Temat: SN 360 - ile jest warta?

Witam,
Proszę o popozycje cenowe tego sprzętu oraz opinie w zakresie jakości tej stacji. Mam możliwość zakupu, za ok. 70 pln, rozważam tą propozycję, jednak wolałbym zasięgnąć Waszej opinii w tej sprawie.

Pozdrawiam,
Andy

2

Odp: SN 360 - ile jest warta?

ja proponowalbym dozbierac troche $ i zakupic sobie 1050 z happy worpem ;-) lub ca2001 z tygrysem ;-) to tyle... bo sn'ka nie ma turba....

a wogole to opcja szukaj:
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=568
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=3495

Ostatnio edytowany przez stryker (2006-11-11 21:23:15)

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: SN 360 - ile jest warta?

Dzięki za info. Przekopałem te wątki wczesniej, jednak chciałem temat odświeżyć, gdyż nie znalazłem w nich wyczerpujących informacji. Mam rozumieć, że ogólnie kiszka?
Mam CA-2001, jest uszkodzona, jednak chciałem mieć kolejną, zastanawiałem się, czy warto "pchać się" w ten sprzęt.

Pozdrawiam,
Andy

4

Odp: SN 360 - ile jest warta?

Przejrzyj Syzygy, w numerach 4 i 5 (jeśli dobrze pamiętam) były dokładne recenzje tej stacji. Główny minus to brak jakichkolwiek przeróbek. Główny plus to solidność, moja po 15 latach jest wciąż w stanie idealnym.
Jeśli potrzebujesz stacji od czasu do czasu, żeby coś przenieść, bo głównie używasz SIO2PC lub HDD to styknie. Jeśli będzie istotną pamięcią masową, to odradzam.

5

Odp: SN 360 - ile jest warta?

SN360 za 70PLN bierz w ciemno.
Co do wypowiedzi jurgiego, to imho zadna stacja dzisiaj nie jest 'istotna pamiecia masowa' wiec raczej nie ma sie co krygować :)

6

Odp: SN 360 - ile jest warta?

Dokładnie 70 zł za SN to taniocha. Bardzo dobrze zrobiona stacja i do tego czyta i formatuje dyskietki HD! :)

7

Odp: SN 360 - ile jest warta?

W świetle powyższego, widzę, że większość głosów jest na tak, więc będę finalizował transakcję. Serdeczne dzięki dla Wszystkich za pomoc!

Pozdrawiam,
Andy

8

Odp: SN 360 - ile jest warta?

jeszcze tu luknij: http://atariki.krap.pl/index.php/SN-360

9

Odp: SN 360 - ile jest warta?

SN-360 ciekawą stacją jest - olewa stan nośnika przy formatowaniu, formatuje (i zapisuje/odczytuje) dyskietki których PC nie chciał..

Nie wiem czy to norma czy tylko mój egzemplarz tak miał - dioda napędu zawsze się świeci - inaczej mówiąc sygnalizuje zasilanie a nie pracę.

10

Odp: SN 360 - ile jest warta?

E, nie. Moja nie swieci jak napęd jest idle.
Ale moja to rev 2.

11

Odp: SN 360 - ile jest warta?

Sprzęcik nabyłem, wrażenia ogólne pozytywne. Obudowa oczywiście przeraziła mnie wagą - jednym słowem pancerna! :) No coż, ale konstrukcja jest prawie sprzed 20 lat! :)
Przy okazji... Ma ktoś schemat lub koncepcję na zrobienie przelotowego SIO, tak aby można było przypiąć do tej stacji np. magnetofon?

Pozdrawiam,
Andy

12

Odp: SN 360 - ile jest warta?

e, chyba nie 20... ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

13

Odp: SN 360 - ile jest warta?

Cos kolo 12. Pamietam, ze widzialem SNke w sklepie okolo 1993-94 roku.

14

Odp: SN 360 - ile jest warta?

Na płytce wewną?rz owinna być wytrawiona data. W mojej jest 1993.

15

Odp: SN 360 - ile jest warta?

Przelotowego sio w stacji nie umieścisz bo w sn'ce jest za mało miejsca.

- jeżeli masz jakieś porozwalane Atarki - to najlepiej zakupić w sklepie elektronicznym:

a) płytkę uniwersalną,
b) mała czarną obudowę,
c) kabel od stacji CA/LDW (pełne sio z obu stron)

z Atarek wylutować 3 gniazda SIO i zrobić sobie estetyczny rozgałęźnik.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: SN 360 - ile jest warta?

Wystarczy zwykłe "rozgałęzienie"? Czy to jest aż tak proste??? :) Nie są potrzebne żadne dodatkowe elementy?

Pozdrawiam,
Andy

17

Odp: SN 360 - ile jest warta?

Tak. Wystarczy. Jest proste bo ktos kiedys dobrze przemyslał SIO.