1

Temat: Przelaczanie bankow EPROMU

JEst sobie kwestia wmontowania TOSu 2.0 do STE. Taki TOS to 256kb. I jest fajnie, ale nigdy nie ma tak pieknie zeby cos nie bylo nie tak. NO wiec po zainstalowaniu wersji 2.0 jakas czesc softu nie rusza, szczegolnie GRY i dema! Dlatego nalezy miec dwa tos jednoczesnie. A wiec EPROM 512KB tylko pytanie jest jak sie przelacza banki w takim EPROMIKU?

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-09-18 17:30:34)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

2

Odp: Przelaczanie bankow EPROMU

najstarszej linii adresowej nadajesz logiczne "0" (np. podając masę) - wtedy masz dostęp do dolnej częsci (EP)ROM-u, w wypadku "1" logicznej (np. +5V elegancko podane za pośrednictwem rezystora 1..10k)  masz dostęp do górnej części

3

Odp: Przelaczanie bankow EPROMU

W EPROM-ach nie ma banków, ustawia się natomiast zakres adresów, spod których być odczytywane dane. W tym przypadku wystaczyłoby na przykład za pomocą przełącznika podawać niski lub wysoki stan na linię adresową o najwyższym numerze, czyli A18. Wówczas komputer widziałby dane z dolnego lub górnego zakresu adresów EPROM-a.

Sorry - macgyver mnie chyba wyprzedził, gdy pisałem odpowiedź.

Ostatnio edytowany przez asal (2006-09-18 17:50:20)

4

Odp: Przelaczanie bankow EPROMU

Alternatywną i dużo mniej kłopotliwą metodą jest proste kasowanie softu, który nie chce chodzić z nowszym systemem ;)

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: Przelaczanie bankow EPROMU

alternatywa dla softu to tak, chociaz czasami takiego STka wykorzystuje sie np tylko i wylacznie do jednego celu gdzie uzywa sie tylko jednegoprogramu, a jesli nie chce on chodzic z nowszym OSem to raczej cienko. Po drugie gry i dema wlasciwie wcale sie nie lubia z nowszym TOSem wiec powoli docieramy do momentu gdzie wystarcza nam MagiC z jego niekompatybilnoscia miast TOSu ;) W sumie nie glupi pomysl wersj 5 powinna sie zmiescic na EPROMIE.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

Odp: Przelaczanie bankow EPROMU

Przywiózł mi syn z Londynu dwa epromy połączone drutami i przełącznikiem /sprzedaje ktoś na angielskim ebay-u/ ale niestety po po podłączeniu czarny kwadrat na ekranie a miały być 2 TOSy. Przyczyn nieznam, może ktoś coś doradzi???

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

7

Odp: Przelaczanie bankow EPROMU

Może jest jakieś zwarcie, albo jeden z pinów się odlutował? Ciężko zgadnąć tak od razu. Ja w takich przypadkach zwykle sprawdzam omomierzem lub oscyloskopem.