Temat: Atari Football Manager

Umieszczam grę Atari Football Manager na małe Atari którą można pobrać z tego miejsca ftp://ftp.pigwa.net/upload/ zbiorek o nazwie MANAGER.ATR . Jest to gra której konwersji do ATRu poświęciłem wiele czasu jakieś cztery lata temu, bo działałem sam i niewiele wiedziałem o istnieniu AAREA. Pytałem po znajomych czy ktoś ma jeszcze tę grę, jak znalazłem już kolesia z kasetą w wersji turbo firmy atares to rozpoczęły się poszukiwania magnetofonu z tym systemem, potem zamiana na zwykłą wersję i potem wreszcie zapis na ATRze przez SIO2PC. Dzięki z tego miejsca dla Monsofta bo może on nie pamięta, ale z nim skontaktowałem się przez emaila i przekonywał mnie, że da się wymieniać dane między PC i Atari, kiedy pierwsze próby kończyły się fiaskiem i bez jego autorytatywnego DA SIĘ pomysł przeniesienia upadłby sam z siebie! Do przeniesiemia użyłem chyba APE 1.17

A teraz opis:
Może istnieją łatwiejsze metody uruchomienia tego managera ale ja uruchamiam go w sposób opisany poniżej i co najważniejsze działa.
Opis dotyczy emulatora; na maszynce XL/XE robi się to chyba łatwiej.
Zakładam, że bawimy się Atari800win i mamy już zdefiniowane ROMy.

Po włączeniu emulatora musimy wybrać z górnego menu opcję Atari.
Nastęnie po rozwinięciu Setting.
Teraz w Option ma być odznaczona (brak ptaszka) linia Disable Basic when booting Atari no i naciskamy OKi.
Teraz z opcji File wybieramy Autoboot Image i wybieramy MANAGER.ATR
Czekamy (w zależności od sprzętu)  7-12 sek. i prócz napisów SpartaDos 3.2 pojawia sie zachęta READY
Wpisujemy LOAD "D1:MANAGER.BAS" i naciskamy <<ENTER>>
Teraz czekamy następne kilkanaście sekund aż wyskoczy jeszcze jedno READY
Wpisujemy teraz RUN i naciskamy <<ENTER>> i wskakuje Atari Football Manager
I to tyle jak uruchomić grę z pod elulka teraz parę przydatnych informacji co robić z grą

Po zobaczeniu czołówki naciskamy <<ENTER>>
Teraz mamy pytanie czy chcesz załadować poprzednią grę?
Przy pierwszym uruchomieniu naciskamy <<N>> bo nie mamy zapisanego poprzedniego stanu.
Potem podajemy nazwisko, chwilę czekamy i podajemy nr drużyny, którą będziemy zarządzać i <<Enter>>
Potem w skali 1 do 7 wybieramy poziom trudności (najbardziej lubię poziom Dobry oznaczony <<4>>). no i <<Enter>>
Jeżeli mamy zapisany stan gry i chcemy odtworzyć poprzednią grę dajemy <<T>> a następnie naciskamy <<D>> dla dysku.
Po komunikacie wloz dysk z danymi i naciśnij start wciskami <<F2>>.


Potem mamy parę opcji których nie będę już opisywał bo są bardzo czytelne, jedynie ważne by czytać co mamy nacisnąć czy kontynuacją jest zestaw <<99>> i <<Enter>> czy tylko sam <<Enter>>

Ważne jest to, że pomimo polskojezycznemu dialogowi przy sprzedawaniu przez nas piłkarzy odpowiedzi są anglojęzyczne ma to zwłaszcza znaczenie gdy akceptujemy wówczas wpisujemy Y zaś T jest odrzuceniem równoznacznym z N.

W czasie grania ważne jest by najlepiej Ustawić Energię zawodników Morale, Obronę, Środek i Atak dla zmiany ustawień naciskamy <<99>> dla meczu od razu samo <<Enter>>
Poszczególni zawodnicy w odpowiednich formacjach mają dwa parametry En energia w skali 1 najgorsza do 20 najlepsza oraz Sk skuteczność w skali 1 najgorsza  do 5 najlepsza.

Przy wychodzeniu z gry jeśli uzyskamy dobre wyniki warto stan zapisać. Czynimy to wóczas gdy po każdej kolejce pojawi się plansza z opcjami - wpisujemy wówczas całe <<ZAPIS>> i co ważne nie naciskamy <<Y>> tylko koniecznie <<T>>.
Jak nie damy <<T>> to wyjdzie z programu bez zapisu !
Przy następnym pytaniu podajemy <<D>>
Gdy wyskoczy wloz dysk i naciśnij START to poprostu naciskamy klawisz <<F2>> (zapisuje coś po swojemu  nie pyta się o nazwę).
Z tego ostatniego zdania wynika, że aby mięć więcej zapisów gier niż jeden bo chcemy zapamiętać np. stan gry na poziomie dobry i na poziomie dajmy na to geniusz - musimy stworzyć sobie dwie dyskietki np. MANAGER.ATR i MANAGER1.ATR i ładować z odpowiedniej grę.


Miłego grania

Ostatnio edytowany przez mirusvf (2006-10-05 13:07:14)

Żyję bo Bóg tak chciał.

2

Odp: Atari Football Manager

Hej !

Dzięki piękne za zainteresowanie moim problemikiem. Wyłonił mi się jednakże jeszcze jeden: klikając w plik MANAGER.ATR na ftpie, którego adres podałeś pojawia mi się błąd "550 Failed to change directory". Po kliknięciu na jakikolwiek inny plik na tym ftp-ie wszystko jest OK. Czy mógłbyś sprawdzić, czy wszystko działa tam poprawnie?
Z góry wielkie dzięki.

3

Odp: Atari Football Manager

no, u mnie tez nie kuka. boczek swiezy, upload lezy.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

4

Odp: Atari Football Manager

Trzeba zmienić prawa dostępu.
Nie wiem kto to wymyślił, ale można sobie ładować plików ile się chce ale nikt tego nie ściągnie bo:
-rw-------    1 500      50          92176 Oct 05 12:00 MANAGER.ATR
To samo z kataolgami.

5

Odp: Atari Football Manager

widocznie remont eftepa jeszce nie skończony...

I Ty zostaniesz big endianem...

Odp: Atari Football Manager

mirusfv - podeslij ten plik do mnie kaz_TEGO_NIE_PISZ@online_TEGO_TEZ_NIE.pl, to od razu zarzuce go do katalogu gier...

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

7

Odp: Atari Football Manager

Poczta z plikiem do KAZa już wysłana, co tyczy się ftpa to próbowałem jeszcze raz wczoraj przesłać o nazwie manager1.atr i dokładnie ten sam problem plik widać ściągnąć się nie da.

Żyję bo Bóg tak chciał.

8

Odp: Atari Football Manager

Serdeczne dzięki dla mirusvf i Kaz-a. Rzeczywiście jest to ta sama gierka, w którą grałem za młodu. Jedyna róznica tkwi w tym, że tamta była spolszczona, ale to nie stanowi na szczęście żadnego problemu. Jeżeli w przyszłości będę jeszcze czegoś szukał, lub nie będę potrafił sobie z czymś poradzić, to już wiem, gdzie uderzyć. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

9

Odp: Atari Football Manager

Blue_arek cieszę się, że właśnie ta gra była przedmitem Twych poszukiwań ja zaś ze swej strony podejmę kroki by skołować jeszcze wersję całkowicie spolonizowaną! Miałem kumpla, który dysponował dawno dawno temu tą wersją, zaś sprzęt dawno sprzedał!!! A może podrzuć pliczek z managerem w postaci *.cas na adres mvfmvf@poczta.onet.pl to trochę popracuję może uda się przekonwertować.

Kaz dzięki za szybką reakcję i za umieszczenie gierki

Gra już jest zamieszczona na Atari.online pod nasępującym adresem http://atari.online.pl/v01/index.phtml? … ll_Manager

Żyję bo Bóg tak chciał.

Odp: Atari Football Manager

Teraz w katalogu Atari Football Manager sa dwie wersje - ta druga jest wlasnie spolszczona. Zostala przeniesiona z formatu Sparty na Atari DOS przez Arka Lubaszke (dzieki). Dziekuje tez mirusvf-owi za podeslanie pliku.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

11

Odp: Atari Football Manager

I to jest wlasnie ten manager, o ktorym wspominalem przy okazji artykulu o managerach na atari.online.pl. Dzieki za ta gre. Spedzielem znow pol nocy nad nia :)

12

Odp: Atari Football Manager

5eba napisał/a:

Trzeba zmienić prawa dostępu.
Nie wiem kto to wymyślił, ale można sobie ładować plików ile się chce ale nikt tego nie ściągnie bo:
-rw-------    1 500      50          92176 Oct 05 12:00 MANAGER.ATR
To samo z kataolgami.

Wyobraz sobie taki scenariusz: jestem 'evil hax0r warez d00d' Obczailem ze na tym FTP jest +rw dla usera anonymous na /incoming.
Yay, mamy fajny dump za darmo na dobrym laczu. Mozemy wrzucac i sciagac do woli.  Teraz wrzucam do /incoming 2G pr0nu, mp3 oraz amatorskich filmów z Mikerem :) Daje linki na wszystkich mozliwych warezowych 'outletach', IRCu i jeszcze milionie innych .... I co? I mamy ladny pasztet. Po pierwsze dystrybuujemy potencjalnie nielegalny content, po drugie mamy ladny DDoS przy slabej 'rurce'

Czy taki eksperyment myslowy przekonuje Cie do tego ze jednak /incoming nie powinien miec +r dla anonymous?

13

Odp: Atari Football Manager

A nie było tak przed zmianami? Poza tym chyba raz na jakiś czas administrator tam zagląda? Można też wprowadzić ograniczenie, lub, jeszcze lepiej lepsze rozwiązanie, dać kilku zaufanym, aktywnym osobom  odpowiednie uprawnienia do min. zmiany atrybutów uploadowanych plików - nie pojawia się ich tam tyle, żeby zajęło to w sumie więcej niż max. 10min tygodniowo :)

14

Odp: Atari Football Manager

Nie pamietam zeby kiedykolwiek dalo sie jako anonymous sciagac z /upload.
Szczesliwcy z loginami mogli uploadowac, a ich pliki mialy wtedy inne uprawnienia i mozna bylo sciagnac. (to najrozsadniejsze wyjscie)
Pewnie azbest tu jeszcze cos dopisze, ale po prostu nalezy sie ubiegac o konto jesli chce sie cos wrzucic :)
Czasy zaufania do 'anonymous' sie skonczyly tak gdzies w 1990 roku :]

(azbest: trzeba by w motd serwera o tym napisac?)

15

Odp: Atari Football Manager

mikey: stallman chyba nadal ufa ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: Atari Football Manager

Mikey: Czasy zaufania do 'anonymous' sie skonczyly tak gdzies w 1990 roku :]

Dziwne ale ja w tym roku założyłem tam podkatalog Nowy Folder jako anonim !!! i wrzuciłem trzy zbiorki i wszystko działało! Jedynie nie miałem prawa zmienić nazwy stworzonego katalogu

Żyję bo Bóg tak chciał.

17

Odp: Atari Football Manager

Istotnie, zdaje się że za czasów Windows 2000 na pigwie, taka możliwość istniała. Ale to było bardzo dawno i na pewno nie w tym roku :)
ps. Miruś, na pewno udało ci się sciągnąć wrzucony plik?

18

Odp: Atari Football Manager

Eh.... Zamiast od razu do mnie walic to jakies smieszne dyskusje sie tocza...
Ja sie spytam wprost: jak ma byc? (tak tez prawdopodobnie bedzie)
Mikey: na pigwi enigdy nie bylo nie bylo w2k... na pigiw byl od zawsze *nix... nie obrazaj pigwy :)

19

Odp: Atari Football Manager

Azbest napisał/a:

Mikey: na pigwi enigdy nie bylo nie bylo w2k...

Tak, to był spisek ;)