26

Odp: Czy to jest legalne???

A dlaczego to ganic? Jak ktos chce sprzedawac i liczy ze spzreda 50 - go na allegro zrobic swoje aukcje z lepszym opisem.
Przeciez to jest sprzet hobbystyczny i jak dla mnie fajna sprawa, ze ktos w dowolny, nawet taki,"naklania" kogos aby sobie zagral w oldskola.

Tym bardziej, ze jest wiele osob, ktore by zagralo i nie wiedza jak. A jak ktos mi wyskoczy zaraz ze maja od tego google i fora, to odpowiadam z gory ze taka osoba ktora to pisze, nie zna sie w ogole na socjologii ani nisz rynkowo-wiekowych, nalezy zawszze patzrec dalej niz wlasne podworko/umiejetnosci.

bla.bla.

27

Odp: Czy to jest legalne???

no to w ramach prowokacji kontrolowanej zapytajcie allegrowicza czy jest w stanie nagrać na flopa coś z pozycji Sikor Softu :D :D :D

28

Odp: Czy to jest legalne???

Urborg napisał/a:

Zastanawiam sie jaki jest status gier sprzedawanych na starych kasetach/dyskietkach zakupionych wiele lat temu na tzw. giełdach komputerowych. W świetle ówczesnego prawa handlowanie takim oprogramowaniem jak i kopiowanie go było legalne. Programy te zostały więc legalnie nabyte. Tyle że gdzies w latach 90-tych wprowadzono ustawę o ochronie własności intelektualnej i ten proceder przestał być legalny (zaczął być procederem ;)).

Zgodnie z wprowadzonym prawem (bodajże w 2000 roku): używanie do własnych celów i dalsze NIEROZPOWSZECHNIANIE jest dozwolone, zaś kopiowanie, a tym bardziej puszczanie tego w obieg - zabronione.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2006-11-13 21:03:36)

Sikor umarł...

29

Odp: Czy to jest legalne???

Nie abym się czepiał i do gościa Bori też nic nie mam, ale postawa jego jest mi całkowicie obca !

Żyję bo Bóg tak chciał.

30

Odp: Czy to jest legalne???

sprzedawanie emulca jest jak najbardziej ok (o ile umozliwia sie nabywcy dostep do zrodel, do czego zobowiazuje GPL), ale sprzedawanie gier "bo nie ma do nich innego dostepu" (bardzo glupi argument) - w dodatku, zgromadzonych przez kogos innego - to czyste kurestwo.

to ze ludzie sie za darmo wymieniaja (i tak kradnac) potrafie przyjac, ale to jak ktos kradnie dla zysku - "nieco" mnie oburza...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

31

Odp: Czy to jest legalne???

to powinni zblokowac :>

32

Odp: Czy to jest legalne???

Oryginalna płyta dvd o.O
http://www.allegro.pl/item143442531_ory … atari.html
Tez dostałem ten zajefajny prezencik przy zakupie sio2ide, ale na taki idiotyzm bym nie wpadł ;)