1

Temat: Głowice Canon S450

Jak w temacie - szukam głowic do Canona S450 za rozsądną cenę...

Sikor umarł...

2

Odp: Głowice Canon S450

hurtownia w ktorej sie zaopatruje ma  te glowice za 99 pln brutto ...

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

3

Odp: Głowice Canon S450

Vulgar: to w Warszawie są po 100zł, więc na jedno wychodzi. Może ktoś ma taniej ;)

Sikor umarł...

4

Odp: Głowice Canon S450

Sikor 100zł za głowice do drukarki to naprawdę rozsądna cena.... z reguły ceny nowych przewyższają ceny nowej drukarki.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: Głowice Canon S450

Piguła: dlatego po prostu pytam. Jak nie znajdę taniej, to pewnie kupię po 100zł i już. ;)

Sikor umarł...

6

Odp: Głowice Canon S450

Jak widzę w swojej drukarce posiadasz zapewne 4 tusze każdy kolor oddzielnie - jeżeli zaschła Ci jakaś dysza i mimo gruntownego czyszczenia nie puszcza to mam na to sprawdzony porządny sposób:

- potrzebne Ci będa puste pojemniki - ewentualnie niszczysz te co posiadasz a do drukarki wkładasz nowe.
i tak na początek test dysz, sprawdzasz które kolory są  niedrożne. dla przykładu weźmiemy czarny.

1. Wyjmujesz głowice z drukarki i myjesz ją wodą descylowaną - dla bezpieczeństwa przed ewentualnym uszkodzeniem elektroniki.

2.Bierzesz pusty pojemnik zrywasz z niego naklejkę będzie pod nią otworek.
3. Strzykawkę 10ml napełniamy płynem udrażniającym wewnętrznym lub zewnętrznym (żółty/różowy) + cienka
igła - ułatwi to nam wstrzykiwanie płynu do pojemnika.

4. Głowice kładziesz na jakimś ręczniczku/lignince i wkładasz do niej ten pusty pojemnik, przytrzymując delikatnie go palcami (bo niestety zaczepy są w koszyczku drukarki) przez otwór delikatnie wstrzykujesz płyn udrażniający, po chwili z dołu głowicy powinien zacząć wyciekać tusz (będzie jaśnieszy z powodu płynu).

5. Po tej operacji ponownie myjesz wodą descylowaną głowice, czekasz aż wyschnie, wkładasz ją do drukarki zapodajesz nowe tusze i 2 krotnie pełne sprzętowe czyszczenie dysz.
Ja nawet dla pewności drukuje 2-3 kartki z prostokątami wypełnionymi określonym kolorem który się zapchał!

Metoda sprawdzona w boju - uratowałem w ten sposób masę głowic do Pixmy 3000/4000.

ps. chyba, że masz elektrycznie uszkodzoną głowice wówczas pozostaje tylko wymiana.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: Głowice Canon S450

Hmm, możesz jeszcze napisać jaki to płyn udrażniający, abym wiedział...? Myć już myłem, wiec może to pomoże, choć nie wiem...?

Sikor umarł...

8

Odp: Głowice Canon S450

możesz go znaleźć np. w firmie AGAWA.PL lub zamiast tamtych używasz płynu białego dostępnego w zestawach uniwersalnych firmy Active Jet lub różowego w podobnych zestawach Jet Tec'a

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Głowice Canon S450

oki, spróbuję. Dzięki za informację.

Sikor umarł...