1

Temat: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

http://ssl.allegro.pl/item125132509_ata … arto_.html

Pytanie dotyczy powyzszej aukcji. Do tej pory myslałem że logo Atari ma tylko stacja 1050 (no i jeszcze parę modeli w USA)

Ostatnio edytowany przez BTC (2006-09-06 13:37:11)

2

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

To jest, kolego, stacja XF551 (DS/DD) jak najbardziej firmy Atari.

Edit: to dosyć popularna stacja, niestety prezentowany egzemplarz wyposażony jest w chyba gorszy napęd z dwóch rodzajów występujących.

Ostatnio edytowany przez electron (2006-09-06 13:53:55)

pomidor

3

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

electron napisał/a:

...niestety prezentowany egzemplarz wyposażony jest w chyba gorszy napęd z dwóch rodzajów występujących.

A jak rozpoznać ten "trefny" napęd i na czym ta przypadłosć polega ?

4

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

poszukaj na forum było o tym.... ;] jedna ma okragla diode druga prostokatna ;] ...... szukać ... szukać .. bo jak nie ... to... ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

Znalazłem, ale nie o diody tutaj chodzi :

"Stacje wyposażone w napęd firmy Chinon nie odczytują / zapisują drugiej strony dyskietki jeśli brak jest na niej otworu indeksowego. Stacje z napędem Mitsumi nie cierpią na tę przypadłość."

6

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

pytales jak je rozpozac a najszybciej rozpoznasz po diodzie, okragla - beee, podluzna - cacy

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

czyli ta jest be...
-a ja sobie prowadzę jak na razie w licytacji!

8

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

i tak warto, bo mimo tej ulomnosci to wcale ta stacja nie jest az taka bee...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

Co więcej, bardzo łatwo można i taki egzemplarz zmusić do współpracy ze stroną beeee.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

10

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

BTC napisał/a:

Znalazłem, ale nie o diody tutaj chodzi :

"Stacje wyposażone w napęd firmy Chinon nie odczytują / zapisują drugiej strony dyskietki jeśli brak jest na niej otworu indeksowego. Stacje z napędem Mitsumi nie cierpią na tę przypadłość."

xxl napisał/a:

pytales jak je rozpozac a najszybciej rozpoznasz po diodzie, okragla - beee, podluzna - cacy

Moja XF551 ma diodę podłużną i jakoś nie radzi sobie z zapisem na drugiej stronie (bez otworu indeksowego).

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

11

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

Może popsiuta ? Moja też ma podłużną i zapisuje bez problemu, tylko nie formatuje.

pomidor

12

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

epi napisał/a:

Co więcej, bardzo łatwo można i taki egzemplarz zmusić do współpracy ze stroną beeee.

możesz rozwinąć?

13

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

Hmm, to wlasnie chodzi formatowanie a nie zapis... Ja nie widzialem XFki formatujacej z obu stron bez przerobek.

14

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

AS... napisał/a:
epi napisał/a:

Co więcej, bardzo łatwo można i taki egzemplarz zmusić do współpracy ze stroną beeee.

możesz rozwinąć?

Dokładasz diodę i fototranzystor w miejscu, gdzie znajduje się otwór indeksowy w dyskietce odwróconej stroną B.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

15

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

A ja myslalem ze trzeba podmienic okraglego led'a na prostokatnego :P

16

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

Faktycznie, miałem na myśli formatowanie, a nie zapis. Ten drugi idzie bez problemów.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

17

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

-jeśli wygram tą aukcję ( chyba nie  dzięki temu topicowi ) się zareklamowała opiszę wady xf, zalet jak dla mnie nie ma oprócz tego że to stacja "łoryginal' Atari................

* przychodzą mi na myśl 4 znaki:
-  t o m s
** lepiej żebym nie wygrał ( te sprzedający kcem 4piwa ) bo pewnie bym zbeształ tą stację...............
z czego co się naczytałem w necie to nastpęca 1050 czli ogółnie qpa...

Ostatnio edytowany przez AS... (2006-09-07 23:44:44)

18

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

:D
Też ją licytuje...;)
Ale skoro jak widze koledze zalezy to odstąpie od zamiaru...

Swoją drogą, ciekawe że jak ostatnio na aukcjach pojawia se jakis zestaw ze stacją dysków to momentalnie jakis ciul z allegro go usuwa przez rzekome naruszenie zasad..:(

Już dwa razy ostatnio mnie wy.....li

ogólnie to k...a jesień idzie!

19

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

AS... napisał/a:

...z czego co się naczytałem w necie to nastpęca 1050 czli ogółnie qpa...

IMO 1050 jest najlepszą stacją do małego atari (na tle tych wszystkich, które posiadam). Pierwsze atari dostałem właśnie z tą stacją (w 88/89 roku), stacja działa do dziś - miała tylko jedną usterkę - zerwany pasek.
Na tą XF'kę może też się pokuszę, moja ma napęd mitsumi :P

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

Sprzedawales i cie wywalili?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

21

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

licytowałem i zdjęli aukcje za naruszenie zasad...
Może np. 800 XL z 1050 bez okablowania to "materiał niebezpieczny"...;)

ogólnie to k...a jesień idzie!

22

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

szary331 napisał/a:

licytowałem i zdjęli aukcje za naruszenie zasad...

Podobno każda kategoria na Allegro ma swojego kapo którego zadaniem jest usuwanie "niepoprawnych "aukcji :(

23

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

Jedyne wytłumaczenie jakie sie nasuwa to takie, że musiało pójść kilka postów wyslanych ze strony z przedmiotem z propozycjami kupna poza aukcją a sprzedający odpisywał na oferty...ze strony:(
No chyba, ze sie kolesie podbijali...

no ale trudno...

ogólnie to k...a jesień idzie!

24

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

5eba napisał/a:
AS... napisał/a:

...z czego co się naczytałem w necie to nastpęca 1050 czli ogółnie qpa...

IMO 1050 jest najlepszą stacją do małego atari (na tle tych wszystkich, które posiadam). Pierwsze atari dostałem właśnie z tą stacją (w 88/89 roku), stacja działa do dziś - miała tylko jedną usterkę - zerwany pasek.
Na tą XF'kę może też się pokuszę, moja ma napęd mitsumi :P

bo ty jesteś kolekcjonerem, qp coś co wygląda jak "prostownik od polonez-a, zrobiony na pracę dyplomową"..
te stacje są mało pojemne i wolne, jak uda mi się jakąś wygrać to potraktuje ją jako ciekawostkę!

25

Odp: Co to za stacja ze znaczkiem /|\ ?

Patrz pan, ma TOMS-a 720, i 360k na dyskietce to już dla niego "mało pojemne", a 38400 bps to "wolne". :P

KMK
? HEX$(6670358)