Temat: Testowanie widoczności kolorów.

Witam.

Chciałbym, aby osoby chętne przetestowały pewną rzecz związaną z wyglądem kolorów w atarce. Tutaj znajduje się mały programik.

Po uruchomieniu programu pojawią się 2 kolorowe bary - pierwszy "niemigający" i drugi "migający". Chodzi o to, aby porównać wizualnie które barwy na obydwu barach wyglądają w miarę zbliżony sposób, ewentualnie które kolory w ogóle widać i w jakim stopniu. Prosiłbym jednak przedewszystkim o testy na oryginalnych Atarkach, gdyż na emulatorze zapewne wyglądają identycznie wszędzie. Prosiłbym, aby osoby, które podejmą się udziału w eksperymencie odnotowały do czego miały podłączone Atarki na których obserwowały obraz (monitor czy TV, podłączenie przez złącze antenowe, compositive czy też s-vhs (niezależna luminancja i chrominancja) itp). Oczywiście jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe spostrzeżenia, to proszę je opisać.

Z góry dziękuję za udział w eksperymencie.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2006-05-07 15:09:32)

2

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

MacGyver, pytam bez ironii - a po co taki eksperyment? czemu ma on służyć?

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

3

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

odpowiedź brzmi: eksperyment ma na celu ustalenie ilości sprawnych Atarek na scenie :P :D - sprawdze u siebie - jednakże wyniki w sobote. Na razie siedze w Katowicach..
(Dracon__ ?? - jesteś ??)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

acha, ot ciekawostka :) thx :) gdybym miał możliwość to sprawdziłbym i u siebie...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

5

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

mac: jak mam monitor mono, to jestem zwolniony z eksperymentu?

KMK
? HEX$(6670358)

6

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

schował telewizor i kombinuje ;)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

7

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

Nawet gdybym miał telewizor, to moja atarynka i tak generuje tylko luminancję.

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

obtestuję wieczorem i napiszę

edit:
ło rany

Na mojej atarce migający bar miga tak, że aż oczy wypadają.
Kolory na nim widać (ledwo - ledwo) tylko w dolnym zakresie luminancji, powyżej połowy
wszystko jest właściwie czarno-białe.

Górny, niemigający bar jest cały kolorowy.

Oglądałem to na TV 15" przez wejście composite.

Ostatnio edytowany przez electron (2006-05-08 20:08:40)

pomidor

9

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

Mac czy spawdzadz ilość działających gtia ................

( ja już raz wymieniałem ale tak to się mam jak się w qpuje ostatnie wersje Atari 130xe  )

10

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

Electron: wielkie dzięki za fatygę :)

Grey: sam z siebie test nic nie znaczy... raczej mały kroczek w obrębie testowania i kombinowania ;)

11

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

Heh. u mnie wyglada to calkowicie odwrotnie :)
Oto zrzut z mojej karty TV przez composite OIDP (nieco przejaskrawione kolory na gornej czesci):

http://lewis.ath.cx/macgyver-test.jpg

A pod emulem po dolnej polowxe lata biale. Na Atarce mam caly czas ciemno na dole. Mac: co ty kombinujesz?

12

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

lewis wlacz jakis deinterlacer, bo to co pokazales na tym skrinie idealnie obrazuje problem 'braku widocznosci' interlejsu na kartach tv  :)

13

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

Lewis: próbuję znaleźć złoty środek ;) ma byc miło, tanio i przyjemnie ;) Gdybyś siedział na grupowym kanale, to znałbyś szczegóły ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2006-05-09 15:53:31)

14

Odp: Testowanie widoczności kolorów.

ciekawe, jak ten "stroboskop" prezentuje się na bigscreenie... (setup -> bigscreen mode -> on) ;)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE