Temat: Problem z TOMS 710

Mam taki problem. Podlaczyc chcialem po jakims czasie stacje TOMSa 710 do Atari. W momencie gdy wlanczam stacje to nie zapala sie dioda czyli tak jakby nie bylo zasilania. Co moze to powodowac, czy na 100% jest zepsuty zasilacz? czy co to moze byc? Zaznaczam ze nie bylo zadnych objaw wczesniej dot. dzialania stacji-wszystko dzialalo ok wiec nei bylo zadnych objawow ze cos sie stalo nagle.

BBSL drinker5 is still alive !!!

2

Odp: Problem z TOMS 710

Sprawdź bezpiecznik w stacji ;) Nie wiem gdzie ma go 710 ale 720 ma go z tyłu obudowy.

Jeśli to nie bezpiecznik to w pierwszej kolejności bym się "czepnął" sprawdzenia zasilacza.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2006-10-23 08:09:11)

3

Odp: Problem z TOMS 710

podłącz zasilacz piecowy do napędu, oraz normalny zasilacz do stacji ...

będzie działać!

4

Odp: Problem z TOMS 710

Macgyver sprawdze dzieki a AS mozesz uscislic dokladniej bo nie zczailem bazy z ztymi zasilaczami, jaki 2 zasilacz? jeden od tomsa mam i go podlanczm i sie dioda nei zapala, stacja nie odpala sie. Prosze wiec uscislij :)

BBSL drinker5 is still alive !!!

5

Odp: Problem z TOMS 710

miałem kiedyś to samo...
jak go zalałem piwem.....

podłączasz do napędu zasilacz grzybowy ( odpinasz koste z toms-a i wpinasz zasilanie grzybowe )
z tyłu do stacji podłączas zasilacz Tomsowi i hulasz..

Nawet sami tomsi kiedys nie umieli tego wyjaśnić, czemu przy takim podłączeniu stacja działała...

-na chłopski rozum napęd z zasilanie grzbowego, elektronika z zasilania Tomsowego

Wawrzyn kopę lat!!!!

Ostatnio edytowany przez AS... (2006-10-23 11:06:53)

6

Odp: Problem z TOMS 710

No kope lat fakt i komunikacja nie tylko przez poczte polska :)
Teraz w robocie siedze wiec nie moge tego sprawdzic od razu co piszesz - a ze sie kompletnie nie znam na sprawach sprzetowo-elektronicznych to mimo iz piszesz to drugi raz to nei wiem do konca czy zrozumialem ale sprawdze to 15:30 jak bede to mial pod reka. Rozumuje tak ze musze sie gdzies podpinac sciagajac obudowez TOMSa, natomiast zasilanie dokladnie skad biore grzybowe? chodzi o kabelek zasilajacy np napedy w pc? moze to jest smieszne co pisze ale naprawde nei majac teraz stacji obok nie potrafie sobie tego wyobrazic co gdzie podlanczac :)

BBSL drinker5 is still alive !!!

7

Odp: Problem z TOMS 710

Wszystkie kable do sasiniania podstawowych urzadzen wewnatrz obudowy PC sa wyprowadzone z zasilacza. STacja 5 1/4 ma taka sama wtyczke zasilajaca jak dysk i naped cd (mowie o ATA)

8

Odp: Problem z TOMS 710

Wawrzyn:
- odpinasz wtykę od zasilnia napędu stacji ( tak jak pisze Monsfot dokładnie taka pecetowa.. )..

9

Odp: Problem z TOMS 710

A wiec zrobilem tak jak mowiliscie i niestety nic z tego nie wyszlo. Wiec chyba kolejnym punktem to wymiana bezpiecznika. Wyciagnalem go i co dalej? Tzn. jaki to jest bezpiecznik, pisze na nim po 2 stronach: 1 C 6T ? wiec w elektroniku o jaki mam pytac i czy to dostane w ogole i ile to kosztuje ?:)

BBSL drinker5 is still alive !!!

10

Odp: Problem z TOMS 710

wydaje mi się, że 1A (jeden amper) - koszt... jakieś 50 groszy ;) najlepiej weź do sklepu elektronicznego ze sobą... swoją drogą najpierw sprawdź, czy jest uszkodzony... najprościej: bateria + żarówka... jak jest dobry, to przewodzi.

11

Odp: Problem z TOMS 710

wawrzyn napisał/a:

A wiec zrobilem tak jak mowiliscie i niestety nic z tego nie wyszlo. Wiec chyba kolejnym punktem to wymiana bezpiecznika. Wyciagnalem go i co dalej? Tzn. jaki to jest bezpiecznik, pisze na nim po 2 stronach: 1 C 6T ? wiec w elektroniku o jaki mam pytac i czy to dostane w ogole i ile to kosztuje ?:)

uuu to nie mam za bardzo pojęcia...
u mnie w jakiś dziwny sposób to działało!!

12

Odp: Problem z TOMS 710

kupie ten bezpiecznik i zobaczymy- nastepnie jakby to nie zadzialalo to zasilacz. lecz nie wiem skad go by kupic? uprzedzam fakty ale mam nadzieje ze ruszy to z bezpiecznikiem gdyz nie moge sie doczekac zrzucania softu z dyskietek a pare rzeczy w ogole nie widzialem na zadnym serwerze ze stuffem na a8.

BBSL drinker5 is still alive !!!

13

Odp: Problem z TOMS 710

wawrzyn jakbys nie dał rady to podeslij.....tez mam T710....i jakby co moge pozgrywac jakies dyski...i jakby tam byly jakies zrodla to wogole ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: Problem z TOMS 710

hehe uda sie napewno to si ewszystkim poziele z wszystkimi, Draconowi wspominalem co min nie moge znalezc na necie a co mam wsrod swoich dyskietek-dzieki za pomoc ale daj mi szanse ;)

BBSL drinker5 is still alive !!!

15

Odp: Problem z TOMS 710

sprawa sie wyjasnila (chyba). Kupilem bezpieczniki 1A podmienilem i wlanczam nic. Wiec wpadlem na pomysl taki- jesli kolejnym punktem moze byc wadliwy zasilacz to?-> zabralem zasilacz od skanera z pc -popatrzylem jakiego on jest typu i jaki jest potrzebny do stacji. wtyczka do stacji byla taka sama wiec podlaczylem zasilacz do stacji, wlanczam i luz stacja dziala. Nie mialem jednak mozliwosci puszczenia czegokolwiek na test bo z kolei moje dwa atari cos sa chore :) 1, w ktorym mam qmeg, 256ram, stereo nie chce sie wlanczyc i po ciaglym wl/wyl pokazuja sie rozne syfy roznokolorowe badz tlo czerwone, w 2 atari z kolei jest wszystko ok ale klawisze nie dzialaja poza funkcyjnymi :) tak wiec z 1 problemu w drugi :) dzieki za pomoc z ta stacja.

BBSL drinker5 is still alive !!!

16

Odp: Problem z TOMS 710

wawrzyn napisał/a:

w 2 atari z kolei jest wszystko ok ale klawisze nie dzialaja poza funkcyjnymi :) tak wiec z 1 problemu w drugi :)

Przełóż klawiaturę z tego padniętego do dobrego i zobacz wtedy.

Sikor umarł...

17

Odp: Problem z TOMS 710

zrobilem tak i jest dupa - to samo. wiec 1 komp sie nie odpala i wyskakuja jednolite kolory jak np. ciemny pomarnancz lub bardzo jasny zolty badz niebieski , albo czasami sie ruszy jakis syf pionowy przy wlanczaniu. A drugi komp nie dzialaja na 2 klawiaturach klawisze, funkcyjne chyba nawet tez nie bo przeciez bym odpalil cos ze stacji, raz udalo mi sie nacisnac 'S' to jjak sie wcislo to juz nie puscilo :)

BBSL drinker5 is still alive !!!

18

Odp: Problem z TOMS 710

prawdopodobnie nie klawe a obslugujaca jom pokeja masz walnietego

a z tym podpinaniem zasilacza "bo ma taka sama koncowke" to poprost - ODWAGA :D
powiem tylko ze miales fart ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

19

Odp: Problem z TOMS 710

wiecie co... kiedyś przepiłem zasilacz od t710tki, podłaczyłem od skanera i działa..

Nie wnikam co i jak działa..

I już mnie nie martwi brak umiejętności obsługi TOmsa 720cr ...

he he idę po piwo i odpalam Atari