1

Temat: kupie Pokey/YM2149

Czesc.  Chcialbym zmajstrowac syntezator z kulowym brzmieniem Pokey'a i/lub YM2149 z Esteka. Docelowo mialoby to byc 8 sztuk ale jezeli ktos mialby nawet jednego do odsprzedazy to byloby super.

2

Odp: kupie Pokey/YM2149

Ech, Pokeye sa w cenie. Chyba pozostaje Ci rozbebeszenie 8 Atarek. Nawet sie nie przyznawaj... :)

3

Odp: kupie Pokey/YM2149

Hi!

Jak już rozbebeszysz... to nie wyrzucaj pozostałości... :)
Gdybyś rozbebeszył to daj znać... chętni na resztę części się znajdą...
Czas mija... sprzęt się psuje... a części zapasowych brak :(

*.pozdr!
Seban

4

Odp: kupie Pokey/YM2149

:) A wiec zostalem uswiadomiony. Dzieki wielkie za odpowiedzi. Oczywiscie jak bede rozbebeszal dam znac ;) Nie wie ktos po ile tak orientacyjnie za Pokey'a?

5

Odp: kupie Pokey/YM2149

Problem w tym, ze wlasnie samych Pokeyow nie ma na rynku, bo po prostu nigdy nie bylo samych ukladow specjalizowanych w sprzedazy. Kup Atarki na Allegro. Jak dobrze trafisz to i po 20-30 pln sa.

6

Odp: kupie Pokey/YM2149

http://www.best-electronics-ca.com/custom-i.htm

Piszą, że 1 lutego 2006 zaczęli 22. rok działalności w branży Atari, więc oferta wydaje się być jak najbardziej aktualna.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

7

Odp: kupie Pokey/YM2149

Firma zyje! Epi wielkie dzieki. Wlasnie dostalem odpowiedz: Pokey'e za 5$, YM2149 za 11.75$ + przesylka 6.4$.  Jak nie znajde nic do tygodnia czasu w kraju to zamawiam. Dam znac czy dochodzi. :)

8

Odp: kupie Pokey/YM2149

A może zrobimy jakąś ściepę na POKEY-e tak jak to miało miejsce w wypadku 65816 ? Jak będzie ileś osób chętnych to podzielimy się kosztami przesyłki, a tym samym otrzymamy trochę POKEY-ków. W przeliczeniu na złotówki 5 $ to około 15 zł - ja bym wziął z 8 :) Kiedyś zastanawiałem się jak to jest mieć w atarce 4 pokeye... może czas to w końcu sprawdzić ? ;)

9

Odp: kupie Pokey/YM2149

Wsadz 5. Bedziesz mial 4.1 :P
Albo zamiast piatego pokeya wsadz sida, w sam raz sie nada jako wyjscie na subwoofer ;)

10

Odp: kupie Pokey/YM2149

Koszty przesylki to ok. 20 zeta. Mozna z nimi zejsc do ok 10/osobe (zakladajac dodatkowo 5 zeta za jedna przesylke w kraju) przy 3-4 osobach. Wiecej chyba nie ma sensu bo zysk zadny a pewnie trzeba by zatrudnic ksiegowa :) Macgyver, po uikendzie dam znac czy w to wchodze...

11

Odp: kupie Pokey/YM2149

mazi: 5 to nie, bo to nie jest wielokrotność 2 - czyli albo 4, albo 8 ;)

a co do SID-a - nie planuję jego instalacji do atarki, bo tak naprawdę musiałbym sam sobie pisać soft co będzie na tym grał etc... a poza tym mamy taką fajną emulację programową SID-a (na wypadek, gdyby się nagle zachciało posłuchać SIDów na atarce)

cielik: ok, daj znać jak coś.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2006-06-08 15:24:33)

Odp: kupie Pokey/YM2149

8 akurat pasuje do standartu 7.1 :D

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2006-06-09 06:12:23)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: kupie Pokey/YM2149

Do czego pasuje?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

Odp: kupie Pokey/YM2149

Czepiasz sie ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

15

Odp: kupie Pokey/YM2149

macgyver: wszystko gra :) 4 pokeye (wielokrotnosc 2) oraz jako piaty sid na carcie od Sebana :P
I nie chodzi o mozliwosc sluchania sidow na pokeyu tylko o glebie basu oryginalu wzmocniona subwooferem :D

16

Odp: kupie Pokey/YM2149

Adam: to dalej nie jest poprawnie. Czepiam się, bo www.bykom-stop.avx.pl

mazi: te popierdywania nazywasz głębią basu? ROTFL :D

Ostatnio edytowany przez epi (2006-06-09 22:42:44)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

17

Odp: kupie Pokey/YM2149

Jezeli sid popierduje to co robi pokey :P ?!

18

Odp: kupie Pokey/YM2149

Pokey pięknie gra kwadratami, a muzyki sidowej nigdy nie lubiłem. Ale o gustach się nie dyskutuje - wiem jedno, SID mnie nie jara, więc ja bym go ie włożył do Atarki, ale jak ktoś lubi...

Sikor umarł...

19

Odp: kupie Pokey/YM2149

Wuahah juz swieta wojna. Ja nie pisalem o muzie tylko o samym basie. Zreszta to byl joke :)

20

Odp: kupie Pokey/YM2149

Ja poprostu natywnie jestem wychowany na POKEY-u i jego dźwięki są dla mnie "normą". Brzmienia SID-a są bardzo ciekawe, lubię pewne SIDowe szlagiery (z CYBERNOID 2 na czele), ale odkąd POKEY potrafi grać SID-y, (wprawdzie nie tak doskonale jak oryginał, ale na poziomie całkiem sensownym) nie ciągnie mnie do SID-a w Atari. Jestem fanem oryginalnej linii Atari jeżeli chodzi o rozszerzenia, na zasadzie zgodności w dół - SID nie spełnia tej reguły, jest czymś "nienatywnym" dla Atari, podobnie jak AY, czy też  Covox (:P :P :P :P :P :P :P). Spełniają natomiast tę regułę: dodatkowy(e) POKEY(e), 65816 czy nawet ... VBXE !!! (tak, w końcu założeniem VBXE jest rozwinięcie możliwości GTIA, VBXE ma tryb emulacji GTIA). ;)

21

Odp: kupie Pokey/YM2149

Best Electronics nie dosc ze dziala to i dosyla.

22

Odp: kupie Pokey/YM2149

A ja jestem bardzo ciekaw, czy i jak idą prace nad tym syntezatorem. :) Sam bym chciał mieć taki. ;)

23

Odp: kupie Pokey/YM2149

A juz mialem oblac to smola, podpalic, wyrzucic przez okno i kamerowac.. :) Dosyc wolno mi to idzie, niestety...

Wiec do tej pory udalo mi sie zrobic podstawe: pokey jest podlaczony pod mikrokontroler atmega16 ktory odbiera sygnaly przez midi z klawisza lub peceta. Pokeya mozna programowac bezposrednio za pomoca komunikatow Sysex. Udalo mi sie zrobic nawet prostego 'playera': zamieniam sapa na plik midi z sysexami wysylanymi 50razy/s i odtwarzam go w dowolnym programie do midi. Jako ze midi ma przepustowosc 3125 B/s a komunikat sysex z wartosciami dla 9 rejestrow pokeya ma dlugosc 23 B to da sie nawet teoretycznie osiagnac predkosc odswiezania ok. 135 Hz.
Jednak glownym celem jest zrobienie z niego prawdziwego syntezatora. Jak na razie potrafi grac mono (na jednym kanale) i tylko na czystym dzwieku, ale za to jest wrazliwy na nacisk klawiszy, kontroler glosnosci i pitch bend.

Zeby posunac prace dalej musze przemyslec na nowo modul dzwieku zeby chodzil na kilku pokeyach i alokowal dynamicznie kanaly (zeby grac akordami). Jezeli moge sobie troche poplynac to jezeli mi starczy zycia chcialbym zrobic jeszcze:
- instrumenty z regulowana obwiednia glosnosci, z warstwami (layers) i koniecznie z arpeggiatorem
- odtwarzanie sampli w realtimie przez midi (1.5kHz, 4bity.. ciekawe jak to bedzie brzmialo :) )
- szybka komunikacja przez rs232 lub usb z pecetem (byc moze da sie wtedy uzyskac wieksze czestotliwosci na samplach)
- cyfrowo sterowany mikser dla kazdego pokeya: regulator glosnosci i balansu
- wsadzic to wszystko do obudowy (np. po Atari) i zamontowac na porzadnej plytce (na razie jest to taki Frankenstein)
- and last but not least, nagrac czadowy kawalek na zywo i bez pradu ;)

VLX w mailu pytales sie o koszta wiec:
- mikrokontroler kolo 12 zeta,
- zasilacz, podstawki, inne elementy to pewnie kolo 30-40
- plytka drukowana  30-40
- no i pokey*N (jak na razie mam dwa z Best Electronics po ok 15 zeta kazdy)

Jak uda mi sie z pierwszym prototypem to postaram sie to wszystko uporzadkowac i zapodac na jakas strone. Dzieki za zainteresowanie.. :)

24

Odp: kupie Pokey/YM2149

Super sprawa, pisałbym się kiedyś na jeden egz (jeśli pokeyowe źródło nie wyschnie oczywiście). Do grania industrial/noise'u bedzie w sam raz ;]

połamana / w inny sposób niesprawna płyta do atarki needed. W zasadzie może być sam pokey :-)