Temat: Różne wersje CA2001

Mam dwie CA2001, które różnią się co nie co wewnątrz. Patrz foto. Czy to tylko modyfikacje z "winy" dołożonego TOMS Turbo Drive (potencjometry, brak fotodiody od detekcji wycięcia w dyskietce a zamiast niej dodatkowa dźwigienka + wyłącznik) ?
1.
http://img61.imageshack.us/img61/3158/img5603tv9.jpg
2.
http://img114.imageshack.us/img114/1921/img5604co5.jpg

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-09-23 15:34:50)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Różne wersje CA2001

Odpowiedź już znasz, brak elementów z boku płytki to wynik zastosowania innego tzw. krótkiego kontrolera WD1772

3

Odp: Różne wersje CA2001

Czy dodatkowy wyłącznik (zamiast fotodiody) został założony przy okazji zakładania TOMSa ? Generalnie widać dwa różne układy mechaniczne.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-09-23 18:52:25)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Różne wersje CA2001

Wyłącznik jest potrzebny dla TOMSA, gdy dźwignia zamykająca dysk jest w górze to styki są zwarte
A fotodioda pewnie jest zwarta wtedy w dysku nie potrzeba wycinać drugiego nacięcia z boku by używać do zapisu drugiej strony dyskietki. Zlikwidowany został PROTECT
To zwarcie polegać będzie na tym że płytka z fotodiodą jest całkowicie usunięta a zmostkowane są styki lub ścieżki na płycie głównej
Układy mechaniczne są te same brak tylko ekranującej blaszki głowicę stacji przez co narażona jest na wpływ szkodliwych pól elektrycznych, magnetycznych czy jak to sobie nazwiesz

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2006-09-23 19:01:42)

5

Odp: Różne wersje CA2001

Mówiąc inna mechanika miałem na myśli krótszy wałek ten na którym osadzona jest blacha dociskająca dyskietkę. Poza tym zespół elementów dociskających wyłącznik jest wykonany zawodowo i myślałem że to oryginał (oryginalnie są w tym miejscu nawiercone dwa otwory - patrz drugi rys.) ... ot taka moja ciekawość :D

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-09-23 19:32:03)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Różne wersje CA2001

Też mam dwa różne modele i też się nad tym zastanawiałem - tylko, że u mnie jest dokładnie na odwrót (elektronika-mechanika). Co ciekawe, poszczególne elementy obudowy różnią się minimalnie wymiarami, do tego stopnia, że po przełożeniu pojedynczego elementu mogą się pojawić "szpary", lub problem z dociśnięciem/dokręceniem.