Temat: Nowa obudowa do małego Atari.

Czy zastanawiał się ktoś nad nową obudową do małego Atari ? W końcu mamy sporo rozszerzeń, które od dawna nie mieszczą się zgrabnie pod oryginalną maską. Uniwersalność obudowy polegała by na posiadaniu możliwie wszystkich dodatkowych gniazd i wyprowadzeń a dokładniej dziur z zaślepkami pod nasze rozszerzenia no i trochę miejsca na nie same. Wówczas można było by stopniowo rozbudowywać nasze Atarki. Nie każdy ma od razu wszystko na pokładzie.
Kto weźmie się za projekt ? Kto zna firmę która podjęła by się takiej produkcji ? Jakieś pomysły ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-11-11 21:36:24)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

własnie .....tylko znajac zycie pomysl upadnie :(

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

Obudowa od PC, już ktoś proponował by to tam zdeponować. Trzeba być rozwojowym.

4

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

bez sensu nowa obudowa, IHHMO w dobie smd pomyslec nad plyta w nowej aranzacji ;-)
w atarce i tak jest sporo miejsca......ale pomysl nowej plyty dawno temu zdechl

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

Bylo juz poruszane to zagadnienie na tutejszym forum. Koszt wykonania nowej obudowy jest z pewnoscia dosc duzy a przy malej ilosci ktora zapewne wchodzi w gre niezbyt oplacalny(podejrzewam ze koszta sie nie zwroca), najlepiej byloby gdyby byl ktos kto ma stycznosc z technologiami wytwarzania obudow, przedmiotow mogl sie wypowiedziec. Druga rzecz to jakosc takiej obudowy (material) oraz wyglad (design).
Zastanawialem sie nad tym juz i mysle ze niezlym rozwiazaniem jest obudowa od MEGA ST czy MEGAFILE.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

6

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

Autor tej strony
http://xebox.webpark.pl/xebox/
wpadł już jakiś czas na ten pomysł i efekty jego realizacji są na tej właśnie stronie.

Pozdrawiam,
Andy

7

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

sipowitz.........xeboxem to nasz nie zaskoczysz. Nic nowego.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

http://www.atxcases.com/Cases/images/10 … tty-03.jpg

;>

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-11-11 23:28:32)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

9

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

chyba Bewu kiedys proponowal obudowe standardowa z przedluzonym tylem (sprytnie posklejane 2 obudow)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

10

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

bez projektu i formy to zawsze będzie "hand made'owa" dłubanka.

Swoją drogą przy okazji mam takie czysto TEORETYCZNE pytanko:

Czy w przypadku ewentualnej możliwości zakupu NOWEJ (odpowiednika) wtyczki SIO cena 8 zł/szt. byłaby ceną akceptowalną?

ogólnie to k...a jesień idzie!

11

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

myślę że tak!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

wy tu o nowej obudowie a nie doczekalismy sie nawet plastikowej oslonki na obecna...

13

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

a ja wymyśliłem (o ile można tak to nazwać) inną koncepcję obudowy. Obudowa Standardowa tyle, że przedłużona z lewego boku o przestrzeń odpowiadającą czemuś, co można by nazwać np. napędem CD (klon obudowy Atari 130XE). Chodzi o to, że możemy do takiej obudowy wrzucić oryginalną płytę z Atarki, lecz można wrzucić coś więcej, lub płytę zaprojektowaną tak, by wypełniła całe wolne dostępne miejsce, a dodatkowo mamy możliwość wrzucenia przy okazji czegoś więcej - CD, HDD, czy czegoś tam takiego. Zaletą tego rozwiązania jest 100% zgodności z dotychczasowymi wyprowadzeniami złącz - czyli możliwość przeprowadzki fizycznie kompa ze starej obudowy - włączając w to klawiature. Sprawe należy konkretnie przemyśleć - jeśli oczywiście wyniknie taka potrzeba - bo warp Pasia mały nie jest, a tu jeszcze VBXE :):). Na razie nie chce nic mówić, ale jest w tym gronie ktoś, kto ma możliwość spreparowania formy do wtryskarki - a w takim przypadku koszt egz. bajecznie spada. Chyba na priva zapytam, co z tym fantem zrobić :)

hahaha - :) - temat powinien nabrać innego brzmienia (to żart) -
"Nowa obudowa do małego (atari)"
:):):)

Ostatnio edytowany przez Pin (2006-11-12 03:01:24)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

Havoc napisał/a:

wy tu o nowej obudowie a nie doczekalismy sie nawet plastikowej oslonki na obecna...

O jaki LOL. Havoc pozdro :)

All I hear is the sound of me falling on the ground

15

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

Pin - ale p*.* za przeproszeniem z ta forma do wtryskarki..... Prosze Cie , nie mow takich rzeczy. forma do wtryskarki to sa koszty kilkuset tysiecy w gore....tak wiec sie zastanow. przy czym obudowa do atarki to TYLKO duza forma na maszyne conajmniej z dysza 150  z sila minimum 30 ton scisku. Inaczej beda szly niedolewy albo przypalenia. Juz nie wspsmne o marocco na obudowach z atarki.... trzeba piaskowac, strukture dopasowywac..


a gdzie projekt ?????

Ostatnio edytowany przez lotharek (2006-11-12 09:28:41)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

16

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

otóż było dojście;- i sprawdzam temat - bo wiem o czym pisze :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

no to... :D

I Ty zostaniesz big endianem...

18

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

okz - dojście zmieniło po części swoje zajęcie. Oferta nieaktualna, więc osłonki na klawiaturę górą :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

Tak naprawde istnieje sposob na wytwarzanie elementow metoda "domowa" bez koniecznosci uzywania wtryskarki. Kwestia jest jednak tego typu ze na tym tez trzeba sie znac, a zeby osiagnac pozadana jakosc przy wiekszych i skomplikowanych rozmiarach (a takie ma obudowa atari) trzeba byc masterem.

Lotharek widze ze jestes dobrze zorientowany w temacie, czyzby jakies bliskie spotkania 3 stopnia z ta technologia ?

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

Na mój gust to najpierw musiałby powstać dokładny model w skali 1:1 ,aby można było sprawdzić czy wszystkie dedykowane elementy wchodzą na swoje, miejsce / to robota dla modelarzy/. Następnie trzebaby go przenieść w "wirtualny świat" czyli do pamięci komputera frezarki która miałaby wykonać formę /starsze frezarko - kopiarki robiły z modelu fizycznego/.Ogólnie podoba mi się ta koncepcja ,choć tanio napewno niebędzie, jednak jest nas wielu i gdyby połączyć siły - kto wie?

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

21

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

vulgar: Nie trzeba być dobrze zorientowanym, wystarczy raz w życiu zobaczyć wtryskarkę i najprostszą nawet formę do tejże.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

22

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

vulgar napisał/a:

Lotharek widze ze jestes dobrze zorientowany w temacie, czyzby jakies bliskie spotkania 3 stopnia z ta technologia ?

niestety, mam ok. 80 szt tego gowna u siebie w robocie. duze, smierdza po przetryskach i sie pier.....la non stop. jeszce gorzej jest z formami.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

Wszystko zależy od ilości które miałyby być wytworzone.Jeżeli miałoby to być kilkanaście szt to propozycja vulgara jest najlepsza. Można wykupić zepsute atarki i na bazie ich obudów wykonać przedłużenia o których pisał PIN. Zachowany by został wygląd zewnętrzny a jednocześnie byłoby dodatkowe miejsce na rozszerzenia.W podobny sposób wykonałem obudowe HDD do STE podglądając rozszeraenia do Amigi.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

24

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

Jesli chodzi o mnie to tylko dziele sie spostrzezeniami, sam nawet w tej chwili nie mam malej atarki, nie mowiac juz o bardziej zaawansowanym orientowaniu sie w rozszerzeniach itd.  Raczej jestem zdeterminowany jesli chodzi o obudowe dla duzego atari, ale pomijajac ze chodzi o ATARI to sam temat jest ciekawy.

Wydaje mi sie ze przepis ktory podal Ryszard jest jaknajbardziej trafny, najpierw tworzymy prototyp a potem na jego podstawie produkt finalny :) No i widze ze duza czesc problemu mamy rozwiazana, poniewaz lotharek siedzi w temacie :)

A co do poszerzania (spawanie materialu?) to srednie rozwiazanie, ja tez bawilem sie juz w ciecie, sztukowanie... chodzi raczej oto zeby to byl gotowy system tak zeby juz w nim nic lub bardzo niewiele majstrowac. Dlatego wydaje mi sie ze duzo lepszym jest wykorzystanie obudowy od MEGAFILE np, wszsytko powinno sie zmiescic i jeszcze zostanie kupe miejsca, do tego zewnetrzna klawiatura od XGESa i jest wszystko jak oryginalne :)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

25

Odp: Nowa obudowa do małego Atari.

Akurat pracuję w firmie, która wytwarza też obudowy do własnych urządzeń elektronicznych. Koszt formy takiej jak. np. do atari 65xe to nie mniej niż 200 000 złotych . Skończcie temat.

pomidor