1

Temat: MyIDE - kolejny interfejs !!!

Zobaczcie co znalazłem na sieci :D
MyIDE - interfejs dysku twardego do naszej Atarci :D  :D

http://home.wanadoo.nl/mr.atari

No i jak ?????
Bo mi się bardzo spodobało (a szczególnie 'koszt produkcji')

2

Odp: MyIDE - kolejny interfejs !!!

tego ja wiem ze ten post nie o tym, ale czy tam nie gra muza z M.U.L.E?????

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

3

Odp: MyIDE - kolejny interfejs !!!

Mialem nic nie mowic, ale jak juz ktos to ruszyl to napisze:) Jestem w trakcie budowania tego bajeru. Jeszcze tylko eprom i zobaczymy co to potrafi. Obiecuje podzielic sie wrazeniami:)

4

Odp: MyIDE - kolejny interfejs !!!

Witam,

Budowa tego wynalazku w znacznym stopniu przyczyniła się do powstania SIO2IDE.

Latem 2001 próbowałem coś takiego odpalić idąc po najmniejszej linii oporu do HDD. Niestety bardzo szybko musiałem zrezygnować gdyż żaden z moich dwóch dysków 2.5'' nie chciał działać z MyIDE. Problem polega na tym, że autor używając prostych metod nie był w stanie dopasować się na 100% do standardu IDE. Do kolejnych wad można zaliczyć to, że trzeba użyć specjalnego OS. Niemożliwe więc staje się używanie HDD i np Qmega. Ponadto nie wszystko można odpalić z takiego dysku. Niewątpliwą zaletą jest oczywiście cena ale jeśli dysk, który masz nie będzie działał z MyIDE to szkoda czasu.

Polecam wątki o MyIDE na comp.sys.atari.8bit

Marek M
SIO2IDE (Made in Poland)

5

Odp: MyIDE - kolejny interfejs !!!

Marku masz już może płytki do sio2ide 4.0 ? Bo w majlu pisałeś że odbierasz je coś okolo 15 listopada ?!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: MyIDE - kolejny interfejs !!!

O, a taki ciekawy artcik Havoc znalazł w sieci :
//www.myatari.net/issues/dec2002/myide2.htm

7

Odp: MyIDE - kolejny interfejs !!!

Zobaczcie co znalazłem na sieci :D
MyIDE - interfejs dysku twardego do naszej Atarci :D  :D

http://home.wanadoo.nl/mr.atari

No i jak ?????
Bo mi się bardzo spodobało (a szczególnie 'koszt produkcji')

Koszt produkcji można jeszcze zmniejszyć. Ten co to robił nie ma chyba pojęcia o minimalizacji funkcji logicznych.Zamiast 2 kosci ls04 i ls32  wystarczy jedna ls00 .

www.mr-atari.com/myide.htm

8

Odp: MyIDE - kolejny interfejs !!!

Wszystko fajnie, ale czy ktos to zmontowal i dziala?

9

Odp: MyIDE - kolejny interfejs !!!

...pamiętasz NTP te sławetne 2 dni z MyIDE?? Dlatego mam KMK/IDEa.. :D . MyIDE jest dobre; tylko wina czasem brrak.. :D Mustak;- TAK!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: MyIDE - kolejny interfejs !!!

Pewnie ze pamietam... O  5 rano spac a ok 7 szkodnik z odsysarka miedzy oczami... Trudno zapomniec:) MyIde jest genialne bo jest proste, zeby tylko jeszcze dzialalo...