO2IDE zeznawal ze jest BUSY .zaryzykowalem wiec i zapialem trafo z blaszaka no i ruszylo z kopyta .Tu mnie krew zalala bo moje plany i 5 dych poszly sie pieprzyc :(

pzdr

[ Dodano: Sob Sty 22, 2005 12:01 am ]
...o squrwel !!! na zdjeciu jest inny model niz ten ktory mi przyslal po wygraniu aukcji .

38

Odp: SIO2CF ?

No wlasnie! Na zdjeciu sa (chyba) dwa kable.

39

Odp: SIO2CF ?

No wlasnie.... problem. Nabylem przelotke i CFa...
Wczoraj podpialem do Atari i nic.... dzis na PC nic :)
Sprawdzilem przelotke jedno zwarcie (chyba), oczyscilem ... lepiej... system ruszyl (na PC) ale zwisl po starcie... w koncu udalo sie - na PC dziala...
Ale na Atari dalej nic.
Mrugnie 3 razy BUSY , a potem Command miga dosc szybko a dysku nie widac.... nie mam koncepcji, moze ktos ma ???

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.