26

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

4 giga słowa ? Jakby szyna adresowa miał fizycznie 32 linie (A0-A31) a szyna danych 16 linii (D0-D15) to rzeczywiście mogłyby to być 4 giga słowa, czyli tak naprawdę 8 gigabajtów. W sumie co w tym niepokojącego ? Że procesor obsługuje większą przestrzeń adresową ? Mimo, że dla tej rodziny procesorów liniowa przestrzeń adresowa rzędu gigabajtów to i tak jest kosmos, ale napewno większy obszar adresowy krzywdy by nie robił...

Ale tak już bardziej poważnie, to sądzę, że to jest pomyłka, bowiem byłoby to dziwne rozwiązanie - do tej pory jeżeli spotykałem się np. z przestrzenią adresową rzędu np. 24 bit i szynie danych 16 bit to tak naprawdę szyna adresowa miała 23 linie, czyli zapewniało to przestrzeń adresową 2^23 (liczba linii adresowych) * 2 (wielokrotność 8 bitów na szynie danych), na tej samej zasadzie procesory 32 bit Adresu i 32 bit danych mają szynę adresową opartą na 30 liniach adresowych.

27

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Language, Son !!!!

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

28

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

mac: myślę - mam nadzieję - że to miało być "2 gigasłowa czyli 4 gigabajty". Zresztą, pożyjemy, zobaczymy. Niech dadzą jakiegoś manuala do obejrzenia, a nie trzy zdania z samymi ogólnikami ...

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Może wystawili tę informację w prima aprilis i nie zdążyli jeszcze zdjąć... ;)

alp napisał/a:

a jak w normalnym trybie idziesz to respect....

Czemu? Przecież to nic takiego. Razem ze mną ileś tysięcy gówniarzy... I tak co roku.

alp napisał/a:

co do 1.7 - nie mozna by bylo wybierac pokey/stereo/mono pokey w programie a nie w czasie instalacji ??

No niby tak. Pomyślimy.

alp napisał/a:

i samo wyjscie z programu ctrl+shift+escape jest odrobine wqurwiajace dl posiadaczy np. MYIDE - bo powoduje reset oraz odlacznie myide... (cos na wzor trzymana shift po resecie dla IDEa.)

To uderzaj do autora tego "genialnego" pomysłu w MYIDE.

alp napisał/a:

poza tym wybor dysku...samo 1,2,3,4...nie starczy ??

Nie, bo przy zapisie służą do wpisywania nazwy pliku. Z controlem, zdaje się, jedynkę przechwytuje wcześniej OS, a z shiftem, to już nie pamiętam, dlaczego nie mogło być. :]

alp napisał/a:

nie mozna pod jednya kombinacja z autodetekcja czy wczytujemy moda czy neo...

Można, ale po co. Więcej roboty niż widocznego pożytku z tego. Ale może kiedyś będzie mi się nudziło... ;)

alp napisał/a:

ogolnie troche skrocilbym skroty klawiszowe...ale to tylko moje propozycje. poza tym program rulu - obsluga katalogow, dyskow...gdyby jeszce odtwarzal cmc, mpt, tmc, tm2......MNIAM - osobiscie stawiam literka jak to zrobisz !!!

Do odtwarzania ma być co innego.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

30

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Epi - pracujesz nad jakim RULU playerem do neo i innych gadow ?? jakbys zrobil cos na wzor mega playera 1.6 z obsluga typow plikow jak w mega player 2.0 i obsluga sdx jak NeoTracker to bylobi git..

chetnie sluze czasem jesli chodzi o beta testy :-)



ps. co do myide - coraz wiecej ludzi tego uzywa - i nie chodzi o moje zestawy (juz nie robie i nie sprzedaje) warto pomyslec nad mala zmiana...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

31

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

epi: to mają długi prima aprilis, od lipca zeszłego roku ... ale z drugiej strony, jak się przyjrzeć skąpym wzmiankom na ten temat, to procesor ma być dostępny od roku 2006. Więc mają jeszcze parę miesięcy.

alp: jest takie przysłowie, "jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz".

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

"
- Kochanie zrobmy sobie dziecko!
- Przeciez jeszcze go nie ma, wiec po c*** te dywagacje?
"

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

33

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

alp: może ktoś na majówce pokaże ci jakąś betę. Podobno Pinokio ma być, a on tego używa dość często.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

34

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Pinka nie bedzie - gadalem z nim..

ps. drewniok robi na ślunsku

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

35

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Ja też.

ps. wim.

pps. Kiero i Wasko też to mają.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

36

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

adam: do czego piejesz? chodzilo mi o to ze 32bit odpowiednika 6502 nie ma, ale jesli potrafisz kochanie go zrobic ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

37

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

jellonek: no jakby w tym momencie twierdzisz, że wiesz więcej niż producent, który umieścił info na swojej stronie. Trochę ryzykowne z twojej strony :P

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-04-28 17:19:13)

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Jellonek: nawet jeśli jeszcze nie ma, to nic nie szkodzi podywagowac - nazywamy to teorią. Jak wyjdzie to jakiś zdolny elektronik bedzie mógł do tego dorzucić praktykę :)

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2006-04-29 09:08:31)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio