26

Odp: Nowe Atarynki? :]

Nie napisałem, że miał być "pogromcą", czytaj uważniej. Po prostu było znikome zainteresowanie i to wśrod tych, wśród których i tak mogło być największe z możliwych. A zdanie, że sprzedaż Milana I nie miała związku z tym, że Milan II wcale się nie ukazał, pozostawię bez komentarza. Milan Computer GmbH było z pewnością przedsięwzięciem charytatywnym :>

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-07-18 17:39:05)

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: Nowe Atarynki? :]

Dely, dla ciebie ktory robisz Desktop Dyndalski moze to nie ma znaczenie bo zrobisz to samo na PC co na MACu , ale gadanie bzdur ze to jest jakies pedofilstwo jest nie uprawnione.

O jakim Desktopie Dyndalskim mówisz? Pedofilstwo to może faktycznie za duże słowo, ale lansowanie się oraz kupowanie komputerów "bo ładnie wyglądają" i kosztują 2x tyle co powinny oraz że "Włodek w firmie ma Maka to nasza firma nie będzie gorsza" - to są słowa na miejscu.

Wyobraź sobie Kolego sympatyczny, że przez moje ręce przeszło kilkadziesiąt DUŻYCH publikacji, kilkaset małych opracowań, folderków, duperelków nie liczę. Współpracuje też z BARDZO dużą drukarnią i w związku z tym jakieś pojęcie o poligrafii, składzie i procesie produkcji mam. Poza tym znam sporo osób, które pracują na Makach, zajmują się składem czy też są zwykłymi userami uszczęśliwionymi przez trendy pracodawców i kiedy Ci drudzy jeszcze jakieś w miarę pozytywne zdanie mają o stabilności i szybkości oprogramowania pod OS X, to Ci pierwsi najchętniej rozwaliliby Maki najbliższą siekierą - opinie nt. pracy na Makach PPC, nie znam bowiem nikogo, kto ma Maka na Intelu.

MAC byl wybierany zawsze ze wzgledu na lepsze zarzadzanie technologiami zwiazanymi z procesem produkcji, przede wszystkim takimi jak zarzadzanie kolorami.

Vulgar, czasy, kiedy Atari było jedynym komputerem, do którego nie było potrzeba sprzętowego RIPa minęły bardzo dawno temu. Mniej więcej wtedy, kiedy to Mac stracił wyłączność na profesjonalne oprogramowanie do składu publikacji - DTP.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

28

Odp: Nowe Atarynki? :]

drac030: jesli przyjmie sie ten twoj skrot myslowy - to rzeczywiscie tego rynku nie ma

vulgar: jesli nie rozumiesz OCB z audio/pedo-filami, to poprostu nie pisz... sprobuje wytlumaczyc: nie chodzilo o pedofili, tylko o audiofili, ktorzy z racji swojej glupoty sa przyrowywani do pedofilow. jesli dalej nie rozumiesz - poprostu nie odpisuj...

dely: wlasnie o to mi chodzi. na blaszaku za 2k zrobi to samo co na macu za 6k - adobe wypuszcza swoje programy na obie platformy.

mikey napisał/a:

Kwestia jest wybor dokonany przez 'operatora DTP'
a ci wybieraja maka bo jest przyjazniejszy i stabilniejszy niz pecet. IMHO.

zeby to jeszcze bylo prawdziwe... niestety XP na firmowym sprzecie (dell/hp/compaq) wiesza sie duzo zadziej niz macosx na applowym sprzecie. macosx jest bardziej intuicyjny? kwestia przyzwyczajen, choc fakt - to jedna z jego niezaprzeczalnych zalet.

wiekszosc ludzi zajmujacych sie ta tematyka nie wybrala macosx bo (i tu dowolne zalety tego systemu), tylko dla tego "bo tego sie uzywa w srodowisku", a srodowisko to jest pelne (jak i srodowisko audiofili) glosno krzyczacych, choc czasem nie bardzo wiedzacych o czym krzycza...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-07-18 18:34:25)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

29

Odp: Nowe Atarynki? :]

vulgar napisał/a:

a tu juz sie ladnie bootuje z RADELONEM 7500

Ja mam jeszcze jedną wątpliwość - mianowicie na obu snapszotach widać ilość MHz, jaką taktowany jest procesor (199.9 MHz), oraz szybkość dostępu do pamięci opisaną we francuskiej angielszczyźnie (Initialization SDRAM: 46.3 MB/s).

No więc na moim Falconie, gdzie jest 68060/66 MHz, to "Initialization SDRAM" pokazuje o wiele większą wartość, mianowicie 69.9 MB/s. Jeśli stosunek jednego do drugiego ma się tak, jak wydajność 200 MHz ColdFire do 66 MHz motki 68060, to - ... to znaczy, że ColdFire naprawdę jest to nic więcej jak biedne, stare 68020.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-07-18 18:09:59)

KMK
? HEX$(6670358)

30

Odp: Nowe Atarynki? :]

Dely: jak bys nie zauwazyl to napisalem "byl" i doskonale zdaje sobie sprawe z tego ze te roznice wlasciwie juz sie zatarly, aczkolwiek jeszcze jakis czas temu nie bylo to tylko i wylacznie na zasadzie ladniejszego designu i pedofilstwa (Jellonek: jestes zabawny, ja pierd...).

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

31

Odp: Nowe Atarynki? :]

draco: ja nie wiem, ja tego nie mam w domu, tez widze ze przy pamieci jest 40 cs tam MB/s, ale to jest logiczne, przeciez tam w tym evolution board jest jakis standardowy sterownik! I zapewne zauwazyles ze nie ma podzialu fizycznego na ST i TT RAM (jest 64MB ktore jest zarowno ST jak i TT RAMEM). Byc moze wiecej sie nie da ze wzgledu na architekture CF, bo niema ona mozliwosci dolozenia TT RAM. Niby bieda bo jest mniej niz w CT60 ale jesli ST RAM tez ma taka predkosc to mysle ze to jednak bedzie szybsze od CT60! A wrecz duzym plusem i ruchem do przodu, bo jak sam wiesz ST ram bykl i jest duzym bolem, ktory TT RAM tylko czesciowo rozwiazuje.

Poza tym byc moze niezamierzenie troche wprowadzilem w blad zamieszczajac te fotki, bo to jest EVOBO ktorego uzywa Dider do testowania swojego TOSa i sterownikow PCI, takze nalezy to traktowac tylko jako taki system rozwojowy dla softu, a nie docelowego komputera. ktory bedzie przeciez zprojektowany "od zera" przez Rodolpha. Takze jesli masz jakies zapytania to mysle ze mozesz pisac do Rodolpha i on ci juz teraz na sucho odpowie ile to mniej wiecej bedzie. Jesli to jest tylko problem natury kontrolera to RODOLPHE juz sie popisal przy CT60 , wiec czemu mialby tutaj zrobic "kupe"?

To tylko moje dywagacje, moze sie da sprawic aby RAM byl przynajmniej tak szybki jak w przypadku CT60, tak ze przy 100Mhz jest to ponad 100MB/s, jesli tak to in plus, jesli nie to nic takiego sie nie stanie. Ale CF to nie 68070 czy 68080 wiec moze byc tak ze te jego 200Mhz nie jest rowne nawet 100Mhz 060, i ty chyb apowinienes najlepiej zdawac sobie z tego sprawe.

Mysle ze twoje obawy sa przedwczesne i nie uzasadnione.

Podam tylko jeszcze to co wiem, mianowicie ze glownymi ukladami HAWK-a maja byc COLDFIRE 200 lub 200 z kawalkiem Mhz, DSP 275Mhz i popularny procesor graficzny TOSHIBY. To wszystko bedzie na plycie typu IPX (taki malutki standard) tak zeby mozna sobie dobrac jakas fajna mala obudowe. Zlacz to standard, czyli USB, AGP itd.

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-07-18 18:33:21)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

32

Odp: Nowe Atarynki? :]

co do tego "initialization ..." to nie moge uwierzyc zeby ta wartosc byla az tak niska - 2 dyski zestawione w softwareowej macierzy strajpujacej wiecej wyciagaja... moze jakis blad w obliczeniach?

vulgar: staram sie.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

33

Odp: Nowe Atarynki? :]

A propos sterownika pamięci, to tutaj:

http://www.freescale.com/webapp/sps/sit … LC00M93426

widać, że procesor ColdFire MCF5484 zawiera takowy w sobie. A więc, dedukuję, lepszego nie będzie. Firma Freescale jest poza tym na tyle sprytna, że szybkość serii m68k podaje w MIPS-ach, a szybkość serii CF - w dhrystone'ach (pewno, żeby ktoś aby nie porównał).

Widać poza tym, że procek ma 64k cache'u (32k instrukcji i 32k danych), w tym więc już jest lepszy od 68020. I może pracować na 266 MHz - ale jeśli tak jak to widać na obrazkach sam w sobie jest 5x mniej wydajny od motki 68060, to żeby jej dorównać, musi pracować na 330 MHz - a takiej wersji nie ma.

Dodatkowo tutaj: http://www.microapl.co.uk/Porting/ColdF … diffs.html można poczytać, że to całe CF to jakiś koszmarek, np.

Non-availability of word- and byte-forms of nearly all arithmetic and logical instructions

Brak jest rozkazów DBxx (np. DBRA - fajnie, bo ten rozkaz jest w całej linii 68k, od 68000 poczynając), EXG, ROL, ROR, ROXR, ROXL (jak na ST zrobić scrolla bez ROXL?), trybu dziesiętnego, ANDI/EORI/ORI to CCR.

No i tak dalej, nie będę tu wyliczał, jak ktoś chce, to sobie poczyta. Ogólnie ten trend, który panował u Motoroli od czasów wypuszczenia 68040 (tj. najpierw zaimplementować coś, potem uznać to za niepotrzebne i w IMIĘ ZWIĘKSZENIA WYDAJNOŚCI emulować to softem), został tu doprowadzony do doskonałości. Brawo. W następnej generacji proponuję ograniczyć listę rozkazów do MOVE.

jellonek: jeśli to jest procesor o wydajności zbliżonej do 68020 ("10 MIPS at 33 MHz" jak napisano u Freescale), to  nie ma błędu.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-07-18 18:46:18)

KMK
? HEX$(6670358)

34

Odp: Nowe Atarynki? :]

draco: nie jestem tak biegly w szczegolach ale ja tam widze 308 MIPS CF !?

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

35

Odp: Nowe Atarynki? :]

Masz rację, przegapiłem. Odwołuję kalumnie rzucone na uczciwość firmy Freescale. ;) 308 MIPS przy 200 MHz. Czyli 115 MIPS przy 75 MHz. Miałoby to więc moc 68060 (110 MIPS przy 75 MHz). Czemu więc tak słabo ten test pamięci mu wychodzi?

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-07-18 19:06:08)

KMK
? HEX$(6670358)

36

Odp: Nowe Atarynki? :]

Miałem MIlana przez 2 lata i naprawde wdzięczna maszynka. System się sypał, ale ostatni update flashu był już perfekcyjny... Tylko niestety wtedy kiedy wyszedł to już całe przedsięwzięcie padło na morde.
Ale Draco ma racje, gadanie o tym, że jest jakiś rynek midi/dtp na atari to jest jakaś fantasmagoria. Jest dosownie kilka osób, które używają do tych celów atari i to niestety dinozaury, które za chwile znikną z rynku bo niestety cubase z lat 80-tych to bardzo prymitywny program jak na dzisiejsze warunki. Trzeba się pogodzić z upływem czasu... Atari jako hobby tak, ale Atari jako sprzęt do produkcji nie ... Nie wiem dlaczego na dużym Atari nikt tego nie chce przełknąć. Wszyskie te klony które powstawały/powstają mają tylko wymiar hobbystyczny i jeśli się je traktuje w ten sposób to wszystko ok, dyskusja jest zdrowa. Ale jak ktoś próbuje mówić o "przyszłości" to moge tylko wzruszyć ramionami - nie ma żadnej. Gadanie o morphosie na amidzie i ppc na amidze też należy do kategorii prozy natchinionej... Morphos jest systemem martwym, to  że wychodzi na niego jakiś port sdl-a czy jakiś program z łaski napisany przez studencine który się zafascynował progeramowaniem na 1 roku nic nie znaczy i nic nie wnosi. Jeśl wszyscy zaczną podchodzić zdrowo do tematu to będzie naprawde miło - na małym już tak jest od bardzo dawna.

ps. Wybaczcie jeśli ten głos nic nie wnosi :)
ps2. Panowie - prosze pamiętać, że rodzina CF jest stworzona do zastosowań przemysłowych i stosowanie tego do budowy komputera świadczy tylko o desperacji konstruktorów :) Freescale dostarcza biblioteke która się wpina w wyjątki tak jak lib FPU w 040/060 i da się odpalać soft z 68k. Tyle tylko, że DUŻO wolniej. To narazie tyle :)

Ostatnio edytowany przez sqward (2006-07-18 19:18:21)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

37

Odp: Nowe Atarynki? :]

Draco: do jasnej ciasnej, czytasz co napisalem?

Przytocze przy okjazji to co mi napisal Rodolphe, jakis juz czas temu, wiec od tej pory moglo sie to zmienic lekko, ale mysle ze to sa podstawy, ew. moze lepszy procek wskoczyc.

It is what I think now and design is a bit began !

> Processor: ColdFire at 266 Mhz

> DSP56321 at 275 Mhz

> Memory: DDR SDRAM

Zlacza:

- PCI 66 MHz

- S-ATA !

- Ethernet 1 or 2 ports

- 5 x 2.0 High Speed

- DV to MPEG2 transcoding with DSP56321.


System:

> FLASH 2 MBytes.

- MyAES, MyVDI
- BIOS, XBIOS will be done from TOS CT60...some functions to be added...
- All DSP functions are already re-written on CT60....

A complet Mini ITX (17 * 17 cms) with all what we need..  ;-)


pomylilem sie wczesniej z tym IPX.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

38

Odp: Nowe Atarynki? :]

vulgar napisał/a:

Draco: do jasnej ciasnej, czytasz co napisalem?

A ty czytasz, co ja napisałem? To może przeczytaj jeszcze raz: nie jest winny sterownik pamięci raczej, bo PROCESOR COLDFIRE MCF5484 ZAWIERA STEROWNIK DO SDRAM-ów W SOBIE.

A więc nie zwalaj tego na płytkę ewaluacyjną, gdyż ona - prawdopodobnie - tu nic nie jest winna.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-07-18 19:15:57)

KMK
? HEX$(6670358)

39

Odp: Nowe Atarynki? :]

tak czytam te diff's i jedno mi sie nasuwa - jaki ten procesor ulomny!! ja rozumiem ze robili go po to by malo prundu zarlo, ale bez przesady...
widac ze ma tylko filozoficznie byc zgodny z nowsza linia 68k, bo nawet z 020 chyba nie jest zgodny

The ColdFire addressing modes are quite similar to those of the original 68000, i.e. without the extensions introduced in the 68020 and later processors, but with some differences in indexed addressing.

aaa, zapomnialem dodac - do jasnej ciasnej - vulgar: ty fanatyku :lol:

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-07-18 19:21:45)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

40

Odp: Nowe Atarynki? :]

Draco: no a ja napisalem ze "I zapewne zauwazyles ze nie ma podzialu fizycznego na ST i TT RAM (jest 64MB ktore jest zarowno ST jak i TT RAMEM). Byc moze wiecej sie nie da ze wzgledu na architekture CF... Niby bieda bo jest mniej niz w CT60 ale jesli ST RAM tez ma taka predkosc to mysle ze to jednak bedzie szybsze od CT60! A wrecz duzym plusem i ruchem do przodu, bo jak sam wiesz ST ram byl i jest duzym bolem, ktory TT RAM tylko czesciowo rozwiazuje."

A skoro CF ma wbudowany kontroler to moze jakies dane od producenta?

- jest cos takiego: 32-bit 133 MHz DDR/SDR-SDRAM Controller - moze to cos wyjasnia?

Chce tez zauwazyc ze byc moze jest mozliwosc dolozenia zewnetrzenego sterownika (???),  a poza tym nie mamy pewnosci czy dokladnie tego CFa bedzie uzywal rodolphe w HAWKu. nie wiem,ale moze sa CF z lepszymi kontrolerami (?)

Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale przy nazwie procka jest napis "LITE"...


Aha, czyli przy 266Mhz ile MIPSow bedzie wyciagal CF?

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-07-18 19:33:25)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

41

Odp: Nowe Atarynki? :]

Tak czytalem to, ale wybacz, czcze nadzieje. W CT060 SDRAM robi za TT-RAM, prawda? A TT-RAM jest używany dużo częściej niż ST-RAM, tak więc jeśli w CF dostęp do TT-RAM-u ma być o 1/3 wolniejszy niż w 68060, to niestety wydajność całości dostanie mocno po tyłku. Może te 64k cache'u coś w praktyce zmieniają, ale czy to aż taka różnica pomiędzy 8k cache'u a 64k? Śmiem wątpić - większość pętli w obecnym sofcie zmieści się w cache'u 68060 po pięć razy.

EDIT: może "lite" czegoś nie ma i dlatego jest tak kiepsko. Tylko patrząc ogólnie na architekturę CF - to co tu do cholery jeszcze można obciąć? :D

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-07-18 19:33:40)

KMK
? HEX$(6670358)

42

Odp: Nowe Atarynki? :]

jellonek napisał/a:

tak czytam te diff's i jedno mi sie nasuwa - jaki ten procesor ulomny!! ja rozumiem ze robili go po to by malo prundu zarlo, ale bez przesady...
widac ze ma tylko filozoficznie byc zgodny z nowsza linia 68k, bo nawet z 020 chyba nie jest zgodny

The ColdFire addressing modes are quite similar to those of the original 68000, i.e. without the extensions introduced in the 68020 and later processors, but with some differences in indexed addressing.

Dlaczego ułomny ? Wypowiedz się pełnym zdaniem, własnymi słowami :)
Ten procesor jest zrobiony do pecyficznych zastosowań... w myśl Twojej galopującej w nieznanym kierunku fachowiści (sorry za uszczypliwość, ale jestem napity) unix też jest systemem ułomnym w kontekście używania go jako desktop. To czy CF jest udaną rodziną wie tylko freescale, ale z tego co widać to tak, bo FS brnie w zaparte.
W rdzeniu v4 pojawiła się fajna jednostka DSP i FPU i wtedy ten procek naprawde awanswował. Jeśli to ma sterować rakierą która rozwala cele w iraku to po co to ma być kompatybilne z hardwarem który rozwalał cele w iraku 10 lat wcześniej ? Intel dba bardzo o kompatybilność wsteczną, ale słowa embeded i x86 w jednym zdaniy chcą sobie wydrapać oczy dlatego pakował on (intel) kase w ARM-a...

Jeszcze chciałbym dorzucić 3 grosze o procesorze ppc... To czy coś jest udaną konstrukcją decyduje rynek. Udana konstrukcja to taka, którą kupi większa liczba klientów, a klienci wolą x86. Co mnie obchodzi to, że na ppc coś działa 5% szybciej, że wydziela mniej ciepła ? To jest przedsionek do fanatyzmu :) Też kiedyś rulezowałem w warjacjach na temat m68k :) Nie domyślacie się dlaczego apple zrezygnowało z ppc poza elementem finansowym ?
Po prostu IBM miał appla, z jego mikroskopijnymi zamówieniami, w głębokim poważaniu.  Zobaczcie jakie zyski ma IBM ze sprzedarzy ppc do 3 najnowszych konsol 3 generacji i jaki przy tym procent to jest sprzedaż dla appla... apple dostawało poprostu od jakigoś czasu ochłapy technologii i było zabardzo uzależnione od jednego producenta. Jak się nie uda z intelem to jeszcze jest AMD... w świecie ppc nie ma takiego komfortu bo freescale jest bardzo daleko za IBM-em. PPC zniknie z desktopu i nie ma co szat rwać. Jak ktoś mi wypisze zalety pegasosa to tylko świadczy o stopniu zaawansowanie złośliwej rulezozy ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

43

Odp: Nowe Atarynki? :]

draco: jak to duzo czesciej? duzo rzadziej a do tego zawsze jest uzywany ST RAM! A TT RAM tylko moze byc uzywany i tylko czasem w pkraktyce.

Sqward: z IBM i Applem masz dokladnie racje, procki PPC sa stosowane w wiekszej ilosci w innych urzadzeniach niz kompy APPLA, ale o tym czy cos jest dobre nie decyduje rynek, wszak juz dawno nasz antenat odkryl ze "gorszy pieniadz wypiera lepszy!". I to nie ma nic wspolnego z rulezowaniem. To ze 90% wybiera Fiata Pande a nie Porsche wcale nie wynika z lepszoci FIATA! Mylisz pojecia.

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-07-18 19:39:43)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

44

Odp: Nowe Atarynki? :]

vulgar napisał/a:

draco: jak to duzo czesciej? duzo rzadziej a do tego zawsze jest uzywany ST RAM! A TT RAM tylko moze byc uzywany i tylko czasem w pkraktyce.

Vulgar ... zamilcz ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

45

Odp: Nowe Atarynki? :]

sqward napisał/a:
vulgar napisał/a:

draco: jak to duzo czesciej? duzo rzadziej a do tego zawsze jest uzywany ST RAM! A TT RAM tylko moze byc uzywany i tylko czasem w pkraktyce.

Vulgar ... zamilcz ;)

Czy ja cie o cos pytalem? Nie? To sie nie odzywaj jak malpa  nie pytany  ;)

Ja nie dyskutuje z liczbami, kwarcem i miedzia... tylko staram sie dac realna odpowiedz na rzeczywistosc, czyli jak to faktycznie wyglada z punktu widzenia usera. Co mi z tego ze teoretycznie 060 w CT60 tyle wyciaga jak w ogolnym przeliczeniu nie korzystam z tego.

Draco: a moze to TOS daje takie wyniki ;-)

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-07-18 19:43:30)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

46

Odp: Nowe Atarynki? :]

vulgar napisał/a:

draco: jak to duzo czesciej? duzo rzadziej a do tego zawsze jest uzywany ST RAM!

Tak dużo częściej, że 99% programów na ST/TT/Falcona jest ładowane by default (BY DEFAULT) do TT-RAM-u, jeśli tylko takowy jest. A ST-RAM jest używany na jakieś tam bufory DMA oraz wtedy, kiedy trzeba coś narysować na ekranie. Przyjrzyj się zajętości ST-RAM-u w twoim Falconie CT060 - zobaczysz, że ST-RAM jest prawie pusty.

KMK
? HEX$(6670358)

47

Odp: Nowe Atarynki? :]

draco: jesli mozesz z laski swojej napisz do DIDIĘ MEKHINIĄ i do RODOLF CZIUBA z zapytaniem o kwestię RAMu.

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-07-18 19:58:15)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

48

Odp: Nowe Atarynki? :]

Czemu ja? A czy mnie to aż tak interesuje? Sam napisałeś wyżej, że te procesory się nie nadają do zastosowania w kontynuacji już istniejących komputerów (cytuję: "Jeśli to ma sterować rakierą która rozwala cele w iraku to po co to ma być kompatybilne z hardwarem który rozwalał cele w iraku 10 lat wcześniej?") i ja się z tym zgadzam. Taki MacProcessor dodawany za psi grosz do bigmaca i coli, i jednorazowy jak tacka od frytek, być przecież nie musi zgodny z m68k - no i tak jakby nie jest. On ma kosztować 24 dolary (w hurcie pewnie 25 centów), doprowadzić do celu rakietę i przestać istnieć. Tylko co to ma wspólnego z tym forum? ;)

PS. Intelowi się jakoś udaje zachowywać zgodność w dół przez tyle generacji procesorów. Pewnie dlatego, że chcą.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-07-18 20:05:53)

KMK
? HEX$(6670358)

49

Odp: Nowe Atarynki? :]

draco: bo ty sie wiecej orientujesz w terminologii. DRACO!!! To nie ja napisalem, czytaj uwaznie!

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

50

Odp: Nowe Atarynki? :]

A sorry. Faktycznie nieuważnie czytam.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-07-18 20:16:10)

KMK
? HEX$(6670358)