1

Temat: 32 bitowa wersja 6502...?

Przeglądałem atariage i jest tam wątek z prockiem: http://www.westerndesigncenter.com/wdc/ … essors.cfm - a może zamiast 16-to bitowej dopałki Pasiu zrobi or razu 32-bitową? ;)

Sikor umarł...

2

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Trudno opierać konstrukcję na czymś, czego jeszcze nie ma. Cytuję:

In early development as of 2005 is the W65T32 Terbium, a 32-bit compatible follow-up to the W65C816. The Terbium, named after the element, has a 32-bit address bus, a 16-bit data bus, and a variable length instruction set.

http://www.answers.com/topic/western-design-center

KMK
? HEX$(6670358)

3

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Na stronie producenta piszą tak, jakby procesor już istniał. Tyle, że kupić go nie można.
Za to 816 jest po 6 do 8 $.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

4

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

w jakich partiach? po 1000szt.?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Nie, według opisu - za sztukę.

Sikor umarł...

6

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Za sztukę, o ile się ich kupi 1000.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Dla malkontentów szerzących sarkazm: http://www.westerndesigncenter.com/wdc/ … erForm.cfm - może jestem ślepy, ale nie widzę tam wzmianki o 1000 sztuk ;) A moze po prostu to jest sarkazm po zakupie droższych procków.
A pro po - Pasiu, czy te procki z WD nadają się do dopałki...?
-----------------------------------------------------------------------
P.S>Ma ktoś dostęp do taniej (bardzo taniej) drukarki, aby wydrukować to: http://www.westerndesigncenter.com/wdc/ … manual.pdf
P.S.II>Ciekawe, czy można z tego wygenerować poprawny kod dla standardowego 6502C w Atari: http://www.westerndesigncenter.com/wdc/ … /c02cc.pdf (Instrukcja środowiska C dla procków 65WDC02)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2006-04-26 12:37:33)

Sikor umarł...

8

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

epi: według mnie fraza "in early development as of 2005 is the W65T32" znaczy mniej więcej "W65T32 jest we wczesnej fazie rozwoju (począwszy) od 2005 roku". Jeśli toto rok temu było we wczesnej fazie rozwoju, to raczej po jednoosobowej firmie takiej jak WDC nie ma co oczekiwać, że rok później zacznie się normalna sprzedaż.

Sikor: z tego order form próbował skorzystać kiedyś krap, ale mu się nie udało.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-04-26 15:14:50)

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Sikor: Oczywiście, że się nadają, bo to właśnie TE procki. I nie "a pro po" tylko "? propos". Po naszemu "BTW". ;)

P.S.II> Przeglądnąłem tego manuala dość pobieżnie, ale śmiem wnioskować, że dla standardowego 6502C - niekoniecznie. Wygląda np. na to, że "lubi" adresację pośrednią strony zerowej bez indeksowania.

drac030: mówię o informacjach ze strony producenta, które nie mówią nic o stadium rozwoju. Link podał Sikor na początku.

btw Ta jednoosobowa firma zajmuje się tym dla przyjemności?

Ostatnio edytowany przez epi (2006-04-26 15:53:46)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

10

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Tak, widzę. Informacja jest w czasie teraźniejszym. Może mają działający prototyp już i przygotowują się do produkcji. Ale poza tą wzmianką nie ma żadnej informacji, że o manualach nie wspomnę. Pożyjemy, zobaczymy ...

A w jakim celu się firma WDC zajmuje własną działalnością, tego nie wiem i szczerze mówiąc niezbyt mnie to interesuje :)

PS. Zdaje się, że wieści o 65T32 zaczęły się rozpowszechniać w lipcu 2005 roku i to wtedy był w "early development". Ciekawe, kiedy się pojawiła wzmianka na stronie producenta.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-04-26 16:11:17)

KMK
? HEX$(6670358)

11

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

ktos bylby chetny na procek 14Mhz ?? wyslalem zamowienie na 5szt - zobacze co sie z tego wykluje - a moze mnie nie oleja...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

A jaką nakładasz marżę jako importer i sprzedawca detaliczny? ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

13

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

hehehe

cały epi. jak pierd....to az czlowiek opada.

cena procka = (cena zakupu+ koszta wysylki)/5 + indywidualne koszta wysylki w Polsce - paczka, list polecony, kurier, tpsa ;-)

czyli na razie wiem ile procek i wysylka w kaczorlandii (6zl)....to wsio..czekam na maila - na razie dostalem potw. zamowienia

ps. napisales juz NT 1.7 ??

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-26 17:53:39)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

14

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

alp napisał/a:

hehehe


cena procka = (cena zakupu+ koszta wysylki)/5 + indywidualne koszta wysylki w Polsce - paczka, list polecony, kurier, tpsa ;-)

To TPSA teraz tez poczte dorecza ??

Oj dlugo w kraju mnie nie bylo ;)

15

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

alp: A masz jakieś propozycje zmian do 1.7? Na razie piszę, ale maturę! [TAK, TUTAJ TEŻ POWIEM TO GŁOŚNO!! :P ;)]

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

16

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Alp: obaczy się, jak Ci zostanie a cena mnie nie zwali z nóg może się na jeden skuszę... Jakby co - odbiorę w Ornecie. Trza jeszcze chyba pica jakowegoś nabyć do pasiowej dopałki...

Sikor umarł...

17

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

jejku Epi pisze mature, ale młody szczyl :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

18

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

a moze EPI mature w externistycznym wieczorowym liceum korespondecyjnym...a ma ok. 40 ?? lol

a jak w normalnym trybie idziesz to respect....


co do 1.7 - nie mozna by bylo wybierac pokey/stereo/mono pokey w programie a nie w czasie instalacji ?? i samo wyjscie z programu ctrl+shift+escape jest odrobine wqurwiajace dl posiadaczy np. MYIDE - bo powoduje reset oraz odlacznie myide... (cos na wzor trzymana shift po resecie dla IDEa.)

poza tym wybor dysku...samo 1,2,3,4...nie starczy ??

i samo wczytywanie
- mod ctr+r
- neo - ctr+L

nie mozna pod jednya kombinacja z autodetekcja czy wczytujemy moda czy neo...

ogolnie troche skrocilbym skroty klawiszowe...ale to tylko moje propozycje.
poza tym program rulu - obsluga katalogow, dyskow...gdyby jeszce odtwarzal cmc, mpt, tmc, tm2......MNIAM - osobiscie stawiam literka jak to zrobisz !!!


To TPSA teraz tez poczte dorecza ??

jak nie zaplacisz rachunku to ci doreczy - za posrednictwem poczty polskiej ;-)

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-27 06:47:33)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

19

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

pisze sie na jedna sztuke procka, a jesli wyjdzie w granicach 40zl - na dwie.

btw. a wiesz ile za sziping zaplacisz? obys sie nie przejechal na kosztach transportu, ktore czasem kilkukrotnie potrafia przekroczyc cene wysylanych rzeczy...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

20

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

dlatego cena procka jest uzalezniona od kosztow wysylki. jak bedzie za duzo to moze sie uda zamowic wiecej. ihmo wysylka nie powinna zdrozec, a koszt jednostkowy spadnie..

zobaczy sie.


na razie nie mam odpowiedzi co do ceny wysylki i terminu. tylko potwierdzenie zlozenia zamowienia

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

21

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

drac030 napisał/a:

The Terbium, named after the element, has a 32-bit address bus, a 16-bit data bus, and a variable length instruction set.

W takim razie zwyczajny 6502 jest 16-bitowy. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

22

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Pewnie jest to tak samo 32-bitowy procesor jak 65816 jest szesnastobitowy - to znaczy w środku.

KMK
? HEX$(6670358)

23

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Jak już wyliczamy, to można porównać, że jest to procek równie 32-bitowy jak 68000 ;)
Albo można się odwołać do reklamy Żywca: Prawie jak 32-bitowiec ;)

24

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

Ale motka 68k ma tylko 24 bity szyny adresowej - więc 65T32 jest o kilka nóżek bardziej ;)

Trochę mnie niepokoi sformułowanie, że procesor adresuje 4 giga-słowa pamięci. Mam nadzieję, że to jest pomyłka w tekście.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-04-27 10:03:22)

KMK
? HEX$(6670358)

25

Odp: 32 bitowa wersja 6502...?

przepraszam, ale o czym mowa?
przeciez tego jeszcze nie ma, wiec po c*** te dywagacje?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep