Temat: Klawiatura od PC - warto??

W necie znalazłem przeróbkę do Atarki umożliwiającą podłączenie do niej zwykłej klawiatury od PC. Byłoby to (chyba) bardzo wygodne, mieć na kolankach klawiaturkę i wstukiwać programiki :).
Może ktoś ma takie 'coś' w swoim sprzęcie? Ile taka przeróbka może kosztować?

http://members.aol.com/MacFalkner/atari/aki/index_e.htm

Ostatnio edytowany przez BenjiAtarowiec (2006-05-22 09:31:26)

2

Odp: Klawiatura od PC - warto??

AKI - ma wiele osób. Rzecz gustu. Ja wolę oryginalną, ale ponoć mozna się przyzwyczaić ;) No i teraz są dostępne całkiem zgrabne małe klawiaturki...

Sikor umarł...

3

Odp: Klawiatura od PC - warto??

prawie wszyscy z AKI są poniekąd zadowoleni. U mnie coś to dziwnie działa - ale może być to kwestią niedomagania samego układu. Moje AKI jest dziwnie "czułe" - tzn - mimo np. ustawionego w atarce opóźnienia do powtarzaia klawiszy - potrafi mi z nienacka po jednokrotnym naciśnięciu klawisza wypluć np. 5 liter "z" :) - Czy można coś w tym zmodyfikować, by taka sytuacja miejsca nie miała ??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Klawiatura od PC - warto??

dac soft od Xaki 1.03 :-) i gites bedzie :-)

a pzrerobka kosztuje :

- PIC - 15 zl
- kilka szt drobnicy 3zl
- gniazdo - 4zl


do tego programator PIC - piguła ma takiego ;-)

Ostatnio edytowany przez lotharek (2006-05-22 11:19:51)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: Klawiatura od PC - warto??

AKI to bardzo dobra rzecz, szczególnie dzisiaj, gdy większość ludzi przyzwyczajona jest do klawiatur grzybowych. Poza tym w przypadku awarii klawiatury atarowskiej mamy problem, bo jak wiadomo, gdy ta ulegnie zniszczeniu musimy szukać kolejnej atarki do rozszabrowania - w wypadku grzybowej wypier..lamy starą do śmietnika i za 20 pln kupujemy nową z najbliższym sklepie. No i jest jeszcze jeden pozytywny akcent... możemy oddzielić jednostkę centralną od klawiatury, a więc elastyczniej możemy operować położeniem klawiatury na biurku, żeby wygodniej było nam klikać, kwestia stopek itp.

Oczywiście rasowy kolekcjoner powie: "w żadnym wypadku, to psuje wygląd/design", ale kolekcjoner ma przyjemność z oglądania i napawania się widokiem a nie z korzystania :D

6

Odp: Klawiatura od PC - warto??

A czy ktoś z forumowiczów zajmuję się, albo podjął by się wykonania takiego urządzonka?
Jeśli tak, ile by wynosił całkowity koszt?

7

Odp: Klawiatura od PC - warto??

macgyver napisał/a:

możemy oddzielić jednostkę centralną od klawiatury, a więc elastyczniej możemy operować położeniem klawiatury na biurku, żeby wygodniej było nam klikać, kwestia stopek itp.

:P:P:P:P - pewnie, ze wole Atarkową klawiature - i ta udała się oddzielić od jednostki centralnej. Atari XEGS widział ?? :D :P - hehe

a tak serio - alp - pomożesz mi z tym ?? - moge nawet zawitać do ciebie z kompem :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Klawiatura od PC - warto??

PIN dobrze prawi! XEGAME ma odłączoną klawiaturkę. Już dwa takie kompy zgromadziłem !!!

Żyję bo Bóg tak chciał.

9

Odp: Klawiatura od PC - warto??

Pin - o ile dobrze pamiętam, to zapomniałem przylutować w twojej atarce jednego rezystora :). Stąd takie dziwności.

10

Odp: Klawiatura od PC - warto??

po prostu LOLZ -

hahahaha....


gdzie i co, czy jakiego opora przylutować ??

:):):) -

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Klawiatura od PC - warto??

łączysz 5v przez  10KOHM do  MTXR1 za dioda

Pin napisał/a:

a tak serio - alp - pomożesz mi z tym ??

joł. nie ma spry. ale wole Lotharek ;-)

Ostatnio edytowany przez lotharek (2006-05-23 05:41:35)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: Klawiatura od PC - warto??

oblookam to - jak dostane sie tylko do Krakowa - pewnie zrobie to sam, a na browar w tamim razie trzeba się i tak będzie umówić - niezależnie :) - bo widze, że trudne to to nie będzie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Klawiatura od PC - warto??

Pinek - ty nie tu nie sciemniaj tylko mow czy dosiadasz sie do mnie na QUASTA ?? mam juz 2 miejsca zajete

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

14

Odp: Klawiatura od PC - warto??

A mnie liczysz?

15

Odp: Klawiatura od PC - warto??

przeca nic nie mowiłes....

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey