1

Temat: Sterowanie prędkością emulacji z poziomu Atari

Pytanie do znających kod źródłowy a800:

Chciałbym sterować prędkością emulacji z poziomu Atari (kompiluje spore kody pod Action! Pełna prędkość przydaje się w czasie kompilalacji ale ciągłe ręczne przełączanie jest nieco niewygodne). Wyobrażam sobie, że przełączenie prędkości następowałoby po zapisaniu magicznej sekwencji bajtów do nieużywanego rejestru bądź po wyłączeniu Antica. Jakie są Wasze sugestie co do ewetualnej implementacji takiego rozwiązania? W szczególności interesują mnie uwagi co do wyboru rejestru oraz informacje o tym co może się posypać podczas przełączania prędkości.

Pozdrawiam,

--mk

2

Odp: Sterowanie prędkością emulacji z poziomu Atari

co rozumiesz przez "reczne"?
atari800 w tej chwili nadal nie ma przelacznika predkosci - fox ciagle zwleka... nie wiem czy chce wlasna wersje tegototo zrobic, czy cos mu sie w mojej nie podobalo? ponad pol roku temu przesylalem pacza dodajacego taka funkcje...

fox: mysle ze dalo by sie zrealizowac taka funkcje, jaka padla w powyzszym poscie - poprzez obsluge przez jakis port (oczywiscie nie na stale, a tylko po aktywowaniu takiej funkcji np. z poziomu menu).

mkur: takie zgloszenie powinno trafic na liste atari800-devel na sf.net, a nie tutaj...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2007-01-12 09:37:16)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Sterowanie prędkością emulacji z poziomu Atari

O ho ho hola! Na pewno nie po wyłączeniu Antica, niektórzy grają wtedy muzykie, a F7 ją ubija!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

4

Odp: Sterowanie prędkością emulacji z poziomu Atari

epi - nie widziales mojej proprawki do atari800 i piszesz wylacznie o tym co znasz z atari800win+
moja proprawka nie wylaczala dzwieku, ale go dosc przyjemnie znieksztalcala :]

lepiej przez jakis inny rejestr to zrobic, bo fakt - uwaga epiego (bez uwzgledniania F7) jest calkiem sluszna...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: Sterowanie prędkością emulacji z poziomu Atari

jell: to, co nazywasz "dość przyjemnym zniekształceniem", zapewne całkiem nieźle wpisuje się w zakres pojęciowy słowa "ubija" w istotnym tutaj przedziale znaczeń. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.