1

Temat: SIO2CF ?

Tak się ostatnio zastanawiałem czy nie dało by się podlaczac do sio2ide zamiast wielkich twardych dyskow kart Compact Flash ? ZTCW to sa one zgodne w jakims stopniu z IDE i zamiast monotwac w srodku atari twardziela wtykalo by sie Compact Flasha i juz. Skonczylo by sie miejsce, nie ma sprawy - podmieniamy CF i mamy wiekszy HDD.

Teraz niech fachowcy powiedza czy modyfikacja SIO2IDE polegala by tylko na instalacji przelotki IDE -> gniazdo CF ? I czy wogole cos takiego by moglo dzialac ?

Tylko bez wysmiewania mnie :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: SIO2CF ?

Dely widze ze szare komorki niezle u Ciebie funkcjonuja !!!
Mnie tez taki zboczony pomysl chodzi po glowie .
Mam takiego Pen-a USB 256Mb z ktorym sie nigdy nie rozstaje .
Pod OS-ami Zin 2000, XP dziala bez drivers-ow , wkladam tylko do
gniasda USB i paf nowy dysk . No ale co ja tu o grzybach nawijam .
Mnie chodzilo by teraz o podlaczenie go do SIO2IDE + USB .
Ale chyba to utopia !!!

uzdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

3

Odp: SIO2CF ?

USB w SIO2IDE służy tylko i wyłącznie do szybkiego zrzucenia danych z hdd podpiętego do niego  lub na niego a nie jako interface do podłączania kolejnych urządzeń do Atarki.... choć przyznam szczerze pomysł rewelacyjny .... coż proponuję wysłać majla do autora ....  marzenia czasami się spełniają :)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: SIO2CF ?

Witam,

Wystarczy mieć konwerter CF2IDE i bez problemu można podłączyć karty CF do Atari (SIO2IDE). Opis konwertera jest np. tutaj: http://projectplasma.com/cf2ide/

Z tego co wiem to można kupić gotowe CF2IDE np. na Allegro.

Marek M

5

Odp: SIO2CF ?

Łał ! Wychodzi na to, ze nie jestem taki gópi  :?  :P  8O  :D

A tak BTW to jak bede mial troche niepotrzebnej kaski to se takie CF2IDE nabede droga kupna i sprawdze jak to dziala :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: SIO2CF ?

Kurka olek ale znalazlem cos fajnego na allegro, patrzajta:

http://atariarea.nostalgia.pl/img/cf.jpg

Dla niewprawnych tlumacze ze to jest czytnik kart CF z interfejsem IDE ! Juz oczami wyobrazni widze to w mojej atarce, wbudowane z bokowca po lewej stronie, mniam mniam. Najgorsze to to ze kosztuje ten czytnik 70 PLN  :(  Karta 64 MB CF to 2 patryc ... partycje po 16 MB, mniam mniam. Ze swojego doswiadczenia wiem ze to kupa miejsca bowiem posiadam SIO2IDE od miesiaca (thx Pigula !) i mam polowe jednej partycji dopiero zapelnione a nawrzucałem tyle tałatajstwa ze hohohohoh !

Ciekawy jestem czy z CF dalo by sie zbutowac atarke bo z HDD nie mozna bo sie nie zdazy rozpedzic, a CF przeciez sie nie rozpedza  :!:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: SIO2CF ?

bootować można - jak ma się Qmega to jest to bardzo przyjemne ...
bez Qmega ... niestety za pierwszym razem pojawi się Self Test - chyba że zastosuję się małą modyfikację .... zamieszczoną na schemacie !

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: SIO2CF ?

... problemy z bootowaniem znikają jak zeszłoroczny śnieg po zastosowaniu interface'u równoległego ...;; pojawiają się perspektywy na geld, więc projekt powielania ustrojstwa niebawem będzie kontynuowany ... heh;- mam przynajmniej taką nadzieję.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: SIO2CF ?

hmm no ja już raczej równoległego sobie nie zrobie ... chyba że znajdę na jakimś bazarze ładną Atarkę 65XE lub 130XE ... to wtedy dopieszcze ją do granic możliwości ... bo w tej nie mam juz fizycznie miejsca ... no może zmieści się jeszcze jedno sio2ide .... z usb :)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: SIO2CF ?

gdzie mozna dostac te przejsciowke ??  bo na allegro jej nie widze ;/

dobra znalazlem cos takiego: http://www.port80h.com.pl/cf35.html

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: SIO2CF ?

Ciekawy jestem czy z CF dalo by sie zbutowac atarke bo z HDD nie mozna bo sie nie zdazy rozpedzic, a CF przeciez sie nie rozpedza  :!:

Dely, RESET TWOIM PRZYJACIELEM JEST  :lol:
Ja, jak bootuję bez qmega - kilka razy naciskam reset (od razu - zanim się pojawi ST) - i działa!!! Wiem, że to brutalny sposób, ale cóż... Lepsze to, niż nic.  8)

Sikor umarł...

12

Odp: SIO2CF ?

Szkoda klawiatury. Lepszy jest sposob Dely'ego -> wejsc do Qmega i poczekac pare sekund az sie dysk rozpedzi. A jeszcze lepiej uzywac KMK IDE, ktory sam czeka na rozpedzenie dysku przy wlaczeniu Atari. Co ciekawe robi to tylko podczas pierwszego uruchamiania... :)

13

Odp: SIO2CF ?

SIO2IDE tez potrafi czekać na rozpedzenie sie dysku, nawet taki jeden z Pabianic mial to montowac na QP2k+4  :twisted:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: SIO2CF ?

Szkoda klawiatury. Lepszy jest sposob Dely'ego -> wejsc do Qmega i poczekac pare sekund az sie dysk rozpedzi. A jeszcze lepiej uzywac KMK IDE, ktory sam czeka na rozpedzenie dysku przy wlaczeniu Atari. Co ciekawe robi to tylko podczas pierwszego uruchamiania... :)

Ale z qmega nie wszystko chce działać prawidłowo...

Sikor umarł...

15

Odp: SIO2CF ?

Bo nie odpalasz plikow z QMEGA tylko z niego bootujesz partycje (SHIFT+INV).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: SIO2CF ?

To co napisal Dely mialem na mysli. Wejscie do Qmega ma sluzyc tylko temu, zeby Atari sie nie bootowalo jak sie dysk rozkreca... Jak juz napisalem: szkoda klawiatury....

Co do opoznienia automatycznego w SIO2IDE. Wydaje mi sie, ze to nie jest wbudowana cecha SIO2IDE, ale po prostu oddzielny uklad opozniajacy start kompa. Jak sie myle to niech mnie Pigula poprawi. ;)

17

Odp: SIO2CF ?

SIO2IDE tez potrafi czekać na rozpedzenie sie dysku, nawet taki jeden z Pabianic mial to montowac na QP2k+4  :twisted:

obiecał i zrobi - części mam, przetestuje na swoim szaraku i podczas osobistych odwiedziń zamontuje!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

18

Odp: SIO2CF ?

A to jest zewnetrzny patent czy rzeczywiscie wbudowane w SIO2IDE?

19

Odp: SIO2CF ?

"szukaj" --->
Znalazł ;-) !!

"wszystko się kiedyś kończy......."

20

Odp: SIO2CF ?

Dzieki, dzieki...

21

Odp: SIO2CF ?

ZONK :P i bez wygłupiania się, no ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

22

Odp: SIO2CF ?

grzeniu a widziales date tego postu ?  :lol:

"wszystko się kiedyś kończy......."

23

Odp: SIO2CF ?

Zapostowalem to jak grzenia jeszcze na tym forumie nie bylo :D

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: SIO2CF ?

no i co? działa toto? - testował który może??? :)

I Ty zostaniesz big endianem...

25

Odp: SIO2CF ?

... hehe - dobra. Pierwsza kasa po wypłacie - i kupuje przelotke IDE<->CF. - na Allegro jest; więc problemu nie ma.  ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info